Jenže ještě zdaleka nemá vyhráno, nejprve se mezi sebou musí domluvit kluby.

„Cítím, že o mě v Polsku mají zájem. Chtějí, abych tam jel zpátky. V sobotu nás čeká přípravný dvojzápas a v pondělí se už letí na soustředění do Turecka. Od Slovácka jsem měl ale povoleny testy jen do středy, záleží, jak se teď kluby dohodnou mezi sebou," říká šestadvacetiletý obránce.

Slovácko ovšem nikdo z Górniku nekontaktoval. „Nemáme od nich žádnou zprávu, nikdo se zatím neozval," potvrdil generální sekretář 1. FCS Petr Pojezný, který nějaké další případné zkoušce není nakloněn. „Lukáš není dorostenec, kterého by potřebovali zkoušet měsíc. Má už něco za sebou, je to kvalitní hráč, měli by se rozhodnout." Petr Pojezný neupřesnil, zda by klub preferoval prodej hráče, s nímž trenér Svatopluk Habanec nepočítá, nebo případné hostování. „Nějakou představu máme, záleží však, s čím přijde druhá strana. Poslední slovo bude mít majitel klubu," dodal sekretář Slovácka.

Sám Kubáň věří, že všechno dopadne. Uvědomuje si, že má velkou šanci posunout se v kariéře dál. Górniku totiž po podzimu patří v polské Ekstraklase druhá příčka. „Hrát v takovém klubu mě pochopitelně láká. Je to obrovská příležitost, bylo by to úplně něco jiného než v Česku," poznamenal stříbrný medailista z Mistrovství světa hráčů do 20 let z roku 2007.

Za Zabrze zatím odehrál dva přípravné zápasy, trenér ho pokaždé postavil na „jeho" post na levém kraji obrany. Z toho lze jasně vyčíst, na jakou pozici by s Kubáněm počítal. „Jen v prvním zápase mě asi na deset, patnáct minut přesunul napravo. Možná chtěl vidět, jestli zvládnu i druhou stanu," nechal se slyšet obránce, který ve Slovácku působí již od roku 2003. Pouze v sezoně 2007/2008 si odskočil na hostování do Brna.