I přes prohru a smutnou cestu z Prahy se žádosti o rozhovor sympaticky nevyhýbal. Zhruba třicet minut po utkání už seděl v autobuse a jenom požádal o malé strpení.

„Zavolejte tak za půl hodinky, budeme zastavovat v Průhonicích, v autobuse je špatně slyšet.“ poprosil obránce Slovácka.

Na Dukle jste inkasovali v posledních vteřinách poločasu. Byla tam ztráta koncentrace? Neviděli jste se už v kabinách?

Tak bych to neviděl. Ale je pravda, že na jaře řešíme takové věci, jako jsou branky v prvních, a posledních minutách. Určitě nás to do další hry nepovzbudí a spíš to mančaft na výkonu sráží. Druhý poločas jsme si řekli, že zápas otočíme. Duklu jsme sice zatlačili, ale přišel jejich druhý gól. Ono je těžké hrát na dobrý výsledek, když nedáme branku.

Duklu jste sice opticky zatlačili, ale vyloženou gólovou příležitost jste si za celý zápas nevypracovali.

Nějaké nebezpečné střely jsme ve druhé půlce měli. Chybělo možná víc štěstí v přesném zakončení. Ale máte pravdu, nebyly to vyložené šance.

U druhého gólu jste Pázlera křižoval. Nešlo jeho střele zabránit?

Maličko jsem zaspal. Měl jsem Pázlera za sebou a neviděl jsem ho. Mohl jsem si tu situaci lépe pohlídat.

Blesklo vám v tu chvíli hlavou, že byste ho fauloval?

Uvažoval jsem o tom, že ho stáhnu, to by ale v té situaci nic neřešilo. Asi bych dostal červenou kartu, která by byla oslabením pro mužstvo i do dalších zápasů. Spíš jsem doufal, že se to nějakým způsobem vyřeší, ale dostali jsme gól. Pořád ještě bylo dostatek času, abychom zápas zvrátili, to se bohužel nepodařilo.

Připouštíte si, že vás úvod jara zastihl v herní krizi? Vnímáte kritiku diváků?

Samozřejmě, že vnímám ohlasy lidí, kteří se ptají, co se s námi děje. Ještě je ale před námi dost kol, ve kterých se můžeme zvednout. Nesmíme nevydařenému začátku jara podlehnout. Nechceme si vůbec připouštět, že máme sérii nepovedených zápasů. Po dvou prohrách jsme chtěli bodovat na Dukle, bohužel se to nepodařilo. Teď se musíme pokusit to nějakým způsobem zlomit a soustředit se na Bohemku.

V přípravě jste herně i výsledkově odehráli kvalitní zápasy. V lize je to zatím trápení. Máte pro to nějaké vysvětlení?

Nevím, těžko se tom mluví. Na to vám neumím odpovědět.

Obrana hrála v novém složení. Chyběli Trousil a Košút. Bylo to znát?

Snažili jsme se je nahradit. Myslím si, že jsme to zvládli adekvátně.

Slovácka s Duklou prohrálo poprvé v historii. Věděl jste o této statistice?

Ani ne. Takové věci jsem vůbec neřešil. Já osobně jsem hrál na Julisce podruhé, první zápas už si ani nepamatuji.

Stejně jako v úvodu ligy jste nebodovali tři zápasy v řadě. V dalším kole vás čeká Bohemka a další zaváhání už nepřichází v úvahu…

Vidím to stejně. Na druhou stranu, když se musí, je to hodně svazující. Věřím, že podáme lepší výkon a s tím se dostaví také adekvátní výsledek. Znovu říkám, že si nesmíme připustit nějakou krizi. Od začátku týdne se musíme připravovat na Bohemku s čistou hlavou.

Autor: STANISLAV DUFKA

SOUVISEJÍCÍ: Dukla porazila Slovácko 2:0 a připravila mu třetí jarní prohru