„Zápasy se Zlínem B bývaly vždy specifické, protože u nás působila řada hráčů, kteří tímto klubem prošli. Teď už je tam jiná generace, ale i přesto bude mít duel opět náboj,“ předpokládá kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ. S tím souhlasí i jeho protějšek Boris Káňa. „Jako trenér mám v paměti utkání v mládežnických kategoriích a vždy je provázela velká rivalita ze strany diváků, rodičů i funkcionářů. Podobné to bude i mezi muži,“ přidal se Káňa.

Duel nemá favorita

Ve větší pohodě půjdou do derby hosté, kteří ze dvou domácích duelů získali tři body. Kroměříž má o dva méně a ještě se netrefila do černého. „Určitě jsme si i přes těžký los takový začátek sezony nepředstavovali. Především jsme měli zvládnout domácí zápas s Brnem, ve kterém jsme měli převahu. Ve Vítkovicích to herně nebylo optimální,“ přiznal Lehkoživ.

Ani Káňa ale nebyl po posledním zápase spokojený. Na vítězství 4:0 nad Sigmou Olomouc B jeho svěřenci nenavázali a podlehli 1:2 Jihlavě B. Střelec čtyř branek Jiří Dobeš bude navíc s áčkem, které ve stejný den hostí Čáslav.

„Je to příležitost pro méně vytížené kluky, aby ukázali, že mohou MSFL hrát. Vzhledem k hodně mladé sestavě bychom byli spokojeni s bodem,“ nezastírá Káňa. „Pro nás by byla další domácí ztráta hodně špatná,“ ví Lehkoživ. Hanáci sice z 10 vzájemných duelů prohráli pouze jeden, poslední dva v Kroměříži ale skončily nerozhodně 1:1.

Ve stejný den se potřetí v řadě představí svým divákům Spartak Hulín. Po porážce od Zábřehu a vítězství nad Frýdkem-Místkem přivítá druhou Líšeň. „Nálada se výrazně zlepšila,“ pochvaloval si trenér Hulína Josef Pospíšil.

Z Líšně však jde strach. „Dokázala remizovat v Opavě, pak by teoreticky neměla prohrát ani u nás. Fotbal ale nemá logiku a já bych chtěl, aby ji neměl ani teď,“ myslí Pospíšil na další tři body.

„Jsme v pohodě a budeme hrát odvážně. Nejedeme si pro porážku, ale máme před soupeřem velký respekt. Vždyť Hulín dokázal v posledním utkání porazit jednoho z favoritů soutěže,“ sdělil trenér Líšně Zbyněk Zbořil. „Chtěl bych, aby hráči zápas lépe zvládli takticky a síly si rozdělili rovnoměrně na oba poločasy,“ přeje si Pospíšil.

Hulín se s celkem z brněnského předměstí střetl čtyřikrát v rámci divize s bilancí 1–1–2. Poslední vzájemný zápas před dvěma lety skončil v Hulíně výhrou hostů 3:0. Na lavičce domácích už tehdy seděl v roli asistenta Josef Pospíšil. „Líšeň má dlouhodobě kvalitní tým. Poslední porážka tehdy ukončila naše šance na postup do MSFL,“ zavzpomínal Pospíšil.

Další dva krajské kluby sehrají svá střetnutí doma v neděli od 10.15 hodin. Slovácko B se utká na kunovické Bělince v jihomoravském derby s Břeclaví a po remíze s Frýdkem-Místkem a prohře v Líšni si bude chtít spravit chuť. Hosté sice v minulém utkání doma nestačili na Opavu, předtím ale přivezli všechny body ze hřiště HFK Olomouc.

„Je to těžký soupeř, jeho kvality jsme měli možnost poznat v přípravném utkání před sezonou,“ podotkl trenér Slovácka B Anton Mišovec. Při remíze 2:2 podle něj soupeř předváděl důrazný nátlakový fotbal. „Opírají se o zkušené hráče, silný mají hlavně střed zálohy a útok,“ upozorňuje na největší zbraně soupeře. Záležet prý ale hlavně bude na výkonu domácí jedenáctky. „Musíme víc bojovat o míč a po jeho zisku se jej lehce nezbavovat. Chceme tři body, uděláme pro to všechno,“ slíbil Mišovec.

O své premiérové podzimní vítězství se pokusí i TVD Slavičín v zápase se Zábřehem, který bude po dvou výjezdech první z řady tří domácích. Následovat budou duely s Frýdkem-Místkem a Líšní. „Stěžejní bude první zápas. Čtyři body po třech kolech by nám dodaly klid,“ prohodil slavičínský kouč Ladislav Straka.

Slavičín trápí rozsáhlá marodka

Do karet mu ale nehraje neutěšený zdravotní stav mužstva. Ke zraněnému kanonýrovi Křížovi přibyli na marodku v týdnu stoper Bělaška, další zadák Hořák a náhradník Remeš. „Věřím, že se s jejich absencemi vyrovnáme. Zábřeh málo neinkasuje, takže moc branek nečekáme. O vítězi rozhodne jedna, maximálně dvě,“ radí Straka na dálku sázkařům.

Zpravodajové Deníku