Ten na webových stránkách 1. FC Slovácko uveřejnil své prohlášení. Opatření k vedoucí k nápravě by měl ze Zemkova pověření učinit ředitel klubu Vladimír Krejčí.

„V souvislosti s ostudně prohraným utkáním s Brnem prohlašuji, že se důrazně distancuji od způsobu prohry, která byla pro mne velmi bolestná a za dobu svého působení v klubu nejvíce ponižující,“ píše v prohlášení Zemek.

„Vyjádřil jsem toto své stanovisko důrazně řediteli společnosti a pověřil ho analýzou této události s cílem objektivně vše zhodnotit, označit důvody a přijmout konkrétní opatření včetně případných sankcí. Cílem je, aby se takové excesy již nemohly v budoucnu opakovat.“

Jaké kroky ředitel klubu podnikne, se nám však nepodařilo zjistit, Vladimír Krejčí stejně jako v neděli nezvedal svůj mobilní telefon.

Před duelem Slovácka se Zbrojovkou Brnu se mezi fanoušky propíraly spekulace, že by domácí tým mohl Brnu pomoci v boji o záchranu v Gambrinus lize. Modrobílí podali až na úvodní půlhodinu slabý výkon, a když ve druhém poločase vstřelili hosté druhý gól, většina diváků opustila svá místa na tribunách. Ssvůj sektor na hradišťském stadionu kompletně vyklidil i „kotel“ nejvěrnějších příznivců.