Jednadvacetiletý Kanghyun Yu přišel na tříměsíční test na začátku dubna z klubu jihokorejského klubu Daegu FC. Prsty v tom měl právě lodivod Slovácka.
„Před časem jsem sledoval utkání rakouského Red Bull Salzburg, za který hraje dvacetiletý Korejec. Předváděl na hřišti zajímavé věci, upoutal mě. Byla to náhoda, ale chvíli poté mi můj bývalý spoluhráč nabídl, že bychom mohli jednoho podobného vyzkoušet,“ popsal cestu Kanghyun Yua do Uherského Hradiště.

I přes jazykovou bariéru a odlišnou kulturu se mladý Korejec rychle přizpůsobil a výborně zapadl. Jeho přístup si pochvaluje trenér béčka Pavel Němčický a nejinak je tomu u kouče prvního mužstva.

„Za tu dobu, co je tady, mě nezklamal. Ke všemu se staví čelem, i když nemluví moc dobře anglicky, tak všechno rychle chápe, je strašně učenlivý. Jeho výhodou je, že je jiný typ než všichni hráči, na které jsme zvyklí, má odlišný způsob hry,“ řekl Stanislav Levý.

1. FC Slovácko - Sparta Praha. Ilustrační foto.
Slovácko se těší na fotbalový svátek, přijede Sparta

Yu zatím nastupoval jen za juniorku, už při zápase proti Liberci ale seděl na lavičce náhradníků a na sobotní šlágr se Spartou bude v nominaci znovu. Dokonce je dost možné, že si odbude velkou premiéru v české nejvyšší soutěži.

„Na část zápasu může naskočit,“ připustil devětapadesátiletý stratég. „Samozřejmě mu nahrála naše současná situace, nominaci si ale vysloužil především svým přístupem a výkony v zápasech i na trénincích,“ zdůraznil kouč Slovácka, který by měl o jednadvacetiletého hráče zájem i do budoucna.
„Po sezoně budeme mít sezení s majitelem a ředitelem klubu. Bude záležet, za jakých podmínek by jeho angažmá bylo možné. Já bych ho tady ale měl rád. Nevím, jestli by hned patřil do základní sestavy, ale v jeho věku je to příslib do budoucna,“ dodal Stanislav Levý. 

Ilustrační foto.
Poslední zápas bude v Hradišti hlídat přes sto policistů