Ukázali to i v Příbrami, kde Milanu Kerbrovi krásně připravili úvodní gól. Teď se modrobílí chystají na Spartu, kde měl možnost působit. „Nesmíme být ustrašení," říká před nedělním duelem Kuncl.

Martine, proč utkání v Příbrami nakonec nedopadlo podle vašich představ?

Určitě jsme nespokojení. Podařilo se nám dát brzo branku, vedli jsme a mysleli si, že to utkání bude naše. Sice jsme drželi balon, ale nehráli jsme, co jsme měli. Nepodařilo se nám několik akcí zakončit a celkově jsme byli nějací bez šťávy.

Tento týden jste oslavil třicáté narozeniny. Jak proběhla oslava, ať už v kabině, nebo třeba s rodinou a známými…

V kabině se to zatím nějak tajilo (smích), ale pár kluků už mi popřálo. Samozřejmě až na to přijde čas a bude vhodná chvíle, tak přinesu do kabiny nějaké občerstvení. V rodině jsme měli smutnou událost, takže nebyl ani čas, ani pomyšlení nějak slavit. Čas si najdeme určitě později.

V úterý byl apríl. Jak u vás tento den vtípků a žertíků probíhá?

Jóóó, tak tohle jde úplně mimo mě. Stačí, že už tak se mi spousta lidí směje, že jsem narozený na apríla a že jsem omyl a tak podobně (smích). Já se po pravdě snažím dělat legrácky a srandičky celý rok, takže pro mě to v tomto nijak významný den není.

A v kabině nějaké žertíky proběhly?

Nic extra jsem nezaregistroval. Máme tady dobrou partu a takové ty vtípky a schválnosti, které se na apríla dělají, jsou v kabině na každodenním pořádku. Že by to bylo jen jednou za rok, to ne … Každý den si musíte hlídat záda, aby se vám něco nevyvedlo (smích).

V neděli vás čeká Sparta Praha, kde jste před několika lety působil. Jak na to angažmá s odstupem času vzpomínáte?

Sparta bylo moje první angažmá mimo Brno. Je pravda, že jsem tam toho moc neodehrál a někdy jsem se cítil jako páté kolo u vozu. Viděl jsem ale, jak to ve Spartě běží a vypadá. Podmínky tam byly diametrálně jiné, než jsem byl zvyklý z Brna, ať už jde o materiální vybavení, zázemí a tak dále. Měl jsem možnost okusit tlak, jaký na Spartu je, že ať přijede kamkoliv, tak musí získávat tři body. Jo… (zamyšleně) Sparta byla pro mě dobrá zkušenost.

O utkání je velký zájem, na stadionu bude spousta fanoušků, zároveň je i televizní přenos. Jak se na utkání vůbec připravujete?

Sparta je odjakživa magnetem pro lidi. A pro nás? Nechci říct, že by to bylo nějaké utkání roku. Hrajeme doma a chceme uspět. Vím, že lidi to cítí jinak, slyšel jsem, že se jich chystá na to utkání spousta, takže to bude určitě fotbalový svátek. Čeká nás těžké utkání. Sparta vede ligu, má velice kvalitní mužstvo. Na nás je, abychom hráli svou hru. Nesmíme podlehnout hře Sparty a být ustrašení, protože to by bylo jako zatloukat si hřebík do rakve. Věříme, že domácí prostředí bude naší výhodou. Sparta ať přijede kamkoli, setkává se s takovou tou nenávistí diváků, ale myslím si, že už na to ve Spartě jsou zvyklí a je jim jedno, jestli hrají doma, nebo venku. Přesto věřím, že diváci budou hlavně dopředu hnát nás, ocení, když se nám něco podaří. Věřím, že pokud dáme gól, tak nás to ještě nakopne. Víme, že cesta k úspěchu vede jen přes náš nadstandardní výkon.