ČESKO – ALBÁNIE 2:0 (2:0)

Obě branky padly už v prvním dějství. Po devíti minutách hry skóroval kapitán Václav Černý. Druhý gól přidal těsně před odchodem do kabin Roman Macek po nedůrazu a nedorozumění albánské obrany.

První půlka se hrála většinou pod taktovkou českého výběru. Lvíčata dala dvě branky a Albánci si vypracovali jenom náznaky gólových šancí.

„Zápas se vyvíjel přesně, jak jsme předpokládali. Zvolili jsme taktiku, která na soupeře platila. Za první půlku musím mančaft pochválit, z naší strany byla hra velmi dobrá," okomentoval úvodní dějství reprezentační trenér Aleš Čvančara.

Po obrátce byl překvapivě míč častěji na kopačkách hostů, ale hrálo se většinou mezi šestnáctkami. Hra postupně ztrácela tempo a ani jedno mužstvo žádnou akci, která by zvedla zhruba tisícovku diváků ze sedaček, nevymyslelo.

„Po přestávce už klukům ubývaly síly, přicházely nepřesnosti. Za celý turnaj patří mužstvu gratulace, protože naše výkony šly nahoru," hodnotil kvalifikační blok trenér sedmnáctky. Příčinu neúspěchu viděl v prvním prohraném zápase proti Anglii.

„Jsme zklamaní, že nepostupujeme, ale na druhou stranu, když vylosovali tuhle skupinu, tak málokdo předpokládal, že budeme bojovat o postup až do poslední chvíle. My jsem tomu věřili a šli jsme za tím. Chyběl krůček – jeden gól s Anglií, ten zápas jsme měli zremizovat," dobře věděl Aleš Čvančara.

Branky: 9. Černý, 40. Macek. Rozhodčí: Jakupovic – Bakovic, Hallberg. ŽK: Teršl, Badocha (CZ) – Zojzi, Gjoshi Diváci: 1024.

Česko U17: Záleský – Bílek, Teršl, Štěpánek, Chlumecký – Trubač (73. Twardek), Macek, Januška, Černý – Pulkrab (65. Mihálik), Klíma (51. Badocha). Trenér: Čvančara.