Hanácká Slavia zvítězila v Blansku 2:1 a po béčku Baníku Ostrava porazila i druhého nováčka. Hosté přitom nezačali na Drahanské vysočině šťastně a už v šesté minutě pohrdl Mazouch pokutovým kopem.

„Od začátku jsme byli aktivní. Ani neproměněná penalta nás neovlivnila a vytvořili jsme si několik šancí,“ líčil kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ. Jeho svěřenci ale stejně jako domácí do černého v první půli nemířili.

Góly začaly ale padat až po přestávce. Jako první se trefil po rohu Hromek, který oslavil svou první branku v červenobílém drese. Pojistku přidal osvědčený kroměřížský kanonýr Janča. Blansko korigovalo až v nastaveném čase.

„Čekali jsme na příležitosti z brejků, a to se nám vyplatilo. Kluci hráli zodpovědně a vítězství si zasloužili,“ mínil Lehkoživ.

Slova chvály měl nachystaná pro své svěřence i zlínský kouč Marek Kalivoda. Jeho hoši si přivezli všechny tři body z Vysočiny, kde zdolali 2:0 své jihlavské vrstevníky.

„Oproti předchozímu zápasu s Bystrcí jsme odehráli zrcadlově obrácený duel. Druhý poločas byl tentokrát výrazně lepší než první,“ podotkl Kalivoda, který pro to měl logické vysvětlení. „Sestava se z poloviny změnila a klukům chvíli trvalo, než se dali dohromady.“

Tescoma však šla přesto do kabin s jednobrankovým náskokem, který zařídil sedm minut před přestávkou svým druhým podzimním zásahem do černého Bačík. Na uklidňující druhou branku však čekali hosté až do poslední minuty, kdy se prosadil střídající Železník.

„Škoda, že jsme nedali druhý gól dříve. Šancí jsme měli na to dost. Vítězství z venku je však pro nás hodně cenné,“ nezastíral Kalivoda, který kvitoval přínos sedmi posil z širšího kádru áčka.

Hodně zklamaný byl naopak trenér juniorky Slovácka Jan Palinek. Jeho mužstvo přišlo o domácí vítězství s Frýdkem-Místkem pět minut před koncem. Předtím přitom hradišťští mladíci zazdili několik obrovských možností.

„Jsem naštvaný. Ještě jsem neviděl video, ale podle mého názoru vyrovnávací branka padla z dvoumetrového ofsajdu,“ zlobil se Palinek. Vzápětí však uznal, že se jeho svěřenci o plný bodový zisk připravili víceméně sami. „Za stavu 1:0 jsme tam měli jasné šance. Kdybychom přidali další gól, nebylo by co řešit,“ pokrčil smutně rameny. Do role hlavního spalovače se obsadil Čtvrníček, který jednou trefil břevno a podruhé zamířil pouze do gólmana.
Frýdek ale také jen nebránil, rovněž si dokázal vytvořit střelecké možnosti. „Vzadu jsme měli okénka,“ přiznal Palinek, podle kterého by zápasu více slušel výsledek 5:3 nebo 4:2. Nakonec se však záloha Slovácka musela spokojit s bodem. „Věřím, že i ten pro nás bude povzbuzením. Ověřili jsme si, že se dá hrát s každým,“ dodal Jan Palinek.

JAK NASTOUPILI
Kroměříž: Vogl - Stojaník, Šilinger, Švach, Kovařík - Gröpl, Hromek (89. Valášek), Ondřejka (70. Jurčík), Mazouch - Dobeš, Janča (75. Veselý). Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Zlín B: Kořínek - Malý, Sokol, Linek, Pazdera - Baranyai (85. Železník), Řihák, McQuilkin (61. Otruba), Konečník - Bača, Bačík (76. Foltán). Trenér: Marek Kalivoda.
Slovácko B: Fryšták - Polák, Hrotek, Bělaška, Lysoněk - Filipský, Stýskala (79. Holek), Reinberk, Čtvrtníček - Kerbr (62. Sládek), Psohlavec (84. Šturma). Trenér: Jan Palinek.

Michal Sladký, Libor Kopčil