„Nejsem ten typ, že bych k takovým zápasům měl nějak extra zvýšenou motivaci. Znám v klubu jenom víc lidí, to je všechno," povídá 27letý záložník Slovácka.

Nebudete za výhru vypisovat ani žádnou odměnu pro mančaft?

V tom jsem trošku jiný než ostatní kluci. Když vyhrajeme, mile rád něco dám, ale před zápasem nic vyhlašovat nebudu. Už se mně to jednou vymstilo.

Povídejte…

Už si to nepamatuji, ale jednou to takhle bylo a vymstilo se to. Chci se soustředit na zápas bez nějakých sázek nebo vypisování odměn.

Takže pro vás to bude běžné ligové utkání?

Už jsem proti mančaftům, kde jsem hrával, několikrát nastoupil. Na Dukle proti Brnu a Spartě, kde jsem také hrával, takže nějaké ty zápasy už mám za sebou. Neberu to nijak osobně, přistupuji k tomu jako k běžnému zápasu.

Jste ještě s nějakým hráčem Dukly v kontaktu?

Nějakým způsobem jsem s většinou kluků v kontaktu. Nejvíc asi s Kubou Marešem, občas si napíšeme, ale že bychom si každý den vypisovali, to rozhodně ne.

Dukla je v letošním ročníku jako na houpačce. Jaký se dá očekávat zápas?

Řekl bych to takhle. Ještě když jsem tam působil a myslím, že se to nijak nezměnilo, tak můžu říct, že Dukla se prezentuje velice kvalitní defenzivou. Určitě nás nečeká nic jednoduchého, musíme dobře bránit a vycházet ze zajištěné obrany. Dobře se na soupeře připravit, ale to bude chtít i trenér Dukly Kozel. Musíme se snažit využít každou šanci. S týmem, který má dobře propracovanou defenzivu, jich moc nebude.

Myslíte, že to bude zápas o jednom gólu?

Takhle bych to nechtěl říct, my jsme dali docela dost branek a určitě bychom chtěli přidat další. Přijede mančaft, který dobře brání, ale bude záležet na nás, jak se s tím popereme. Chceme Duklu překvapit a rozhodit jejich defenzivní blok, z toho by mohly pramenit naše šance.

Mužstvo Dukly znáte, od koho bude hrozit největší nebezpečí?

Dost kluků se tam vystřídalo. Od té doby, co jsem tam působil, už skoro polovina hráčů základního kádru. Nemůžu říct úplně přesně, že všechny znám. Znám osu týmu, ale na nové tváře nemůžu říct nic. Co jsem vysledoval, tak hrají podobným stylem, jako když jsem tam hrával. Je to o kolektivním výkonu. Odešel Pospěch, mají nového útočníka, Francouze Beauguela, který je také kvalitní. Pozor si musíme dát i na Krmenčíka.

V Dukle jste hrál pod trenérem Kozlem, na Slovácku vás vede Habanec. V čem jsou odlišní?

Musím říct, že na Slovácku hrajeme podobný styl jako na Dukle. Co se týká rozestavení a rozehrávky, tak na Slovácku je tým trošičku ofenzivnější. Na Dukle bylo rozestavení dva defenzivní záložníci a jeden ofenzivní. My hrajeme na dva ofenzivní a jednoho defenzivního. V tom je takový trošku rozdíl. Je to vidět i na tom, že dáváme víc gólů, než jsme dávali na Dukle. Na druhou stranu o to víc musí ofenzivní přebíhat do defenzivy, je tam o jednoho člověka méně. Musí se rychle vracet. Jinak rozestavení a způsob hry jsou podobné.

Poslední tři zápasy jste nastoupil v základní sestavě. Cítíte důvěru trenéra?

Každý hráč by měl trenérovu důvěru splatit. Jsem typ hráče, který se neuspokojí, že hraje v základu, snažím se pomáhat co nejvíc. Když něco nevyjde, tak se to snažím příště napravit, tím si chci získat důvěru trenéra a nejen uspokojením, že hraji v základní sestavě.

V dalších kolech vás čekají soupeři z horní poloviny tabulky. S čím budete vy osobně spokojený po skončení podzimu?

Vytyčili jsme si jasný cíl, že bychom se chtěli pohybovat zhruba tam, kde se pohybujeme. O to víc mrzí, že jsme oba zápasy s nováčky, jenom kvůli našemu výkonu, zbytečně ztratili. Ve druhé půlce podzimu přijdou těžší zápasy a každá chybička nás bude stát body, ale všichni cítíme, že jsme na nějaké cestě a chceme se na ní udržet.

Nejvíc asi mrzí prohra v Hradci, že?

Hráli jsme s oběma nováčky, přivézt body zvenku byla povinnost. Oba mančafty mají svou kvalitu, ale kdybychom hráli jako druhou půlku v Českých Budějovicích, tak jsme získali víc bodů než jenom jeden.