Makedonský útočník přiznal, že Kubáň patří mezi jeho nejlepší kamarády. Stejné sympatie netají ani obránce Uherského Hradiště. „Ilija přišel na Slovácko do úplně neznámého prostředí. Přišel mně sympatický, byl v pohodě, tak jsem se ho trošku trochu ujal. Později se seznámily celé naše rodiny, takže znám i jeho mamku a otce,“ říká Kubáň.

O víkendu půjde ovšem veškeré kamarádství stranou, téměř jistě se postaví proti sobě v souboji o důležité ligové body. Předposlední žižkovská Viktorka vyzve na svém trávníku fotbalisty Slovácka. Obránce hostí se po jednozápasové pauze a karetním trestu představí v nedělním dopoledni na levém kraji obrany.

Na druhé straně bude připraven makedonský útočník Ilija Nestorovski, který je v pražském klubu právě ze Slovácka na ročním hostování. Svoje nové angažmá si zatím pochvaluje. „Na Žižkově jsem spokojený, protože mám větší šanci ukázat, co umím. Zatím jsem odehrál dvanáct zápasů. V devíti jsem nastoupil v základu a třikrát střídal, takže si nemůžu stěžovat,“ vypočítává svoji podzimní bilanci.

V dalším ligovém startu, tentokrát proti svému bývalému zaměstnavateli, by mu neměla bránit ani žádná dohoda mezi kluby. „Nic o tom nevím, nikdo mi neříkal, že bych neměl hrát,“ tvrdí Nestorovski, pro kterého bude duel proti Slovácku specifický. „Je to sice další ligový zápas, ale mám v mužstvu hodně kamarádů, bude to pro mě prestižní utkání. Do konce podzimu schází dvě kola a my musíme uhrát maximální počet bodů. Všechno ostatní pro nás bude velké zklamání. Pokud v neděli vyhrajeme, slíbili jsme společně s Jardou Starým, který také přišel ze Slovácka, spoluhráčům do kabinu pizzu,“ motivuje mužstvo útočník Žižkova.

Ušetřit peníze za italské občerstvení se chystá svým bývalým spoluhráčům Lukáš Kubáň, který si další prohru Slovácka vůbec nepřipouští. „Jednoznačně jedeme do Prahy bodovat. Chce to hrát ze zajištěné obrany a vyvarovat se individuálních chyb. Hlavně nesmíme inkasovat zase v závěru, ten musíme zlepšit a dohrát zápas do poslední minuty. Když dostanete gól v poslední minutě je další týden psychika strašně složitá,“ naráží Kubáň na poslední dva zápasy Slovácka, ve kterých mužstvo inkasovalo v posledních sekundách hry.

Dá se předpokládat, že v nedělním duelu budou oba fotbalisté podstupovat množství osobních soubojů. Makedonský forvard bude prý na důrazného obránce modrobílých dobře připraven.

„Doufám, že nastoupím, proti Lukáši Kubáňovi to bude těžký zápas. Moc dobře vím, jak na něj hrát. Víc vám ale neřeknu, uvidíme po zápase, kdo bude úspěšnější,“ usmíval se Nestorovski.

Obránce Slovácka se nad plánovanou taktikou nedělního soka jenom pousmál. „To by mě opravdu zajímalo, jakým stylem chce na mě hrát. Já můžu říct, že na Iliju platí jedině důraz a zase důraz. Pokud nastoupím, tak mu ho určitě předvedu,“ kontruje Kubáň, ale rozhodně nechce svého soupeře ani v nejmenším podcenit. „Víte, jak to ve fotbale chodí. A on dokáže individuálně překvapit hlavně ve hře jeden na jednoho. To je jeho nejsilnější zbraň.

Může se mu abnormálně dařit a rázem se stane mužem zápasu. To bych opravdu nechtěl. Kamarádství musí jít tentokrát stranou, musím myslet na tým. Na kafe nebo nedělní oběd můžeme zajít po zápase,“ vzkazuje na dálku do Prahy.

Pro útočníka žižkovské Viktorky nebyl přechod do hlavního města z Uherského Hradiště žádný problém. Nefotbalový život v naší metropoli si jenom chválí. „Praha je nádherné město, Hradiště je daleko menší a někdy tam nebylo co dělat. V Praze je daleko víc možností, je tu všechno co člověk potřebuje,“ tvrdí Ilija Nestorovski, ale do srovnání chodu obou klubů se nechce pouštět. „Hlavní rozdíl je v tom, že my máme o deset bodů míň, ostatní si nechám pro sebe,“ říká diplomaticky.

Uprostřed týdne sáhlo vedení žižkovského klubu kvůli neuspokojivým výsledkům k výměně trenéra. Martina Pulpita nahradil Roman Nádvorník. To by měla být další voda na mlýn domácích fotbalistů. „Určitě budeme mít větší motivaci. Každý se bude chtít ukázat, ale znovu říkám, že nejdůležitější budou tři body,“ okomentoval Nestorovski rošádu na trenérské lavičce.

Utkání se hraje pro žižkovské v tradičním čase nedělního dopoledne, na které nejsou fotbalisté Slovácka zvyklý. Podle Lukáše Kubáně by to však nemělo mít žádný vliv. „Je to sice nezvyklé, ale my jsme se už v týdnu dopolednímu termínu přizpůsobovali. Žádná závratná změna to rozhodně není, nevidím v tom žádný problém,“ říká na závěr.

„Vím jak na něj hrát, víc neřeknu.“ Ilija Nestorovski na adresu Lukáše Kubáně.

„Na Iliju platí jedině důraz.“ Lukáš Kubáň na adresu Iliji Nestorovského.

Stanislav Dufka