„Tento termín je důležitý, přesně za rok budeme ve stejnou dobu těsně po lize zahajovat poslední fázi přípravy na naše domácí mistrovství Evropy. Musíme si ověřit, že v červnu jsme schopni podat dobrý výkon. Polovina kluků si pamatuje, že se nám to přesně před rokem nepovedlo a prohráli jsme s Rakušany na turnaji v Kyjevě nula tři. Teď máme šanci na odvetu. Ale pozor, Rakušani mají velmi dobrý tým, porazili Nizozemsko venku tři nula, doma dva nula Turky, dávají hodně gólů," upozorňuje trenér Jakub Dovalil.

Z nominace kvůli zranění vypadl záložník Martin Frýdek, náhradníka kouč povolávat nebude. Dobrou zprávou naopak je, že Matěj Hybš, nad kterým kvůli lehkému zranění rovněž visel otazník, je v pořádku.

Jedno želízko v ohni má v nominaci i fotbalový klub Slovácko. Tvořivý středopolař Michal Trávník se na utkání pochopitelně těší. „Hraji v podstatě doma, takže to bude speciální. Rodina a kamarádi to sem mají blízko, věřím, že jich přijede hodně," nechal se slyšet dvacetiletý talent, který má za sebou náročný týden.

Nejprve maturita, pak duel s Teplicemi. Ani jedno však nedopadlo podle představ. „Ekonomiku a češtinu jsem prolezl s odřenýma ušima, z účetnictví jsem měl dvojku, ale neudělal jsem angličtinu, která mi moc nejde. Nedá se nic dělat, musím se to doučit a v září to zvládnout," vrátil se ke zkoušce z dospělosti Michal Trávník, který kvůli učení vynechal podstatnou část přípravy na zápas.

„Na tréninku jsem byl jen v úterý a v pátek. Milana Kerbra ale nepustily do hry zdravotní problémy, a tak jsem nastoupil v základu," vysvětlil. Na hřišti ovšem vydržel jen poločas. Že by ho kouč Svatopluk Habanec šetřil na utkání jednadvacítky, to si nemyslí. „Prohrávali jsme 0:2 a trenér chtěl posílit útok. Můj výkon navíc nebyl ideální. Žádná katastrofa to sice nebyla, ale mohlo to být lepší," vysvětlil své stažení Michal Trávník, kterému pořáně zvedly náladu pozápasové oslavy, při kterých mužstvo od fanoušků dostalo pohár pro mistra Moravy. „Bylo to velice příjemné, trošku jsme při tom zapomněli na prohru. Následnou týmovu akci si však kvůli nedělnímu reprezentačnímu srazu moc neužil. „Domů jsem šel brzy, ale moc mi to nevadilo, já jsem hodný vždycky," pousmál se reprezentatnt do 21 let.