Krajský přebor: v čele je jediný neporažený Provodov

BAŤOV – BORŠICE 2:0 (1:0)

V prvním poločase domácí hráli pod velkým tlakem, při kterém hráči soupeře zahrávali mnoho standardních situací z rohových kopů. Ve 26. minutě zahodil tým Boršic velkou šanci, kterou svým bravurním zákrokem zmařil brankář Michal Červinka. O pár minut později se Michal opět vyznamenal, když chytil pokutový kop soupeře. Tyto okamžiky byly zlomové pro celkový vývoj a výsledek utkání. Také Baťovští se dostali do dvou nadějných brejků, které však nedokázali využít. Ve 44. minutě přišla šance domácích a Michal Vitásek vstřelil první gól. Druhý poločas se nesl ve vysokém tempu. Bylo zřetelné, že oba týmy chtějí dát gól. Hned ve 48. minutě zneškodnil brankář soupeře vyloženou gólovou šanci opět Michalu Vitáskovi. Dalším zlomovým bodem utkání bylo vyloučení hostujícího Hromady v 70. minutě za faul před pokutovým územím na Pavla Krajču. V 74. minutě využil domácí tým početní převahy a gólem Matěje Lorence zvýšil na konečných 2:0. I když bylo na obou stranách hodně nepřesností, mělo utkání patřičný náboj.

Branky: 43. Vitásek, 74. Lorenc. Rozhodčí: Horváth, ČK: Hromada, 170 diváků. Baťov: Červinka – Sviečka, Novák, Krajča, Skyba, Lorenc, Čonka, Vitásek, Žáček, Gerych, D. Spurný. Střídali: Zapletal, M. Spurný, Janovský, Malát. Boršice: Janečka – Vlček, Kaspřák, Peci, Kopčil, Ohnutek, Plavšič, Zach, Přikryl, Bělaška, Hromada. Střídal: Brzica.

PROVODOV – MORKOVICE 1:0 (1:0)

Duel byl zahájen minutou ticha za tragicky zesnulého fryštáckého fotbalistu Martina Trojáka. Přestože k vidění nebyl nijak oslnivý fotbal, spíše plný nepřesností, po chybě gólmana šli do vedení domácí, když se v 11. minutě prosadil Ulman. „Soupeř byl poté aktivnější, ale pozornou hrou v obraně jsme Morkovicím moc nedovolili, za celý čas si nevytvořili žádnou vyloženou šanci," hodnotil utkání kouč Provodova Josef Rak. „Po středečním pohárovém vítězství ve Slušovicích se na nás asi projevila únava, s hrou nejsem spokojen. Body jsme ale ubojovali a toho si cením," dodal Rak.

Branka: 11. Ulman. Rozhodčí: Schnürmacher, ČK: 54. L. Šimoňuk, 100 diváků. Provodov: Petr – Josefík, Laciga, Hlavňovský, Urbánek, Gargulák, Novák, Chalupa, Velev, Huťka, Ulman. Střídali: Kovář, Hnilo, Hellebrand, Elšík. Morkovice: Jarka – R. Šimoňuk, Rozsypal, Síleš, Smažinka, Kapounek, Oplt, Judas, Gröpl, Chalupa, L. Šimoňuk. Střídali: Přecechtílek, Ku­bík.

ROŽNOV P. R. – ŠTÍTNÁ N. VL. 3:2 (1:1)

V kádru Rožnova se vyměnili dva fotbalisté s typickým valašským příjmením – Malina. Radim Malina se dočkal vytouženého přestupu na Prostřední Bečvu, krýt záda Michalu Barabášovi dorazil z Vigantic trenér Unie Hlubina a velezkušený gólman Radek Malina. Rožnov i s ním na lavičce v dramatickém zápase otočil zápase se Štítnou a slaví tři body. Po pěkné kombinaci na pravé straně pustil Růčka zkušeně centr Rezdara na zcela volného Martina Zetochu a ten angličanem otevřel skóre. Štítná srovnala po standardní situaci, kdy nakoplý míč z poloviny hřiště byl ještě prodloužen na zadní tyč a Kořenek si věděl rady. Ve druhém poločase šli hoté do vedení, kdy se Kořenek prosadil v silovém souboji tělo na tělo. Rožnov srovnal po centru Fuksy a prodloužení hlavičkou Lukáše Maléře na Rezdara. Rozhodnutí přišlo v předposlední minutě zápasu, kdy Martin Zetocha našel Bolcka a ten nekompromisně rozhodl, že tři body zůstanou doma.

"Měli jsme obrovské problémy s vysokými hráči Štítné. Do stavu 1:0 jsme hráli výborný fotbal a měli dost brankových příležitostí. Připravovali jsme se na standardní situace hostů, přesto jsme z jedné inkasovali. Vyklidili jsme pole a prohrávali 1:2. Začali jsme zase hrát, když nám teklo do bot a v závěru nás bylo plné hřiště. Jsem rád, že si mou nebývale ostrou kritiku o poločase v kabině vzal k srdci Martin Bolcek a ve druhém poločase byl rozdílovým hráčem," dodal k utkání trenér Rožnova Milan Náměstek.

Branky: 16. Martin Zetocha, 59. Rezdar, 89. Bolcek – 40. a 50. Kořenek.

Rozhodčí: Zicháček, 100 diváků. Rožnov: Barabáš – Šimek, Dvořák, Lukáš Maléř, Melichařík – Fuksa, Bolcek, Martin Zetocha, Filip Zetocha – Rezdar, Růčka. (Střídali: Hrůzek, Poledník, Zetek, Seidl). Trenér Milan Náměstek. Štítná: Pavel Vaculík – Sloboda, Machuča, Polášek, Vít Chovančík – Tomáš Chovančík, Jan Hrnčiřík, Liška, Tomáš Vaculík – Kořenek, Šimoník. (Střídali: Krupík, Malaník, Vojtěch Hrnčiřík). Trenér Pavel Vaculík.

VSETÍN – VIGANTICE 4:2 (1:2)

Vsetín musel otáčet zápas ve druhém poločase a nakonec po boji, kdy zlomem byly dvě branky po zranění se vracejícího střelce Pavla Prešnajdera. „Hosté měli dva výlety do našeho pokutového území a prohrávali jsme poločas o branku. Musím pochválit Pavla Prešnajdera, který se vrátil po zranění a dnes nám při absenci kapitána Jaroše velmi pomohl. Jeho dvě branky a naše otočení na 3:2, to bylo pro vývoj zápasu klíčové. My jsme ve druhém poločase měli tolik brejků a zase jsme je špatně zakončovali do otevřené obrany. Na tom musíme zapracovat. Vysvobodila nás až druhá branka Patrika Hořelici," řekl k utkání trenér Vsetína Pavel Charvát.

Hostující trenér Pavel Šturala chváli své svěřence za dodržení taktiky a srdnatý výkon. "Vsetín byl lepší na míči a v kombinaci, ale my jsme si bod zasloužili. V prvním poločase jsme dokonale plnili stanovenou taktiku. Věděli jsme, že Vsetín bue hrát a my jsme ze zajištěné obrany spoléhali na brejky, což se nám dařilo. Dali jsme dvě branky a to ještě Paleček z dobré střely těsně minul. Po přestávce jsme měli první šanci, ale Paleček v samostatném úniku zbytečně ukvapeně střílel místo dalšího postupu na branku. Udělali jsme chyby, to je jasné. Domácí vrhli vše do útoku a otočili to. Paleček mohl srovnat, ale moc si předkopl míč, Paprskář střílel jen do brankáře. V nastavení jsme dostali čtvrtou branku, ale kluci to dnes odbojovali," dodal Pavel Šturala.

Branky: 33. a 93. Hořelica, 55. a 65. Prešnajder – 30. Štreit, 41. Martin Vičan. Rozhodčí: Liška, 80 diváků. Vsetín: Eliáš – Kocurek, Maček (60. Smilek), Tureček, Dulík – Mydlář (85. Kovács), Surovec, Amrich, Nahodil – Prešnajder (78. Fojtů), Hořelica (93. Hrabovský). Trenér Pavel Charvát. Vigantice: Jiří Slovák – Ondřej (67. Kulišťák), Zdeněk Vokáč, Barabáš (70. Paprskář), David Kučera – Vojtěch Vičan (7. Martin Vičan), Štreit, Kalod, Vokoun – Křiva (85. Bolcek), Paleček. Trenér Pavel Šturala.

CHROPYNĚ – STRÁNÍ 0:5 (0:2)

Hosté byly po celý čas ve všech ohledech lepším týmem a zaslouženě vysoko zvítězili. Největšími zbraněmi Strání byly rychlý přechod do útoku a časté náběhy útočníků za obranu, všech pět branek padlo z právě rychlých protiútoků. Domácí se dostávali před branku hostí sporadicky, a pokud si již vytvořili nějakou nadějnou pozici, nedokázali z toho nic vytěžit.

Skóre otevřel již v 8. minutě po úniku po levém křídle Straňák, druhou branku přidal ve 24. minutě Bruštík. Protože hosté další šance v prvním poločase neproměnili, vedli jen 2:0. Do druhého poločasu udělali domácí dvě změny v sestavě, zpřesnili hru a zvýšenou bojovností si na chvíli vynutili mírnou územní převahu. Hosté však měli zápas pod kontrolou a snahu domácích o zvrat definitivně utnul v 66. minutě, opět po rychlém protiútoku, Bruštík. Strání pak zápas v pohodě dohrávalo a přidalo ještě další dvě branky.

Branky: 8., 74. a 85. Straňák, 24., 66. Bruštík. Rozhodčí: Konečný, 100 diváků. Chropyně: Kadlec – Hrabal, Vaňhara, Urubek, Železný – Ležák (46. Malát), Štěpánek (46. Panáček), Pospíšil, Hamrla, Nehoda – Berky (79. Navrátil). Strání: Popelka – Pilka, Miklovič (71. Čaňo V.), Malíček, Haloda – Križák, Silnica, Gardian, Valenta, Straňák – Bruštík

LUHAČOVICE – BYSTŘICE p. H. 3:1 (1:0)

V anglickém počasí po vlažnějším úvodu favorizované Luhačovice po většinu času dominovaly. Do vedení se dostaly po půlhodině hry a brejku Suchého. Bystřičtí ale chvíli po změně stran využili nedorozumění gólmana se stoperem a srovnaly. I přesto měli stále navrch domácí, kteří dvěma trefami po hodině hry strhli výhru na svou stranu.

Branky: 34. Suchý, 58. Liška, 68. O. Červenka – 47. Beránek. Rozhodčí: Macháč, 50 diváků. Luhačovice: Jak. Kořenek – D. Červenka, O. Červenka, Polách, Pešek, Br. Červenka, Suchý, Popelka, Liška, Š. Červenka, Jan Kořenek. Střídali: Čala, Daňo. Bystřice p. H.: Unger – Pálka, Lapčík, Michálek, Zapletal, Ondroušek, Pumprla, Zetek, Šipka, Beránek, Drápal. Střídali: Kušík, Hošťálek.