Z našeho okresu se na veselské umělce představí šest mančafů. Z I. A třídy první čtyři kluby podzimní tabulky v pořadí: Hluk, Dolní Němčí, Ostrožská Nová Ves a Nedachlebice. Další dvě mužstva jsou z I. B třídy lídr soutěže Strání a zachraňující se Ostrožská Lhota. Osmičku účastníků doplní domácí Veselí nad Moravou, po podzimu třetí mužstvo I. B třídy, a Slavoj Rohatec, který hraje I. A třídu a po polovině soutěže je na čtvrtém místě tabulky. Na vítěze turnaje čeká putovní pohár a věcná cena. Vítěz turnaje bude znám v neděli 16. března.

Hned v prvním kole zimního turnaje se zrodil nečekaný výsledek. Ostrožská Lhota zvládla vstup do turnaje nad očekávání a porazila lídra I. A třídy Hluk. Favorit zápasu i celého turnaje sice podle očekávaného scénáře za neustálého deště diktoval tempo hry, jenže jeho hře chybělo to nejpodstatnější branky v síti Lhoty. Když už byl gólman překonaný, tak míč skončil na tyči jako v případě střely Botka. Překvapivě tak zahřmělo na druhé straně, pět minut před odchodem do kabin poslal Lhoťany do vedení Fantura 0:1. Po obrátce se obrázek hry příliš nezměnil. Hlučané útočili, ale naráželi na dobře organizovanou obranu Lhoty. Co prošlo, to pochytal Šicha, který skvělými zákroky držel svoje parťáky nad vodou. Kapituloval pouze jednou, když ho šikovně přehodil Dohnal 1:1. Definitivní rozuzlení přišlo osm minut před koncem. Za faul hluckého beka Jana Machaly na Jurčeku se kopala penalta, kterou s jistotou proměnil nejlepší hráč na hřišti Pešík 1:2.

Ani jedno mužstvo nenastoupilo v kompletní sestavě. Na straně Hluku chyběl kanonýr Martin Zalubil a pro virózu zůstal jenom mezi diváky Štěpán Jurásek. Ze stejného důvodu scházel Lhotě Přemysl Radoch.

Ohlasy po utkání

Jan Šimčík (trenér Ostrožské Lhoty): „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Kluci měli v nohou čtyřdenní soustředění na Vápenkách, přesto zápas zvládli a ukázali, že hráčský potenciál ve Lhotě je. Bojovali jsme a musím přiznat, že se na naši stranu přiklonilo i kus štěstí. Hluk byl pochopitelně fotbalovější, ale nedal šance. Chtěl bych vyzvednout obranu, krajní beci odehráli celý zápas bez jediné chyby. Famózní výkon podal Erik Pešík, výborně hrál Martin Kusák, ale pochvalu si zaslouží celý mančaft. Jsem na kluky po takovém výsledku hrdý."

Aleš Zlínský (útočník a čerstvý předseda Spartaku Hluk): „Nevím, jestli jsme k zápasu přistoupili nějak vlažně, z pohledu hráče si myslím, že ne. Spíš se nám nepodařilo proměnit šance. Soupeř hrál dobře takticky zezadu, na můj vkus jsme byli až moc zavření. Nedokázali jsme se prosadit, i když držení míče bylo snad 80:20 v náš prospěch. Každopádně je to náš problém, po poločase jsme měli vést 3:0, místo toho jsme prohrávali. Vyhořeli jsme na neproměňování šancí a soupeř zvolil dobrou taktiku."

HLUK - OSTROŽSKÁ LHOTA 1:2 (0:1)

Branky: 70. Dohnal 40. Fantura, 83. z pen. Pešík. Hluk: Fojtík J. Machala, Penner, A. Machala, Horák Biháry, Šimčík, O. Machala, Botek Dohnal, Zlínský. Střídali: Miroš, Křen. Trenér: V. Uhlíř. Ostrožská Lhota: Šicha Horák, Pešík, P. Štergenich, Fantura D. Štergenich, Kusák, Kopeček, Lůčný Radoch, Žajdlík. Střídali: Jurčeka, Krátký, J. Štergenich, Šimčík, Kuban. Trenér: J. Šimčík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Veselí nad Moravou Strání 1:2 (1:1). Branky: Pollak Koritina, Pomajbík. Ostrožská Nová Ves Rohatec 1:2 (0:2). Branky: Zálešák Tomšej, Páleník. Nedachlebice Dolní Němčí 0:3 (0:1). Branky: Kadlček, Stojaspal, Ježek.