Český suverén poprvé narazil. Narazil tam, kde se to nejmíň čekalo. Jarní čtvrtfinále Mol Cupu si zahrají svěřenci trenéra Korduly.

Na začátku senzační výhry Slovácka byla branka Filipa Kubaly. Mladý útočník se trefil v soutěžním zápase áčka vůbec poprvé.

„Mára Havlík mi přihrával z jedničky, z rohu vápna jsem vystřelil přes Hubníka a spadlo to tam,“ popisoval svoji branku forvard Slovácka.  

Věřil jste po vaší brance, že by z toho mohl být postup do čtvrtfinále?
Po tom, jak jsme do zápasu vstoupili, jsem tomu opravdu věřil. V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Víc jsme kontrolovali hru, hodně jsme se tlačili do útoku a Plzeň skoro do ničeho nepustili. Trošku nás srazil vyrovnávací gól a druhá branka Plzně, ale osobně jsem pořád věřil, že to můžeme zvrátit.

V druhé půlce už vás Plzeň přitlačila…
To je pravda, ale v defenzívě jsme to zvládli. Hodně nám pomohl gól na 2:2. Prodloužení už bylo vyrovnané. Udeřili jsme ze standartky Standou Hofmannem, na to už domácí nestačili reagovat.

Váš postup do čtvrtfinále poháru byl z kategorie senzačních. Co podle vás rozhodlo?
Papírově slabší týmy mají v poháru větší motivaci zvítězit. V Plzni jsme šli víc za výhrou, také jsme víc stříleli. Je to hodně o sebevědomí, o tom, jak moc si věříte. Dali jsme do zápasu všechno, vyplatilo se to. Je to super, po zápase byla velká radost.

Na takový zápas jste čekali hodně dlouho. Je to tak?
Přesně takový zápas jsme potřebovali. Porazit Plzeň na jejím hřišti v prodloužení, tak na to se nikdy nezapomene. Budeme se snažit napodobit výsledek i příští týden v lize.

Vstřelil jste v soutěžním zápase za áčko první branku. Jaký je váš osobní pocit ze zápasu?
Byl to těžký zápas, byla dost zima a ještě k tomu to prodloužení Osobně se mi hrálo dobře, ale se svým výkonem nikdy spokojený nebudu, vždycky je co zlepšovat.

Slovácko se probojovalo v poháru mezi posledních osm týmů. Koho si přejete do čtvrtfinále?
Myslím, že můžeme dostat jenom nasazené kluby. Tam jsou Zlín, Slavia, Jablonec a Boleslav, to už si moc nevyberete. Je mi jedno koho dostaneme, jen bychom už konečně mohli hrát před vlastními fanoušky.