Běží 64. minuta zápasu Slovácka proti Plzni. Proti domácím je nařízený pokutový kop a gólman Filipko sleduje, kdo si na penaltový puntík postaví míč. Je to nejlepší střelec prvního mužstva tabulky, desetigólový Jan Rezek. V této chvíli by se na lavičce domácích dalo napětí krájet. Jeden muž se ale usmívá. Je to Martin Juřička, trenér brankařů Slovácka. Rezek je muž, kterého si na penaltu přál a přesně ví, kam jeho střely ze značky pokutového kopu míří. Po levé ruce brankáře Filipka.

Jan Rezek Martina Juřičku nezklamal a míč kopl přesně podle jeho instrukcí. Brankář Slovácka se vrhá správným směrem a míč z Rezkovy kopačky končí na jeho nohou. Martin Juřička se nespletl a domácímu gólmanovi poradil správně.

Kdo je připraven, nebývá překvapen, to je heslo, kterého se Juřička drží. Málokdo z více jako pěti tisícovek diváků tuší, že také jeho zásluhou Slovácko urvalo s vedoucí Plzní alespoň bod.

„Dělám si záznamy u všech ligových střelců, ale u Plzně byla ta výhoda, že dávají hodně branek a bylo k dispozici víc materiálu. Rezek zahrával v letošní sezoně čtyři nebo pět penalt a všechny kopal stejně. Měl jsem ho hodně zmapovaného. Vsadil jsem na jednu kartu a ono to vyšlo. Jsem za to strašně rád,“ přiznává Juřička, který podobnou situaci očekával. „Plzeň hraje hodně ofenzivně a já jsem předpokládal, že ta situace s penaltou může nastat a ona také nastala. Je to také o štěstí, hraje tam roli spousta aspektů, je to prostě fotbal. Já jsem se jenom modlil, ať to nejde kopat Pavel Horváth, to je levák a hodně nečitelný fotbalista,“ řekl na závěr trenér brankářů Slovácka Martin Juřička.

Stanislav Dufka