VIGANTICE – CHROPYNĚ 0:1 (0:1)

Domácím ještě chyběla největší zimní posila. Marek Macíček I si přenesl z Valašského Meziříčí disciplinární trest a možná jeho střelecké schopnosti Modré hvězdě výrazně chyběly. Vigantice hned na úvod jara prohrály důležitý zápas týmů ze spodní části tabulky. „Začali jsme zápas aktivně a do 30. minuty jsme byli více na míči.

V 10. minutě měl obrovskou šanci po centru Kulišťáka Kalod, ale jeho hlavičku zblízka hostující brankář chytil. Od 30. minuty se soupeř osměloval a dal nám nakonec gól do šatny, kdy Kulišťák nešťastně upadl na míči, vznikal trma vrma a nakonec z toho byla přesná střela z hranice pokutového území.

Ve druhém poločase jsme se snažili dostávat do koncovky, ale ta je v našem podání jalová. Byli jsme málo důrazní, netlačili se před branku. Vyrovnat mohl Martin Vičan, ale hostující brankář jeho střelu lapil. Jinak jsme šance neměli. Zápas prostě vyhrál tým, který tu branku dal. A my jsme to nebyli,“ řekl k utkání trenér Vigantic Pavel Šturala.

Branka: 45. Pospíšil. Rozhodčí: Stodůlka, 100 diváků. Vigantice: Jiří Slovák – Kulišťák, Mydlo (69. Martin Vičan), Ondřej, Kalod – Vokoun (77. Kožušník), Štreit, Vojtěch Vičan, Marek Macíček II, Václavík – Křiva. Trenér Pavel Šturala. Chropyně: Večeřa – Pospíšil, Večerka, Vaňhara, Dombi – Panáček, Železný (87. Urubek), Dutkevič, Hrabal (94. Nehoda) – Navrátil, Ležák (77. Podaný, 92. Berky). Trenér Stanislav Hrabal.

VSETÍN – FRYŠTÁK 5:0 (3:0)

Vsetín svého soupeře jasně přejel a navázal na výborné výsledky ze zimní přípravy. „Ten zápas byl na jednu branku. Fryšták mne nemile překvapil, jak pasivně bránil a za celý zápas nevystřelil pořádně na branku. My jsme v prvním poločase třemi brankami zápas rozhodli. I když jsme to po přestávce prostřídali, byli jsme pořád jednoznačně lepším týmem a v závěru jsme šli třikrát sami na branku a minimálně dvě branky jsme z toho měli ještě dát. I tak jsme na pozitivní vlně ze zimní přípravy a jsem s dnešním výkonem spokojený,“ řekl k utkání trenér Vsetína Pavel Charvát.

Branky: 41. a 76. Hořelica, 3. Surovec, 28. Matůš, 68. Prešnajder. Rozhodčí: Kovařčík, 150 diváků. Vsetín: Eliáš – Dulík, Ondráš, Maček (77. Smilek), Nahodil (81. Tureček) – Mydlář, Amrich, Matůš (59. Jaroš), Surovec – Hořelica, Prešnajder (70. Fojtů). Trenér Pavel Charvát. Fryšták: Mikel – Grešák, Bednařík, Skalička, Karmazín – Krhůtek (67. Chytil), Hřebačka (74. Holý), Kučera, Doležel (63. Křenek) – Hrnčiřík, Dvořák (17. Julina). Trenér Viktor Vinklárek.

KELČ – LUHAČOVICE 0:3 (0:1)

Zápas posledního s prvním sice skončil bez překvapení, ale tříbrankový rozdíl mezi oběma týmy nebyl. „My jsme sice nezvládli úvod zápasu, kdy jsme po standardní situaci inkasovali od nejvyššího hráče hostí, ale pak jsme nehráli špatně. Byl to zápas bez šancí, ale my jsme v poslední minutě prvního poločasu opět pohrdli penaltou, jako tomu bylo na podzim. Kiza byl druhým určeným hráčem, ale situaci nezvládl. V kabině jsme si něco řekli, ale přišla po přestávce hned druhá inkasovaná branka. Kluky nezatracuji. Přišli tam mladí hráči. Tým bojoval na morál, za stavu 0:3 se mohl dočkat alespoň branky. Výsledek je pro nás krutý, takový rozdíl vidět nebyl, což uznal i soupeř,“ řekl k utkání trenér Kelče Daniel Šulák.

Branky: 3. Popelka, 47. a 59. David Červenka. Rozhodčí: Zicháček, 160 diváků. Kelč: Kiza – Hegar (80. Greš), Škařupa, Lukáš Machač, Dobeš (60. Jiříček) – Kulich, Petr Minář (58. Mikulenka), Škorňa, Jan Hlavica – Šindelek (68. Hradil), Jaroslav Machač. Trenér Daniel Šulák. Luhačovice: Švec – Ondřej Červenka, Bartek, Suchý, Liška (74. Slobodian) – David Červenka, Bronislav Červenka, Kořenek, Štěpán Červenka – Popelka (82. Bernátek), Polách (64. Jelínek). Trenér Jan Jelínek.

BYSTŘICE P. H. - BAŤOV 3:1 (2:1)

V duelu sousedů v tabulce na těžkém terénu začali Bystřičtí aktivněji, a v 8. minutě rychlou kombinaci vyšperkoval Zapletal kolmou přihrávkou na kanonýra Pumprlu - 1:0. V následujících minutách domácí soupeře zatlačili a Krajcar mohl dvakrát zvýšit vedení po standartních situacích. Místo druhé branky po sérii chyb a velkém závaru vyrovnal Lorenc. Zpět vedení si domácí vzali před přestávkou - Drápal zahrával rohový kop a Zapletal skóroval zvoleje. Druhá půle už na rozbitém terénu příliš pohledného fotbalu nepřinesla a definitivně Bystřičtí rozhodli duel v 65. minutě, kdy akci Bahounka zakončil křížnou střelou opět Zapletal - 3:1. „Za povedený nástup jsme moc rádi. Tři body s přímým rivalem jsou cenné a dají nám psychickou výhodu do dalších odvet,“ oddechl si kouč Bystřice p. H. Vlastimil Chytrý.

Branky: 39. a 79. Zapletal, 8. Pumprla, - 14. Lorenc. Rozhodčí: Mičkal, 90 diváků. Bystřice p. H.: Unger - Michálek, Krajcar, Ondra, Kušík, Juhás, Zapletal (88. Křížek), Bahounek (75. Hoštálek), Drápal (60. Zámorský), Ondroušek (80. Kocman), Pumprla (78. Hradil). Trenér: Vlastimil Chytrý. Batov: Dvořák - Bršlica (70. Dvořák), Krajča, Lorenc, Skyba, Kašík, Ondráš, Žáček, Zapletal, Gerych (Zikmund). Trenér: Pavel Neradil

MORKOVICE - ROŽNOV p. R. 3:0 (0:0)

První poločas se hrál za výrazné převahy domácícho, kterým se však nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Dvě šance spálil Gröpl, Chalupovu střelu brankář vyrazil na roh. Rožnovští se dostali při ojedinělé akci před brankáře Jarku, ale nedokázali ho překonat. Druhý poločas začali domácí velkým náporem. Handlovu šanci zlikvidoval bravurním zákrokem brankář Barabáš. Z následujícího rohu ve 46. min, za pomoci hostujícího hráče šli domácí R. Šimoňukem do vedení. Hrálo se téměř pořád na jednu branku. Nejprve z dobré pozice nedal Handl, ale v 61. minutě přetavil velkou převahu domácích ve druhou branku Gröpl. V závěru vstřelil nádhernou branku po centru R. Šimoňuka z voleje Motal.

Branky: 49. Šimoňuk, 61. Gröpl, 89. Motal. Rozhodčí: Schnürmacher, 150 diváků. Morkovice: Jarka - R. Šimoňuk, Síleš, Hradil, Smažinka, Kapounek, Poláček, Doležel, Gröpl, Chalupa, Handl. Střídali: Tesař, Motal, Přecechtílek. Rožnov p. R.: Barabáš - Hrůzek, Ma. Melichařík, Zetocha, Mi. Melichařík, Růčka, Zetocha, Šimek, Mohammad, Fuksa, Seidl. Střídali: Kolařík, Talpa, Fiurášek.

ŠTÍTNÁ N. VL. - BORŠICE 1:0 (0:0)

Na umělé trávě menších rozměrů měli zpočátku více ze hry hosté. Vytvořili si dvě nebezpečné šance, přičemž v jednom případě zachránilo Štítnou od gólu břevno. Nejblíže vedení byli domácí pět minut před koncem, kdy po pokusu Kořenka se radovali z branky, ale podle sudího míč nepřešel brankovou čáru. Tlak Štítné vygradoval po přestávce, kdy se v 55. minutě po standardní akci Hnaníčka prosadil hlavou mezi třemi obránci Vaculík. Ve vyrovnaném duelu Boršičtí v závěru přitlačili, ale nic zásadního se už neudálo.
Branka: 55. Vaculík. Rozhodčí: Macháč, 100 diváků.

STRÁNÍ - PROVODOV 1:2 na pen. (1:1)

Úvod patřil Provodovu, který častěji držel míč na svých kopačkách a po individuální akci Chalupy, který obešel dva hráče a přesně zamířil k tyči. Až poté se domácí probrali a ze svých šancí přetavili ve vyrovnání až tu v podání Pilky, který využil přečíslení. Po změně stran domácí s větrem v zádech drželi soupeře na uzdě a prakticky mu nic nedovolili. Rozdílovou branku ale nedali a tak v penaltovém rozstřelu měli více štěstí hosté.
Branky: 34. Pilka - 20. Chalupa. Rozhodčí: Volek, 247 diváků.

1. Luhačovice 14 11 1 0 2 37:11 35
2. Strání 14 9 2 1 2 28:10 32
3. Provodov 14 6 3 4 1 25:19 28
4. Vsetín 14 7 2 1 4 35:20 26
5. Morkovice 14 8 0 1 5 29:23 25
6. Bystřice p. H. 14 5 4 1 4 23:22 24
7. Štítná n. Vl. 14 6 2 0 6 23:24 22