MORKOVICE – VIGANTICE 1:1 (0:0)

První poločas mnoho nepřinesl, z domácí strany pouhé dvě hlavičky po rohových kopech od Žourka a Handla. Hosté měli největší šanci po špatné přihrávce protihráče. Druhé dějství začali lépe Morkovičtí, když už ve 48. minutě vstřelil Žourek po přihrávce Havlíka vedoucí branku. Domácí měli výraznou převahu, ale měli problém se vstřelením další uklidňující branky. Sólový nájezd Valáška chytil brankář, jeho další pokus skončil na břevně, neujala se ani příležitost Majdy. Kalich hořkosti si tak museli vypít v poslední minutě – hosté se dostali ke standardní situaci, po níž míč propadl do chumlu hráčů před svatyní Veselého a Chumchal ho nadvakrát dostal za čáru – 1:1. Branky: 48. Žourek – 90. Chumchal. Rozhodčí: Zpěvák, 230 diváků. Morkovice: Veselý – Nevřala, Rozsypal, Svoboda, Havlík – Hlaváček (65. Přecechtílek 89. Jablunka), Handl, Majda, Žourek – Valášek, Bleša (80. Šimčík). Vigantice: Blabla – Chumchal, Ondřej, Bolcek, Vokáč, Náměstek, Frydrych, Křiva, Kožušník, Vokáč, Matůš. Střídali Mohyla, Kuba, Šturala.

VELKÉ KARLOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 2:0 (1:0)

Od prvních minut měli hru pod kontrolou domácí. v 7. minutě chyboval hostující kapitán Skopal, k míči se dostal Škrobák a přízemní střelu umístil přesně k tyči – 1:0. Po půlhodině mohli domácí vedení povýšit, ale pokusy Škrobáka soupeř hasil na brankové čáře. V úvodu druhé půle se na hřišti přiostřilo a sudí Kneisl zápas hodně ožlutil (celkem 8). Hosté doplatili na nedisciplinovanost a v 62. minutě uviděl Tomáš Stojaspal za urážku asistenta rozhodčího červenou. Fotbalový moment přišel až v 71. minutě. Krásná přihrávka Pavla Mikuly za obranu našla zapomenutého Starce a ten sólo proměnil s přehledem k tyči – 2:0. Záhy se řítil sám na Bobčíka Škobák, ale gólman hostů jeho šanci lapil. Deset minut před koncem kopal Kučera trestný kop a Bobčík míč vytlačil na břevno. Kučera mohl přidat v závěru třetí zásah, ale po pasu Července dělovkou málem rozpůlil tyč. Branky: 7. Škrobák, 71. Starec. Rozhodčí: Kneisl, ČK: T. Stojaspal (DN), 100 diváků. D. Němčí: Bobčík – Cmol, Pochyly, Skopal, Bída (69. M. Stojaspal) – Krchňáček, Šmehlík, Zimčík, K. Stojaspal – T. Kadlček (83. L. Kadlček), T. Stojaspal.

HOLEŠOV – LUHAČOVICE 3:0 (1:0)

Domácí po většinu času diktovali tempo hry, soupeř se do vážnější brankové situace nedostal. Téměř půl hodiny se hrál opatrný fotbal a soupeři se oťukávali. První akce Holešova, která zvedla diváky ze sedadel, přinesla 25. minuta, kdy Sedlařík vyslal kolmici na Křenka, ale jeho střela si cestu do sítě nenašla. Chvíli před přestávkou se domácí dočkali, když slavila úspěch spolupráce Charuzy s Belzou. Po obrátce byla převaha Holešova ještě výraznější, přičemž Sedlařík trefil z trestného kopu tyč luhačovické branky. V 56. minutě udeřili podruhé – po krásné kombinaci a chybě obrany nebylo pro Sumce problémem poslat míč do opuštěné svatyně – 2:0. Definitivně se Holešovu podařilo stvrdit vítězství v 67. minutě, ve které si Sedlařík s Křenkem zopakovali spolupráci z první půle. Vítězství domácích mohlo být ještě výraznější, ale lob Charuzy skončil těsně nad a následně střídající Olša nedokázal proměnit své sólo. Branky: 44. Belza, 56. Sumec, 67. Křenek. Rozhodčí: Konečný P., 130 diváků. Holešov: Krejčí – Ohlídal, Roubalík, Charuza, Belza, Sumec, Münster, Sedlařík, Barták, Křenek, Marek. Střídali: Očadlík, Olša, Chudárek. Luhačovice: Soukeník – Kovařík L., Netík, Červenka D., Zicha, Červenka O., Červenka Z., Novosad, Lukáš, Pešek, Polách.

SLUŠOVICE – SPYTIHNĚV 0:2 (0:2)

Nekompletním domácím chyběla v jejich hře přesnost. Hosté tak zákonitě svého soupeře ve středu pole přehrávali a v 9. minutě se střelecky prosadil Barot – 0:1. Spytihněvští pokračovali v dobrém výkonu a po necelé půlhodině hry po rohovém kopu neuhlídala domácí obrana Barota – 0:2. Domácí se postupně dostávali do hry, se střelami Foltýna M. a Elšíka si ale gólman Hájek poradil. Po změně stran se Slušovičtí přece jen zvedli a častěji se dostávali na dostřel, přičemž v 56. minutě nastřelil Rudolf břevno. Další šance na úpravu výsledku měli ještě M. Foltýn a závěru ještě Maňák. Hosté mohli své vítězství ještě zvýraznit, když od 77. minuty po vyloučení domácího J. Foltýna hráli v početní výhodě. Ulmanovo sólo ale zlikvidoval brankář Juřík. Branky: 9. a 27. Barot. Rozhodčí: Doležal, 100 diváků. Slušovice: Juřík – Gajdůšek D., Sedláček, Foltýn J., Branek, Čuřík, Elšík M., Rudolf, Maňák, Šimek, M. Foltýn, Střídal: Gajdůšek M. Spytihněv: Hájek – Horsák D, Sokol, Chaloupka, Spazier – Kovář, Horsák A, Gröpl, Ulman – Večeřa, Barot. Střídal: Kovařík

PROVODOV – KATEŘINCE 2:3 (1:1)

V zajímavém a dramatickém utkání, kterému by více slušela remíza, patřil úvod Kateřinským, když ve 4. minutě dal vedoucí gól Válek. Hosté měli ještě o pár minut později další dvě dobré šance, ale svým nedůrazem se připravili o vylepšení náskoku. Zkušení domácí se začali dostávat do hry až po dvaceti minutách, přičemž o vyrovnání se chvíli před přestávkou postaral Slončík. Po přestávce začali lépe Provodovští a v 51. minutě otočil výsledek Březík – 2:1. Svěřenci trenéra Raka kontrolovali hru až do 75. minuty, pak se začali více tlačit do útočení hosté. Za svou aktivitu byli odměněni v 86. minutě zásluhou Novosada. Když už se zdálo, že utkání skončí dělbou bodů, dlouhý výkop Zimka překvapil domácího stopera a pro Válka nebylo problémem dát vítězný gól. To ale ještě nebylo v tomto dramatickém utkání všechno. Ve třetí minutě nastavení měl domácí Slončík na kopačce vyrovnání, ale z nařízené penalty branku ani netrefil! Branky: 45. Slončík, 51. Březík – 4. 90. Válek. 86. Novosad. Rozhodčí: Březáček, 50 diváků. Provodov: Zámorský Beňo, Zapletal, Hellebrand, Gargulák, Hlavňovský, Malaník, Chalupa, Josefík, Slončík, Březík, Střídal: Hnilo. Kateřince: Zimek – Ondra, Zetek, Kotrla, Kuzník J., Sacher, Novosad, Kašpar, Cahlík, Válek, Peredarjuk. Střídali: Vítek, Kuzník O.

VSETÍN – HLUK 0:5 (0:4)

Úvodních dvacet minut zdaleka nenasvědčovalo střeleckému koncertu hostí. Vše ale změnila 22. minuta, kdy hosté předvedli hezkou kombinační akci, po které je Martin Zalubil poslal do vedení. O dvě minuty nato jej napodobil jeho bratr Michal střelou k tyči. Domácími hráči tato část utkání notně otřásla a od této chvíle začali ztrácet půdu pod nohama. Ve 35. minutě zahrával hostující Machala z hranice pokutového území trestný kop, jež se od břevna odrazil k úplně volnému Martinu Zalubilovi, a ten lehce dosáhl svého druhého gólu v zápase. Kalich hořkosti prvního poločasu museli Vsetínští vypít ve 42. minutě, v níž pěknou hlavičku k tyčce předvedl A. Machala. Druhá půle se již prakticky dohrávala pouze z povinnosti. Hosté navýsost spokojení s dosavadním stavem nikam nepospíchali a bezradným domácím se zřejmě po katastrofálním prvním poločase na hrací plochu snad ani nechtělo. A tak za zmínku o dění na hřišti stojí pouze dva faktory. Ten první spočíval ještě v dosažení páté branky hostů, jejímž autorem byl v 63. minutě z hranice malého vápna Jurásek. A druhý – osm minut před koncem poslal hlavní rozhodčí Houdek po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy T. Němce. Branky: Martin Zalubil 2, Michal Zalubil, A. Machala, Jurásek. Rozhodčí: Houdek, 80 diváků. Vsetín: Sedlák – Šuška, Hromada, N. Němec – T. Němec, Mydlo, Pavlinec (46. Kamas), Fojtík (72. Orság), J. Lukáč (81. Plandor) – Mucha, Beňo. Hluk: Fojtík – Jurásek, A. Machala, J. Machala, Dufka (70. Šimčík) – Michal Zalubil, Martin Zalubil, O. Machala, Říha (70. Miroš) – Radoch (52. Botek), Hlaváček.

VAL. KLOBOUKY – CHROPYNĚ 3:0 (2:0)

V první půli byla hra v poli vyrovnaná, ale domácí převyšovali svého soupeře v důrazu před brankou. Hrozili z téměř každé standardní situace: ve 22. minutě po rohovém kopu se prosadil Nikolén a o deset minut později po trestném kopu odražený míč volejem napálil do sítě Viskupič – 2:0. I po přestávce se hrálo většinou mezi šestnáctkami, hosté brankáře Marcaníka ale nijak zvlášť neprověřili. Naopak v 69. minutě po rychlém brejku a střele Machů poslal míč do sítě Poruban. Branky: 22. Nikolén, 32. Viskupič, 69. Poruban, Rozhodčí Štěpánek, 200 diváků. Val. Klobouky: Marcaník – Nevrlka, Cícha, Nikolén, Nedavaška, Martinek, Viskupič, Nahodil, Kachlík, Machů, Poruban. Střídali: Maňas, Trojáček, Sáblík. Chropyně: Večeřa – Buksa, Hošek, Horák, Vaňhara, Kolařík, Přidal J., Gerát, Salajka, Hrabal, Přidal T. Střídali: Fousek, Ligač

1. VALAŠSKÝ FC – O. N. VES 2:1 (0:0)

V prvním poločase byla na domácích kopačkách značná nervozita, čehož hosté využili k získání optické převahy ve středu pole. Do brankových šancí se ale nedostal ani jeden tým. Druhou půli začali Rožnované o poznání aktivněji a v úvodní čtvrthodině dokonale přišpendlili hosty před jejich branku. Jako blesk z čistého nebe ale přišel v 61. minutě brejk Ostrožanů a Máčala dorážkou pod břevno otevřel skóre – 0:1. Odpověď domácích byla ale blesková. Hned o minutu později se Michal Maléř obtočil kolem obránce, jeho dělovku vyrazil Hájek jen před Drápalu, který míč dotlačil za brankovou čáru. V 66. minutě se domácím podařil dokonalý obrat. Konečně využili desítku rohových kopů, které ve druhé půli kopali. Po závaru před brankou doklepl míč do sítě Poledník – 2:1. V závěru si hosté vytvořili tlak, ale obrana VFC již chybu neudělala. Branky: 62. Drápala, 66. Poledník – 61. Máčala. VFC: Majer – Talpa (70. Bortl), Karban, Poledník, Šimek – Drápala, Balejík, Stavinoha, J. Maléř (90. Bartoň) – M. Maléř, L. Maléř (46. Melichařík). O. N. Ves: Hájek – Pokorný, Straka, Franta, Kadaš – Vařecha (72. Pištěk), Galuška, Šálek, Zálešák (81. Kreisl) – Sládeček, Máčala.

1. Spytihněv 17 12 1 4 49:23 37
2. Morkovice 18 10 4 4 54:23 34
3. Luhačovice 18 9 3 6 36:24 30
4. FC Vsetín 17 8 6 3 21:16 30
5. Vel. Karlovice 17 8 5 4 28:17 29
6. Slušovice 18 7 7 4 30:23 28
7. Kateřinice 17 9 1 7 36:35 28
8. Vigantice 17 7 5 5 31:27 26