Čekalo se, že po parádní trefě Jiřího Valenty z podobné situace do sítě Teplic bude mít trestný kop stejného exekutora.

„Prostě jsem si ten balon vzal, byl tam sice i Vali (Jiří Valenta), říkal mně se smíchem, že to není jenom tak, že musím dát gól. Jsem strašně rád, že se to povedlo. Nikdy jsem ze standardky v lize gól nedal, je to pro mě premiéra. O to víc si toho cením," povídal o druhé brance domácích Kalouda.

Druhý gól měl přinést do hry Slovácka uklidnění, klidnou rozehrávku, případné doražení soupeře třetí brankou. Nic z toho nebylo v průběhu druhého poločasu na hřišti k vidění. Naopak, byly to Budějovice, které udávaly tempo hry a zle větraly domácí obranu.

„První poločas jsme měli pod kontrolou, ale když vedete 2:0, tak je to takový stav, že si říkáte, že už to musíme zvládnout nebo přidat ještě jednu branku. To se nám nepovedlo. Do druhé půlky jsme vstoupili špatně, přišly chyby v rozehrávce a sami jsme jim nabídli kontaktní gól. Budějovice se chytily, začali hrát víc dopředu. Když vedete o dvě branky a dostanete kontaktní gól, tak vás to trošku srazí. Musíme poděkovat Milanu Hečovi, že nás dvakrát podržel. Budějovice hrají o záchranu, potřebovali vyhrát, my jsme také chtěli tři body, byl to zápas na psychiku," dobře věděl druhý nejlepší střelec Slovácka, po kterého je aktuální ligová sezona gólově nejúrodnější.

„V Brně jsem dal za půl sezony pět branek, pak jsem odešel do Ruska, takže těch sedm gólů je zatím nejvíc."

Šest zápasů v řadě už nevyhráli fotbalisté Slovácka na svém trávníku. Připouštěl si Luboš Kalouda tlak před zápasem proti Dynamu?

„Ani ne, horší to bylo s Hradcem. Když máte takovou dlouho sérii, tak do zápasu dáte všechno, aby se zvládl. Kvůli třem bodům, kvůli divákům, kvůli posunu v tabulce. Jsem strašně rád, že jsme si tu výhru mohli s našimi fanoušky konečně užít a pořádně si zakřičet. Naši fanoušci si to zaslouží," pochválil kotel domácích příznivců Kalouda.

Benát o své střele: Byl to zlomový bod zápasu

Byl to on, kdo zdramatizoval zápas. Petr Benát nejprve vstřelil pro Budějovice gól naděje, ale nakonec si jeho mužstvo kýžené body z Uherského Hradiště neodvezlo. Jeho střelu, která mířila do sítě, mu zpacifikoval patnáct minut před koncem gólman Slovácka Milan Heča. Podle 34letého záložníka se o zápase rozhodlo právě v tomto okamžiku.

„Byl to zlomový bod zápasu. Ani nevím, ve které to bylo minutě, ale kdybychom vyrovnali, tak možná přišlo ještě něco navíc. Ale to je jenom kdyby, nakonec jsme dostali třetí branku. Za cenu risku jsme šli do vápna v sedmi osmi lidech a soupeř udeřil z protiútoku. Určitě velká chyba, ale teď se musíme soustředit na zbývajících devět zápasů a záchranu v lize," díval se Benát raději k dalším zápasům.