Tady jsou názory námi oslovených fotbalových odborníků.

Duel nemá favorita

„Úsměvné je, že původně jsme měli v termínu superpoháru hrát se Zlínem přátelské utkání my, naštěstí se nám podařilo najít adekvátní náhradu – Macabi Tel Aviv. Duel nemá favorita, je nevypočitatelný, je to spíše soutěžní přátelák. Oba celky jsou prakticky na startu přípravy, bude se asi hrát v jiném tempu, než když končily sezonu. Bude také záležet, jak kdo pohár pojme, přičemž větší motivaci vidím u Slovanu, pro který bude generálkou na kvalifikaci v Evropské lize. Zlín si již svůj krásný superpohár odehrál ve finále Mol Cupu proti Opavě, to byl jeho nejdůležitější zápas historie klubu. Zatímco Bob Páník skládá sestavu, Slovan bude navazovat na úspěšné jaro. V jeho případě bych upozornil na Ghaňana Sumacha, který dokázal sám rozhodovat utkání. Každopádně je dobře, že se oživila tradice česko-slovenských duelů. Superpohár budu bezpochyby sledovat, ale v televizi. Každopádně: Lidi, bavte se! (Pavel Hoftych, mimo jiné bývalý kouč Zlína a nyní generální manažer Trnavy)

Fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Ilustrační foto.
Superpohár s Fastavem hostí Hradiště. Vstupenky budou za 100 a 150 korun

Zlín určitě vyhraje

„Je skvělé, že se obnovila tradice česko-slovenských zápasů o trofej, já se totiž pořád považuji za Čechoslováka! Protože v čase superpoháru budu na chatě, budu držet palce ševcům u televize. A kdo je favorit? Slovan je sice kvalitní tým, ale rozhodně Zlín. Hraje se v Uherském Hradišti, proto určitě vyhraje! Už po zisku Českého poháru jsem svému velkému kamarádovi Bobovi Páníkovi, majiteli Červenkovi a celému Zlínu k tomuto úspěchu blahopřál a už se těším, jak budu v Olomouci chodit na jejich zápasy v Evropské lize. Zaslouží si to! A pokud Bob vyhraje i superpohár, během půlroku mě s pohárovými trofejemi překoná. Společně to pak v mé rodné Kroměříži na tenise proti společným kamarádům Novotnému a Lacigovi probereme. Nepochybuji, že to bude vítězství!  (Petr Uličný, bývalý úspěšný hráč a trenér, mimo jiných i Zlína)

Leoš Gojš
Ševci chtějí Superpohár


Nečekám vyprodáno

„Jak znám obě mužstva, mírně bych favorizoval Zlín. Jednak sportovně i tím, že se to hraje na Slovácku. Uspořádat Česko-slovenský superpohár je zajímavá myšlenka. Československo bylo zde dlouho, jsem i několikanásobným vítězem. Konfrontace může být zajímavá. Jakou bude mít zápas úroveň? Všichni trénují, ale dva tři dny. Tento týden začali všichni, v optimální formě asi nebude ani jeden tým. Na druhou stranu je to prestižní pohár. Na jedno utkání se hráči mohou vyhecovat a podat dobré výkony a může to být dobrý zápas. Ale nepředpokládám, že by bylo vyprodáno. Máme teplo, je všední den. Asi příliš fanoušků ze Slovenska nepřijede. Plno nebude, ale mohla by přijít slušná návštěva.“(Zdeněk Nehoda, bývalý útočník Gottwaldova, dnes hráčský agent)