Téměř celou hodinu precizně pacifikoval útoky Pražanů a podporoval modrobílouou ofenzivu. Pod klíčový moment utkání se ale podepsal jako smutný hrdina.

Sparťanský štírek Ladislav Krejčí si před obráncem Slovácka dvakrát postrčil míč a křížnou střelou zajistil lídrovi tabulky cenné vítězství. Martin Kuncl neměl pro svoje selhání sympaticky žádné výmluvy.

„Trefil to skvěle, i když mi to mezi nohama prošlo se štěstím, ještě jsem to trochu tečoval. Balon šel na zadní tyč, na brance mám podíl viny," sypal si bezprostředně po zápase popel na hlavu. „Prohráli jsme, nemáme ani bod, takže z tohoto pohledu musím zápas hodnotit negativně. Co se týče herního projevu, tak bych řekl, že zápas byl vyrovnaný. Nás můžou mrzet neproměněné šance, Sparta svoji šanci dala."

Slovácku i přes druhou porážku v řadě patří sedmá příčka tabulky. Slušná forma přinesla na jaře mančaftu už deset bodů, i proti prvnímu mužstvu tabulky se neměli modrobílí za co stydět. Herní vyrovnanost by však pravý bek Slovácka raději vyměnil za body. „Je lepší hrát špatně a mít šedesát bodů, to bychom byli spokojení všichni, ale takhle…" litoval.

Sparťanský Krejčí viděl volej Jakuba Petra už v brance

Jediný střelec zápasu byl v nedělní podvečeru u všeho podstatného. Nejprve trestuhodně zahodil obrovskou šanci, když z hranice penalty ohrozil jenom kotel domácích příznivců. „Balon jsem měl na pravou nohu, která není stoprocentní. To jste viděli už v první půli, když mi málem ustřelila celá noha. Měl jsem to trefit. Bylo to z mé strany unáhlené, pravačku opravdu nemám ideální. Hned mně blesklo hlavou, že to musím odčinit a dát jiný gól," vysvětloval selhání v tutové šanci sparťanský záložník.

Zaváhání ovšem bleskově napravil. Neuběhla ani minuta a už zvedal ruce nad hlavu. Po nahrávce Bořka Dočkala trefil levačkou přesně k tyči.

„Dobře jsme přenesli hru z pravé strany, velkou zásluhu na tom měl Bořek Dočkal a Marci (Lukáš Mareček). Šel jsem jeden na jednoho, naznačil jsem hru tělem, píchl si to kolem něj a vystřelil křížem na zadní tyč. Padlo to tam," povídal záložník Letenských.

„Je to výborný fotbalista, rychlý, lehkonohý, má kvalitní levou nohu, takže určitě nepříjemný. Našel bych v lize hráče, na které by se hrálo daleko lépe," zhodnotil Martin Kuncl kvality autora jediné branky utkání.

Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Ladislav Krejčí přiznal, že se o body strachoval do poslední minuty. „Do naší šestnáctky létalo hodně centrů, Slovácko je nepříjemné tím, že má na hrotu Libora Doška, který vyhrává spoustu osobních soubojů. Volej Kuby Petra už jsem viděl v bráně. Na poslední chvíli tam skočil Vacloš (Tomáš Vaclík) a výborně to vytáhl," oddechl si český reprezentant.