„Asi pozitivum, že jsem nastoupil v základu a koleno mě nijak neomezovalo. Odehrál jsem šedesát minut, jsem za ně rád, ale výkon nebyl zdaleka ideální," hodnotí upřímně svoji premiéru na domácím trávníku středopolař Slovácka.

Myslel jste při nástupu na to, že jste na domácím hřišti nehrál téměř rok a půl?

Bavili jsme se o tom před zápasem s Matějem Biolkem, ale říkal jsem mu, že to raději ani nechci řešit. Nijak speciálně jsem se tím nezabýval, v hlavě jsem měl jiné věci.

Jaké?

Chtěl jsem hrát ze začátku jednoduše a na to později nabalovat složitější věci. Chtěl jsem se herně chytit už v úvodu zápasu. O to víc mě to mrzelo, že jsme hráli první půlku hodně zakřiknutě. Musím přiznat, že osobně mně to taky moc nesedlo, ten výkon nebyl ideální. Musím to brát s pokorou, jsem rád za šedesát minut a v dalších zápasech se chci zlepšit to je můj jediný cíl.

S Jihlavou jste doma jenom remizovali. Můžeme alespoň hledat pozitivum v tom, že jste se vrátil do základní sestavy a operované koleno vydrželo?

Řeknu to asi takhle. Asi to bylo pozitivum, ale další pozitiva už v tom zápase hledat nemůžu. Nebyl jsem produktivní podle mých představ, když dostanu příště šanci, tak určitě je co napravovat. Jedině když budu hrát pravidelně, tak můžu navázat na své předešlé výkony.

Zítra hrajete v Příbrami, v dresu Dukly jste tam vstřelil branku a před dvěma lety na Slovácku jste se trefil dokonce dvakrát. Je to váš oblíbený soupeř?

Máte pravdu, mám v zápasech proti Příbrami dobré zkušenosti. I přes tu bídnou diváckou kulisu je to jeden ze stadionů, kde se mně hraje dobře. Je to největší příležitost se někde odrazit k lepším výsledkům.

Příbram je poslední v tabulce. Má tři body a skóre 3:15. Znamená to něco?

Neznamená to vůbec nic. Bereme to tak, že se musíme dívat hlavně na sebe a na svůj výkon. Musíme si dát do hlav, že budeme na hřišti dominantní a jít s tím na plochu od první minuty. Tu sílu na to máme, přesvědčili jsme se o tom v druhé půlce proti Jihlavě. Přístupem, jakým jsme odehráli druhou půlku proti Jihlavě, se musíme prezentovat v Příbrami.

Měli jste nějaký bodový plán na Jihlavu a Příbram?

Chtěli jsme získat čtyři body. Máme jeden, takže víme, co musíme udělat v Příbrami, abychom Jihlavu napravili.

Podobně odhodlaně se bude na zápas připravovat také soupeř…

Jasně, oba mančafty jsou v podobné pozici. Všichni víme, kolik máme bodů, utkání do konce podzimu rychle ubývají. V zápase musíme dostat domácí pod tlak a vytvářet si šance, věřím, že potom přijdou i góly. Pro nás by bylo největší pozitivum, kdybychom v Příbrami vyhráli.

Při pohledu na tabulku je jasné, že Slovácko hraje aktuálně o záchranu. Už jste zažil podobnou situaci?

Osobně ne, je to poprvé. Bohužel jsem vinou zranění nemohl hrát od začátku sezony, o to víc mě štve, že jsem nemohl klukům pomoci. Nemůžu říct nic víc, jen to, že se chci dobře připravit na každý zápas a pomoci týmu ve zbývajících zápasech podzimu. Věřím, že se postupně zvedneme a budeme hrát důstojnou roli jako v předešlých sezonách.

Umístění klubu je po polovině podzimu zatím nejhorší od postupu do ligy…

Těch bodů moc není, každý to ví. V předchozích sezonách jsme měli relativně hodně bodů, když přišla nepříznivá série, tak se to nějak extra neřešilo, protože body byly. Teď nejsou. Do konce podzimu se musíme snažit urvat co nejvíc bodů a odmakat to.

Osobně se cítíte po dlouhodobém zranění zdravotně v pořádku?

Stoprocentně, potřebuju jen víc hrát, snažím se víc makat i na tréninku. S Jihlavou jsem odehrál šedesát minut, vím, že to z mojí strany nebylo ideální, ale věřím, že s každou další zátěží se to bude jenom zlepšovat.