Výbornou výchozí pozici má celek Nezdenic. Po podzimu lídr soutěže se na jarní odvety pod vedením koučů Václava Marka a Ivana Pavlise poctivě připravoval.

,,V trénincích jsme se zaměřili hlavně na zlepšení techniky. V přípravě nám občas pomohl i trenér z klubu 1. FC Slovácko David Jurásek," prozradila obránkyně Vlaďka Drgová.

Ta už nemůže počítat s Lenkou Petrkovou mladší, jež odešla na hostování do Uherského Brodu. Rosíková a Míčová zamířily do Babic. Naopak po delší pauze se do kolektivu vrací Kateřina Janíčková.

Také druhý Baťov touží pokračovat v povedených výkonech.

,,Přípravu na jaro jsme zahájili 16. ledna. Od té chvíle jsme trénovali dvakrát týdně na domácí umělé trávě. Kromě nabytí kondice jsme i my pracovali na technice. Sehráli jsme i několik modelových zápasů, mimo jiné i s celky 1. FC Slovácko, Březnicí, Březůvkami, Lužkovicemi, Vlkošem a Holešovskými holkami," informuje trenérka Renata Pokorná.

Tu potěšilo, že se do družstva po roční přestávce vrací brankářka Mrkvicová. Klub také získal na hostování Šefránkovou z DFK Holešova, Malenovskou z Lubné a na střídavý start z Březnice přišla Lenka Bukovjanová. Na hostování do Březůvek odešla Nejezchlebová.

Rovněž třetí DFK Holešov se chystá vybojovat některou z medailových po­zic.

,,Od ledna jsme nabírali síly zejména v domácí sportovní hale. Jedenkrát týdně si děvčata zpestřovala tréninky výběhem do terénu. Zúčastnili jsme se také halových turnajů v Polsku a na Slovensku," hlásí hlavní klubová trenérka Svatava Ságnerová.

Dobrou zprávou pro ni je, že dlouhodobé zranění už vyléčila jedna z klíčových hráček Kuchařová. Příležitost dostane i nadějná odchovankyně Sára Illéšové. S fotbalem naopak skončila Valentýna Illéšová.

,,Naší největší zbraní by mělo být kolektivní pojetí. A protože družstvo nabralo další zkušenosti, je reálné i na konci sezony udržet se na bronzové příčce," věří Ságnerová.

Bojovně naladěné jsou i čtvrté Valašské Klobouky. ,,Na jaře budeme předvádět ofenzivní fotbal," slibuje první muž lavičky Ladislav Fojtík. Sebevědomí Valaškám stouplo vyztužením jejich soupisky.

Kádr totiž doplnily obránkyně Anna Bařinková, záložnice Magda Bařinková a Marcela Macháčová, novou tváří je i útočnice Klára Fojtíková. Vedení ovšem ulovilo ještě jednu velkou rybu, když na půlroční hostování z divizního Brumova získalo záložnici Michaelu Susedíkovou. Pouze Barbora Černobilová musela pro vleklé zranění s fotbalem skončit.

,,Protože naše kvalita v čele s kanonýrkou Vendulou Machů bude hlavně v útoku, je reálné pokračovat v dobře rozehraném podzimu i v jarních odvetách," kalkuluje Ladislav Fojtík.

S chutí jde do jarních soubojů i další nováček z Lužkovic.

,,V prosinci jsme obsadili povzbudivé osmé místo v halovém turnaji Kamenex Cup v Uherském Brodě. Zbytek zimní přípravy jsme nechtěli podcenit a proto jsme trénovali třikrát týdně. Zpestřením bylo třídenní soustředění na Všemině. Po zimě máme proto hodně naběháno. Podařilo se nám také zkvalitnit sestavu. Z divizní Březnice nám vypomůže trio Brzósková, Žabokrtská, Gregorová. Na střídavý start opačným směrem zamířila čtveřice Jana Molová, Zeťková, Hamalčíková a Strachoňová. Proto, pokud budou hráčky dodržovat taktické pokyny, posuneme se v tabulce nahoru," prorokuje před zbytkem soutěže hlavní kouč pátých Lužkovic Karel Dolina.

Fotbalovou radost chtějí svým příznivcům rozdávat i šesté Březůvky. Ty se však na delší dobu musí obejít bez své největší ikony Aleny Buchtové, která se chystá plnit mateřské povinnosti. Po mateřské dovolené se ovšem vrací Světlana Bilavčíková a možnost hostování v Březůvkách z Baťova přijala Nejezchlebová. Úplnými nováčky jsou Nikol Grelová s Janou Kadlíkovou, jež by se ovšem brzy mohly prosadit do základní sestavy

,,Už v listopadu jsme zahájili přípravu na jaro v hale v Březolupech. Následné další tréninky jsme prolínali s přátelskými zápasy, soustředěním v Roštíně a zavítali jsme i do slovenských Topolčan. A naší největší motivací v jarních partiích je potrápit celky z čela tabulky Nezdenice, Baťov a DFK Holešov, protože nejlepší týmy krajského přeboru hostíme na domácím hřišti," plánuje asistent trenéra Ondřej Krajča.

Zlepšovat se však chtějí i celky ze spodních pater tabulky sedmá Slovácká Slávia Kroměříž, osmé Babice a deváté Žalkovice. ,,Přestože nás kosí zranění, chceme zapracovat na zlepšení herního projevu," vyhlásil před prvním jarním zápasem kroměřížský trenér Martin Kratochvíl.

Také v Babicích v pauze pracovali naplno.

,,Nás trápí zejména koncovka. Proto jsme se nejvíc zaměřili na nácvik střelby. Pokud začneme dávat víc branek, tak se v tabulce posuneme minimálně o jedno místo. Pomoct by nám mohly nové tváře z Nezdenic Míčová s Rosíkovou. Jenom škoda, že kvůli škole přerušila kariéru jedna z našich nejlepších hráček Fusková," mrzí Babického vůdce lavičky Lumíra Petrku.

Pozadu nechtějí zůstat ani v Žalkovicích. ,,Na jaře chceme získat nějaké body. Nechceme být poslední, nikoho nebaví pořád prohrávat. Holky musí nějaké utkání vyhrát, aby se cítily lépe," burcuje před odvetami hlavní organizátor ženského fotbalu v Žalkovicích Antonín Vymětal. (hot)