Nová repre se nejprve v pátek postavila v přípravném zápase Turecku. Byl to vůbec první zápas nově složeného týmu, který skončil remízou (1:1).

„Některé kluky jsem viděl poprvé v životě, takže to bylo trošku složitější. Myslím, že jsme ale neodehráli špatný zápas. Věřím, že to bude postupem času kvalitnější,“ hodnotil duel David Machalík.

Trenér Lavička proti Turkům protočil všechny hráče. Do prvního poločasu naskočil také forvard Slovácka Tomáš Zajíc.

„Byl to můj první zápas za jednadvacítku. Ze začátku jsem byl trošku nervóznější, ale postupem času jsem se dostal do hry a nervozita opadla,“ komentuje utkání Zajíc, který měl zásluhu na vedoucí brance lvíčat. Po jeho střetu s tureckým obráncem se kopala penalta. „Rozhodčí ani na chvilku nezaváhal, takže byla jasná,“ povídá přesvědčivě Zajíc.

Hlavní menu svěřenců trenéra Lavičky se ovšem podávalo v úterý. V kvalifikaci na Euro 2019, které se bude hrát v Itálii, čekal na mladou reprezentaci tým Běloruska. Vyhraný zápas ztratili mladíci až v nastavení, když inkasovali v posledních sekundách po rohu gól na 1:1.

„Těžko se to hodnotí, zklamání je veliké, ale takový už je fotbal. Teď se musíme dívat k dalším zápasům,“ hodnotí první ostrý duel Machalík, který po hodině hry a nevídaném sólu zakončoval jenom do rukavic běloruského gólmana.

„Scházelo málo, myslím, že jsem měl balon víc tlačit k zemi. Brankář byl vysoký, přízemní střela by mu nedělala větší problémy,“ litoval šance záložník Slovácka.

Tomáš Zajíc na hřiště naskočil těsně po šanci svého spoluhráče. O dvanáct minut později už mohl národní tým poslat do dvoubrankového vedení. Jenže rodák ze Suchovských Mlýnů napálil míč jenom do obránce. Ještě větší příležitost měl ke skórování forvard Slovácka dvanáct minut před koncem. Mihálik zahrával trestňák, běloruský gólman balon vyrazil před sebe, ale dobíhající Zajíc nastřelil jenom břevno. Po zápase dobře věděl, že to byly gólové příležitosti.

„Měl jsem dvě šance, měly z toho být dvě branky. Bohužel jsem nedal, tak to někdy je. Věřím, že příště už to vyjde,“ povídá Zajíc, který věřil, že nastoupí na jablonecké Střelnici v základní sestavě.

„Z toho jsem byl maličko zklamaný. Čekal jsem, že nastoupím od začátku. Jinak je tady skvělá parta, máme kvalitní tým. Doufám, že v dalších zápasech to prokážeme.“

V příštím zápase už musí dvojice mladých reprezentantů znovu přepnout na ligový fotbal. Slovácko se zítra představí na hřišti desáté Bohemky. Oba mančafty mají po šesti bodech, v Ďolíčku se tedy čeká tuhá bitva o každý metr trávníku. Jinak se tam ani nehraje, vědí to už i mladíci ze Slovácka.

„Bude to hlavně o vzájemných soubojích. Myslím, že moc branek padat nebude. Věřím, že dáme první gól a v Praze vyhrajeme, “ plánuje Zajíc.

Remízových zápasů už má dost také jeho parťák z reprezentace David Machalík.

„Na Bohemce to bude těžké, ale jedeme tam vyhrát, nemůžeme sbírat body po jednom. Už musíme vyhrát za všechny tři,“ říká odhodlaně rodák z Bystřice pod Lopeníkem.