Zvědavý je hlavně na reprezentačního útočníka Zdeňka Ondráška. Zkušený jednatřicetiletý forvard i kvůli koronavirové pandemii a problémům s cestováním do Spojených států se v září rozhodl opustit Dallas a vrátil se zpět do Česka. Za nový klub si vybral Plzeň, kde nahradil kolegu z národního týmu Michaela Krmenčíka. „Já jsem byl úplně jiný hráč než jsou oni dva,“ připomíná s úsměvem autor 29 ligových branek.

„Taky se za mých časů s rozestavením 4-5-1 a s hraním na čistého hroťáka, klasickou devítku, teprve začínalo,“ přidává.

I když jsou Ondrášek i Krmenčík typologicky úplně odlišní fotbalisté než býval Malár, právě do tohoto systému zapadají skvěle. „Pro útočníka jsou hlavní góly, což Krmenčík v Plzni plnil. Stal se z něj střelec, dostal se až do reprezentace a získal zahraniční angažmá,“ připomíná rodák z Hrušek na Břeclavsku.

Nejen Malár čekal, že po loňské sezoně jeho roli ve Viktorii převezme ex-Zlíňan Beauguel. „V minulosti měl solidní okamžiky,“ zaznamenal.

Vedení Plzně se ale rozhodlo, že vsadí na Ondráška, který zacelil díru právě po Krmenčíkovi. I když řadu fanoušků důrazný forvard štval, bývalý hráč Sparty či Slavie oceňuje u sokolovského odchovance hlavně přínos pro tým.

„Do Plzně se Krmenčík přesně hodil,“ myslí si Malár.

„Viktorka svojí typickou konstruktivní hrou pravidelně dostávala soupeře pod tlak. Lehce se dostávala až do šestnáctky a právě v ní Krmenčík velmi často sehrál velice důležitou roli,“ říká. „Dokázal se prosadit výběrem místa, silou i svojí výškou. Pro Plzeň byl velice platný,“ pokračuje.

Zatímco na klubové úrovni se dokázal prosadit, v národním týmu už svoji roli až tolik neplnil.

„Je vidět, že mezinárodní úroveň je zase trošku výš. Přeji mu, ať se mu v Belgii daří, i když to tam nemá úplně jednoduché. Bruggy ho však kupovaly z nějakého důvodu, šanci mu dají,“ míní Malár.

Srovnávat Ondráška s Krmenčíkem příliš nechce. Bývalého hráče norského klubu Tromsø IL či polské Wisly Krakov až tolik nezná.

„Brzy zamířil do zahraničí, takže ho nemohu hodnotit až tak seriózně. Ale co jsem vypozoroval, je adaptabilní, dokázal se prosadit v Polsku, kde zanechal dobrou stopu. Mám pocit, že v Norsku vyhrál krále střelců. I v Americe s ním byli spokojení. Okamžitě se prosadil i v reprezentaci. Podle mě mu bude sedět i styl Plzně, kde bude platným hráčem,“ je přesvědčený.

Navíc, jak Malár správně připomíná, je „Kobra“, jak se hráči s přezdívá, oproti Krmeníčkovi víc tahový. „Svými náběhy umí rozbít obranu soupeře,“ všímá si. „Pro Plzeň je to určitě dobré a zajímavé řešení. Věřím tomu, že bude platný,“ pronesl.

Pozice útočníka je ale také závislá také na tom, jak hraje celé mužstvo. „Bez podpory zálohy to bude mít těžké. Ale Plzeň má kvalitní kádr, po herní stránce to bude fungovat,“ dodává Malár.