Mladého záložníka zatím v posledních kolech štve jediné. I přes šance marně čeká na svůj první ligový zásah. „Chtěl bych týmu ještě víc pomáhat a vstřelit nějakou branku,“ říká ofenzivní záložník, který v lize odehrál 35 zápasů.

Zítra vás čeká doma Bohemians 1905. V brance pražského týmu pravidelně nastupuje odchovanec Slovácka Tomáš Fryšták. Budete mít větší motivaci ho překonat?

Chytá výborně, na začátku ligy dostal důvěru, kterou klubu splácí. Už nás vychytal u nich na podzim, byl to absolutně vyrovnaný zápas, domácí dali celkem šťastný gól. Věřím, že si doma vytvoříme nějaké šance a podaří se nám ho překonat.

Znáte se s Tomášem Fryštákem osobně?

My jsme se v klubu minuli, když jsem přicházel z dorostu do béčka, tak jsme se míjeli v kabině. Známe se tak, že se jenom pozdravíme.

Překvapuje vás postavení Bohemians, která má 28 bodů a je prakticky zachráněná?

Sází na nasazení a velkou bojovnost. Na druhou stranu musím říct, že už to zdaleka není ta Bohemka, která jenom nakopávala balony. Snaží se hrát fotbal a udělali od minulých sezon velký pokrok, tím se dá vysvětlit i to jejich postavení v tabulce. Hodně těží z toho, že bojují, mají nasazení a hrají nepříjemný fotbal.

Michal Trávník
Slovácko mám pořád v srdci. Přeji mu záchranu, přiznává Trávník

Čekáte tedy fotbalovější zápas?

Rozhodně, ale bude to hlavně o nás. Myslím, že my jsme se také fotbalově posunuli. Nebudeme se dívat na Bohemku, ale na nás. Chceme navázat herně na Olomouc, pak už bude jenom záležet, abychom proměnili šance. Nemusíme se soupeře bát.

Vzpomněl jste utkání v Olomouci, ještě mrzí ztráta všech bodů?

Byl to zápas, ve kterém jsme dominovali, ani jsme nepočítali s tím, že budeme na míči víc než soupeř. Drželi jsme balon prakticky celý zápas. Olomouc byla před zápasem v herní a bodové pohodě, předváděla celkem hezký fotbal. Bylo to o těch šancích, které jsme měli.

Bylo to také o hrubce gólmana…

Když gólman udělá chybu, je to stejné, jako když útočník z vyložené šance nedá gól. Milan Heča nám vychytal body jinde, nemáme mu to za zlé.

Čtvrtfinálový zápas českého fotbalového poháru - MOL Cupu mezi týmy FK Jablonec a 1. FC Slovácko se odehrál 7. března na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Na snímku vpraov je Josef Divíšek.
Slovácko bez kanonýra Zajíce prohrálo v Jablonci a v poháru skončilo

Po zápase v Olomouci jste spadli na sestupové pozice. Na tabulku se vám asi moc dobře nedívá, že?

Věřím, že po zápase proti Bohemce se posuneme nahoru. Musíme to utkání prostě zvládnout, body potřebujeme, to všichni dobře víme. Na jaře je nemůžeme a nechceme v domácím prostředí rozdávat. Potřebujeme jít vstříc třem bodům i kvůli fanouškům.

V posledních kolech nastupujete pravidelně. V Olomouci jste nastoupil po šesté v řadě v základní sestavě. Prožíváte nejlepší ligové období v kariéře?

V předešlých ročnících jsem se na hřiště tolik nedostal, tak zatím asi jo. Jsem rád za tu důvěru. Jen mě trošku mrzí, že v každém zápase mám nějakou brankovou příležitost a nedám gól. Kdybych se do těch šancí nedostával, tak by to bylo jiné, jenže já se do nich dostávám. Chtěl bych týmu ještě víc pomáhat a vstřelit nějakou branku.

Před sezonou jste chtěl přitom odejít na hostování, je to tak?

Je to tak. Chtěl jsem odejít na hostování, ale po nějaké domluvě jsem se rozhodl, že o místo zabojuji a budu se snažit do kádru dostat. Zpětně si myslím, že to byl dobrý krok. Máme kvalitní tréninky, které vás také dokáží někam posunout, jsem rád, že jsem zůstal.

Patrik Kunčar
Brodský starosta a senátor Kunčar: Rozpad rodiny je daň za mé pracovní vytížení

Po slušném startu do jara jste ve středu celkem jasně prohráli v Jablonci ve čtvrtfinále poháru. Co se stalo s mančaftem?

Chtěli jsme uspět i v poháru a bojovat o finále před vlastními fanoušky. Bohužel se to nepovedlo, zápas nebyl z naší strany vydařený. Jablonec byl agresivnější a vyhrával osobní souboje. Musíme dát hlavy nahoru a odčinit pohár výhrou v lize. Po zápase bylo v kabině velké zklamání.

Teď se můžete soustředit na záchranu v lize. Je to z tohoto pohledu plus?

Ale my jsme chtěli uspět i v poháru! Ten zápas nám může pomoci v tom, že si uvědomíme, že takto to nepůjde. Věřím, že ta prohra nás nakopne. Teď je úkol číslo jedna zvládnout ligu a soustředit se na zbytek zápasů.