„Už když jsem v Hluku tehdy končil, tak jsme se loučili s tím, že si jen na chvíli dáváme pauzu. A tímto se to jen potvrdilo,“ usmívá se někdejší výtečný ligový útočník i obránce. V Ostrožské Nové Vsi působil tři roky, po nevydařeném podzimu však u mužstva skončil. A jelikož ani výsledky Hluku v krajském přeboru nebyly podle představ, došlo k pochopitelnému znovuspojení.

Kdy se upekl váš návrat na hluckou střídačku?

První jednání proběhla koncem minulého roku, začátkem toho nového se pak všechno definitivně dotáhlo do konce. V posledním půlroce to tady kluci okolo Saši Machaly dělali tak nějak sami, proto asi chtěli někoho přivést.

Po podzimu jste skončil v Ostrožské Nové Vsi. Zpráva se regionem rychle rozšířila, měl jste i jiné nabídky?

Měl jsem rozjednaného i něco dalšího, nabídka z Hluku ale byla nejlepší, protože byla z nejvyšší soutěže. Ale především, když jsem tam před třemi roky končil, tak jsme se rozcházeli v dobrém s tím, že si jen na chvíli dáváme přestávku. Byl jsem u mužstva už šest let a pomalu tam začala vznikat jistá ponorka, proto jsme si řekli, že by bylo dobré dát si pauzu. No a tak jsem teď zpátky (úsměv).

Roli určitě hrála skutečnost, že to tam velice dobře znáte. Bylo po vašem návratu něco jinak, co vás překvapilo?

V Hluku to opravdu znám velmi dobře, takže to při mém rozhodování hrálo roli. A jestli mě tady něco překvapilo? Vůbec nic. Pár hráčů od té doby odešlo, pár naopak přišlo, jinak se tady ale v podstatě nic nezměnilo.

Oficiálně jste byl do funkce uveden 13. ledna. Měl jste ještě možnost zasáhnout do plánu zimní přípravy?

Zimní příprava už byla udělaná. Ale tak dobře, že ani nebylo potřeba do ničeho zasahovat. Dělal ji Zdeněk Botek, který má ve Slovácku na starost mládež, takže všechno bylo připraveno precizně. Jediné, co se změní, bude náplň tréninků, kterou má každý trenér odlišnou.

Nastiňte, co vaše svěřence během zimních měsíců čeká…

Budeme se připravovat v domácích podmínkách, žádné soustředění v plánu nemáme. Budeme trénovat třikrát týdně – z toho jednou v hale, jednou venku a jednou na umělé trávě ve Veselí nad Moravou. To je super, protože ne mnoho mužstev z nižších soutěží má tuto možnost.

Nedílnou součástí přípravy bude také zimní turnaj právě ve Veselí. Při pohledu na účastníky by vás měl na jarní část soutěže dobře připravit. Souhlasíte?

Jednoznačně. Startují tam mužstva z župních přeborů a I. A tříd, takže by to mělo mít svou kvalitu.

Za sebou už máte i první zápas na turnaji, ve kterém jste v derby podlehli Dolnímu Němčí 2:3. Jaký to byl zápas?

Myslím, že většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, herně jsme byli lepší. Doplatili jsme ale na slabší koncovku a především na individuální chyby v obraně, kterými jsme soupeři darovali góly.

Došlo v hráčském kádru po skončení podzimní části k nějakým změnám?

Dá se říct, že mužstvo zatím nedoznalo žádných změn, jen se nám vrací hráči po zranění. Uvidíme, jak na tom bude Rybnikář, který měl zraněné postranní vazy v koleni, jestli bude schopen znovu hrát.

A co posily, budete nějaké shánět?

Určitě by se nám hodil brejkový typ útočníka a také krajní záložník s ofenzivními sklony. To ale budeme řešit až v průběhu přípravy, máme dostatek času. Třeba najdeme na tyto posty vhodné hráče i v našem kádru, který je dostatečně široký.

Oproti Ostrožské Nové Vsi jste si mírně polepšil, v tabulce krajského přeboru máte o pět bodů více. Jaký jste si dal cíl před jarními odvetami?

Náš kádr, ostatně stejně jako ten v Ostrožské Nové Vsi, má určitě na mnohem víc, než ukazuje současné umístění. Věřím, že se co nejdříve vzdálíme do klidných vod. V ideálním případě, když všechno půjde výborně a hráčům se budou vyhýbat zranění, bychom se klidně mohli vyšplhat až na čtvrtou pátou příčku. To je ale spíš jen pěkný plán a přání, realita je pak ve fotbale často jiná.