BRUMOV – UHERSKÝ BROD 6:1 (3:1)

,,Utkání mělo pouze průměrnou úroveň. V úmorném vedru jsme se v prvním dějství přizpůsobili nakopávané hře soupeřek. O přestávce kapitánka Škrabolová v kabině zvýšila hlas a ve druhé pětačtyřicetiminutovce se náš výkon zlepšil. Zbytek zápasu jsme v trochu pozměněné sestavě odehráli s větší chutí. A když Uherský Brod na konci střetnutí odpadl fyzicky, bylo zřejmé, že duel se čtvrtým celkem tabulky vyhrajeme,“ uvedl po utkání vedoucí brumovského kolektivu Ivo Polách.

,,V prvním poločase jsme s Valaškami drželi krok. Hned z první akce mohla ve druhé minutě skórovat Šmilauerová. Z protiútoku však poslala Brumov do vedení Krahulová. V osmadvacáté minutě se Uhrové podařilo vyrovnat na 1:1. Zlom v zápase nastal o čtyři minuty později, kdy z jasného ofsajdu dala druhou branku domácích Krahulcová. Těsně před koncem první půle jsme inkasovali potřetí. Po přestávce to bylo z naší strany trápení. Utkání jsme navíc dohrávali bez zraněné gólmanky Pósové. Kvůli křečím z duelu odstoupila i kapitánka Chovancová,“ konstatoval po vysoké prohře na Valašsku lodivod Uherského Brodu Lumír Petrka.

Branky: Krahulová 2, Krahulcová, Bednářová, Škrabolová, Kolaříková – Uhrová.

Brumov: Pavla Jeřábková – Frajtová, Tománková, Plášková, Hnilová, Kozubíková, Škrabolová, Kolaříková, Bednářová, Krahulová, Krahulcová. Střídala: Jelínková.

Uherský Brod: Pósová – Jurčová, Oharková, Andrlíková, Justýna Kovaříková, Chovancová, Šmilauerová, Uhrová, Dvořáková, Natálie Vrábelová, Martina Vrábelová. Střídala: Kamila Zálešáková.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – LUŽKOVICE 2:3 (1:1)

,,Podali jsme nejslabší výkon v letošní sezoně. Lužkovice proto vyhrály zaslouženě. Hosté měli pevnou obranu a byli také bojovnějším a důraznějším celkem. Nám vázla souhra a problémy nám dělalo odstavit od míče rychlou útočnici soupeřek Žalkovou. Nefungovala nám ani defenzíva. Přesto jsme ze zápasu mohli vytěžit alespoň remízu. Pět minut před koncem ale neproměnila penaltu Šilhárová,“ byl po střetnutí zklamaný šéftrenér domácího družstva Slavomír Bednář starší.

,,Souboj na půdě favorita krajského přeboru jsme zvládli velmi dobře takticky. Vyplatilo se nám čekat na brejkové akce, po kterých jsme vstřelili všechny góly. A to ještě v první půli mohly skórovat Jakešová a Strachoňová. Domácí lépe ovládali balón. My jsme však jejich techniku eliminovali bojovností,“ užíval si s celým svým družstvem cenný skalp lužkovický kouč Karel Dolina.

Branky: Adriana Ševčíková, Šilhárová – Strachoňová 2, Žalková.

Holešovské holky: Hovořáková – Mrázková, Tiefenbachová, Pospíšilíková, Slezáčková, Jiroušková, Stolářová, Šíblová, Jurčíková, Adriana Ševčíková, Šilhárová. Střídaly: Fárková, Křenková, Sklenaříková, Gašparová.

Lužkovice: Navrátilová – Rozsypalová, Hnilicová, Vyvlečková, Uhlířová, Strachoňová, Žalková, Dohnálková, Jakešová, Blažková, Matlachová. Střídaly: Horňáková, Macků, Hrubá, Buchtová.