Záložník Slovácka byl na poslední chvíli povolán na Euro fotbalistů do 21 let. Svým gólem proti Italům zavelel k důležité výhře.

 V sobotu ráno se nominace na Euro potvrdila. Marek Havlík dodatečně doplnil českou reprezentaci na polské misi. V úvodním zápase proti Německu ještě seděl na střídačce, ve středečním duelu proti Itálii ale trenér Lavička v 66. minutě ukázal právě na rodáka z Lubné na Kroměřížsku.

Byla to skvělá volba. Marek Havlík vstřelil proti Italům vítězný gól českého výběru, který nakonec triumfoval 3:1.

Nová posila 1. FC Slovácko Jan Juroška.
Jan Juroška: Chci mít v Hradišti radost z fotbalu

„I když jsem přijel na poslední chvíli, tak jsem tajně doufal, že dostanu v nějakém zápase šanci. Jsem moc rád, že to vyšlo,“ usmíval se po utkání záložník Slovácka.

Úvod z jeho strany přitom nebyl příliš vydařený. Po dvou minutách kiks a žlutá karta.

„To mi hodně zatrnulo, Italové se hnali na našeho gólmana, naštěstí to dopadlo dobře,“ líčil těsně po zápase málem osudovou ztrátu míče.

Chybu ale hodil za hlavu a jedenáct minut před koncem potvrdil oprávněnost nominace a Lavičkovu šťastnou ruku při střídání. Ač levák, tak netradičně pravou nohou strhl vedení na stranu českého výběru. Míč si převzal od dalšího střídající hráče Tomáše Chorého těsně před hranicí velkého vápna. Posunul si ho do vápna a zamířil přesně k pravé tyči italské branky.

Stanislav Levý (vlevo)
Trenér Levý o posilách: Armero i Vasiljev ukázali kvalitu, testujeme je dál

„Abych se přiznal, tak jsem ani moc nemířil. Pravou nohu nemám moc přesnou. Prostě jsem zkusil vystřelit a byl z toho gól,“ popisoval svoji trefu Marek Havlík, který si na závěr s celým mančaftem užil děkovačky od několika tisícovek českých fanoušků.

„Atmosféra byla neskutečná, fantastická. Naši fanoušci nás hnali i v zápase proti Německu. Je to tady v Polsku takový náš motor. Moc jim děkujeme, věřím, že nás budou podporovat i dál,“ chválil na závěr fanoušky záložník Slovácka. 

Slovácko v přípravě proti Jankovicím
Slovácko zahájilo přípravu. Jankovicím nastřílelo 14 branek