Po nich nastoupili místní muži proti internacionálům Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Vpodvečer se podávalo hlavní fotbalové menu, ve kterém se utkali domácí staří páni proti prvoligovým fotbalistkám Slovácka.

I když skončil zápas remízou, tak žádný exhibiční duel v duchu dohody na závěrečném výsledku se nekonal. K vidění byl urputný boj se spoustou parádních akcí a branek. Fotbalistky byly sice více na míče, ale domácí borci je školili v efektivitě.

1.FC Slovácko. Ilustrační foto.
Kouč Slovácka Levý: Divíška chci, další hráče budeme ještě testovat

„Myslím, že to byl vydařený zápas. Náš kádr sice nebyl kompletní, scházely nám cizinky a hráčky, které jsou z větší vzdálenosti. I tak se ve Lhotě představil silný tým," hodnotil propagační duel kouč fotbalistek Petr Vlachovský.

V dresu Slovácka se naposled představila Nikola Sedláčková, která bude v nové sezoně oblékat dres pražské Slavie. „Není to pro nás příjemné, když hráčka odchází do Sparty nebo Slavie. Až čas ukáže, jak moc nám bude scházet," vyjádřil se k přestupu trenér prvoligových žen.

Jakub Prajza
Priorita je zůstat ve Slovácku. Ale musím vylepšit kondici, přiznává Prajza

Štergenich: Jsem hrdý, že můžu šéfovat takové partě

Obrovský podíl na vydařeném odpoledni měl organizačně také manažer domácích starých pánů František Štergenich. Šéfa domácích internacionálů potěšil hlavně výkon mančaftu.

„Kluci zahráli takový zápas, jaký jsem od nich neviděl snad pět let. Musíme si přiznat, že holky byly po fotbalové stránce někde jinde. Řekl bych, že držení míče bylo tak 70 :30 v jejich prospěch, ale my jsme měli po delší době kvalitní trenérskou dvojici. Ta hodně pomohla. Chtěl bych všem klukům poděkovat za přístup k zápasu. Jsem hrdý, že můžu šéfovat takové partě," smekl před domácími borci Štergenich.

Na slavnostním odpoledni byla k vidění i výstava fotografií mapující uplynulých 70 let fotbalu ve Lhotě. Během odpoledne bylo oceněno několik bývalých hráčů a funkcionářů domácího klubu.

Hosty ze Zlína, Bratislavy i Brna, kteří se přijeli do Uherského Hradiště podívat na zápas o Československý pohár mezi FK Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava, musela po městě doprovázet policie.
Jedenáct zadržených fanoušků. Superpohár zaměstnal stovky policistů

Ocenění předával starosta obce Antonín Jelének, místopředseda OFS Uherské Hradiště Čestmír Šátek a šéf místního SK Josef Lopata, který se organizačně podílel na celé akci.

„Myslím, že jsme to zvládli perfektně. V rámci našich možností to byly důstojné oslavy. Bylo vidět, že všechny mužstva fotbal baví. Všichni k zápasům přistoupili zodpovědně, divák viděl spoustu krásných branek. Jsem rád, že se představila i naše přípravka. Pro děti jsme ten areál budovali a budujeme. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na oslavách organizačně podíleli," řekl na závěr vydařeného odpoledne předseda SK Ostrožská Lhota Josef Lopata.

Návštěvníci si přišli v sobotu v areálu Slováckého aeroklubu a leteckého muzea Kunovice na své.
Military den v Kunovicích přilákal navzdory vedru tisíce lidí

Výsledkový servis: Přípravky:

SK Ostr. Lhota – FK Blatnice 6:11 (2:7)

Branky: Hensirovski 3, T. Havlík 2, Š. Havlík.
SK. Ostr. Lhota: Š. Havlík, T. Havlík, Hensirovski, Bezděk, Hodulík. Střídali: Turčinová, A. Dominiková, J. Dominiková, Hejtmánek, V. Drexler, M. Drexler. Trenér: R. Dominik.

SK Ostr. Lhota (I. mužstvo) – Internacionálové Slovácké Slavie UH 2:5 (0:1)

Branky: 67. Kusák, 70. O. Zalubil – 12. Hladiš, 53. Soviš starší, 60. Botek, 75. Machala, 77. Bednařík.

SK Ostr. Lhota: Jakoubek - D. Pešík, Horák, P. Štergenich, E. Pešík – Kusák, D. Štergenich, Kopeček, M. Zalubil – O. Zalubil. F. Zbořil. Střídali: Šicha, S. Zbořil, Šmahaj, Vaněk, Lúčný.Trenér: J. Jurásek.

Internacionálové Slovácké Slavie: Barcuch – Machala, L. Soviš mladší, Beníček, Bednařík – Botek - Malůš, Perůtka, L. Soviš starší – Kromsián, Hladiš. Střídali:Jevický, Smělík. Trenér: K. Kuba, V. Bednařík. Vedoucí mužstva: R. Vlk.

SK Ostr. Lhota (staří páni) - 1. FC Slovácko – ženy 4:4 (2:2)

Branky: 24. Hanáček, 26. R. Dominik, 45. Pavlas, 71. Hnídek – 29. Strnadelová, 37. a 74. Waltrová, 50. Dubcová.

SK Ostr. Lhota: Soukeník – M. Dominik, Gabriel, Kapusta, Z. Machala mladší – Hyrák, R. Dominik, J. Dominik, Bajgart – Pavlas, Bachan. Střídali: Malušek, Turčinek, Hanáček, Turčin, Fantura, Žajdlík, Hnídek, Bachan, Hubík, Z. Machala starší. Trenér: I. Žajdlík, P. Ratajský. Vedoucí. F. Štergenich.

1.FC Slovácko ženy: Růžičková – Janků, Sedláčková, Strnadelová, Waltrová – K. Dubcová, Maťavková, M. Dubcová, Sedlačíková – Molková, Janíková. Střídala: Fabová. Trenér: P. Vlachovský.

Rozhodčí: Kotačka, Zelený, Toman. Diváci: 250.