Svěřenci trenéra Jana Dovalila však na soupeře nestačili a připsali si třetí prohru v řadě.

ČESKO „21" – RAKOUSKO „21" 0:1 (0:1)

Od začátku hráli oba soupeři směrem dopředu a před oběma brankami bylo rušno. Už po čtvrthodince hry se mohl radovat domácí Kubista, ale jeho hlavička orazítkovala jenom břevno. Udeřilo na druhé straně. Z nenápadné akce skóroval utěšenou bombou Tony Vastič – 0:1. Prakticky z protiútoku zvonilo břevno na rakouské straně podruhé, tentokrát z kopačky Jiřího Skaláka. Hosté nechtěli v orazítkování brankových konstrukcí zůstat pozadu a v poslední minutě poločasu se do brankové konstrukce trefil Vastič.

Po změně stran byl k vidění téměř stejný obrázek. Byli to důrazní a hodně fotbaloví Rakušané, kteří udávali tempo hry. Po hodině hry napřáhl Stöger a jeho rána jen těsně minula pravou tyč. V 63. minutě se dočkali domácí fanoušci. Nastoupil hráč Slovácka Michal Trávník, ale do hry se příliš nedostal. „Měl jsem jednu nebezpečnou střelu, ale hrál jsem na pravé straně zálohy, víc mně to sedí ve středu," přiznal po zápase.

Češi se zvedli až v závěru zápasu, ale šance Housky a příležitost Brabce na vyrovnání nestačily. „Soupeř byl o trošičku šikovnější v individuální technice na míči. Rakušané mají silnou generaci, i laik musel vidět, že byli lepší. My jsme trefovali jenom břevna, ale při troše štěstí jsme na remízu měli. Sestavu pořád zkoušíme, využili jsme pět střídání. Jsem rád, že to hráči neodflákli a bojovali až do konce. Měl jsem obavu, že po lize bude na regeneraci krátká doba," zhodnotil duel kouč Jakub Dovalil, jehož výběr téměř na den přesně po roce vyšel střelecky naprázdno.

Naposledy nedali gól právě Rakousku, kterému loni začátkem června podlehli 0:3. Dovalilův tým navíc navázal na předchozí prohry se Slovenskem (1:3) a Norskem (1:2).

Branka: 27. Vastič. Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Roszbeck (SR). ŽK: Coufal. Diváci: 1135. Česko: Pavlenka – Jugas (72. Coufal), Brabec ©, Baránek (46. Kysela), Hybš – Přikryl, Kubista (74. Zmrhal), Houska, Končal (63. Trávník) – Krmenčík (46. Stratil), Skalák. Trenér: J. Dovalil. Rakousko: Stankovič (46. Radlinger) – Mwene, Schilling (19. Farkaz), Hofmann, Vastič (56. Gregoritsch), Tschernegg© (87. Sittsam), Zulj (56. Kainz F.), Spendlhofer, Stöger, Schaub (69. Nutz), Partner. Trenér: W. Chregoritsch.