Dáváte si nějaký cíl pro nový ligový ročník?

Ne, ne, hlavně být co nejdéle zdravý a trošku znepříjemnit pozici spoluhráčům, aby mě nevykousali z mého fleku.

V uplynulé sezoně jste nastřílel šestnáct gólů a v tabulce střelců skončil třetí. Nechcete se znovu měřit s Lafatou a spol?

Bylo by to pěkné, ale ne. Hlavně ať se daří mužstvu. Pro mě je to pravděpodobně poslední sezona. Mám sedmatřicet, kolem chodí kluci z ročníku 96, to je trošku úsměvné. Všechno už je náročnější, regenerace po zápase, dojíždění z Brna, kolikrát už když jdu na trénink, tak jsem zbitý. Ono se to nezdá, ale za ty roky se všechno naskládá.

Budete po podzimní části ligy svoje další působení v klubu nějak přehodnocovat?

Neříkám, že končím. Když bude sloužit zdraví a zvládnu zimní přípravu, tak se od toho chci odrazit. Zimní příprava je náročnější a delší, je tam umělka, kterou moc nemusím. Když to přežiji v zimě a budu mít mužstvu co dát, tak je možné, že si to ještě o půl roku prodloužím, ale momentálně mně to připadá ještě daleko.

Těšíte se na novou sezonu?

Samozřejmě. Ze startu ligy jsem i v mém věku trošku nervózní. Hrozně si přeju, abychom na zrekonstruovaném stadionu na úvod vyhráli a potěšili naše fanoušky. Na jaře jsme jim doma moc radostí neudělali.

Mohlo to být i tím, že jste kvůli rekonstrukci stadionu neměli úplně domácí prostředí a museli se připravovat ve Starém Městě?

Ve stadionu bych nic nehledal. Musíme se připravit hlavně po psychické stránce, fotbal je hlavně o psychice. Co si budeme povídat, záleží na prvním zápase, ten je pro dobrý rozjezd podzimu hodně důležitý.

Překousáváte s vaším věkem hůř neúspěchy?

Rozhodně. Čím je člověk starší, tak si každý zápas snaží užít, a když se prohraje, tak je to horší. Ani v kabině to se mnou nemají po prohraných zápasech jednoduché, ale tak to prostě je.

Z kádru odešli Trávník a Kerbr, dlouhodobě zraněný je Kalouda a přišel jenom Koné. Nejde do nové sezony Slovácko oslabeno?

Myslím, že ne. Konkurence je tady za poslední dobu hodně velká. Mladí kluci za rok neuvěřitelně vyrostli, ať už je to Eldar Civič, Havlas (Marek Havlík) nebo Lukáš Sadílek. V přípravě vypadal výborně i Filip Hlúpik, konkurence je velká, i když nikdo nepřišel.

Do ofenzivy přišel Francis Koné. Jaký je to fotbalista?

Je to super hráč. Jestli bude pokračovat tak, jak začal, tak si myslím, že Slovácko udělalo dobrý obchod. Je nižší, ale hrozně silný. Ti afričtí kluci to mají v sobě, trošku mně připomíná Bonyho Wilfrieda ze Sparty, když jsem tam byl. Není až tak silný, ale sílu má velkou. Je to hráč, který tady určitě zanechá stopu. Když se naučí trošku česky, tak to bude v pohodě.

Můžete nastupovat i vedle sebe?

Nevím, to je spíš otázka na trenéra. Ani nevím, jestli to můžu říkat dopředu.

Zítra vás čeká pražská Dukla, která měla výsledkově jednu z nejlepších ligových příprav. Zaznamenal jste to?

Ne. To nesleduji, to sleduje trenér. Určitě nám sestříhá nějaké video a na Duklu nás připraví. Hlavně ale bude záležet na nás.

Smlouvu máte do konce sezony. Může se stát, že zůstanete ve Slovácku v jiné funkci?

Uvidíme, co bude dál. Co si budeme vykládat, zažil jsem ve Slovácku krásné roky a ještě bych chtěl jeden zažít. Mám ke klubu nějaký vztah, kdyby vyšlo pracovat tady, tak by to nebylo špatné. Ale zatím to neřeším.