KELČ – MORKOVICE 4:3 (4:0)

Domácím v tomto zápase chybělo z pracovních důvodů osm hráčů základní sestavy. A tak se zaměřili pouze na brejky. Ze sedmi dali čtyři branky. Střelec hattricku Tomáš Topič se mohl radovat dvakrát tolik. Morkovice byly lepším celkem, ale dostaly v prvním poločase lekci z produktivity. Skóre otevřel Petr Minář a pak už řádil Topič, který osvědčil gólový čich a důraz v hostující obraně. Zdálo se po poločase, že zápas je rozhodnutý. Morkovice svůj soustavný tlak konečně vyjádřily brankově ve 47. minutě po střele Pajgra. Po hodině hry dal kontaktní branku Kapounek a ze zápasu se začalo rýsovat drama. Hosté totálně otevřeli hru, ale Minář s Topičem již neměli střelecké štěstí z prvního poločasu. Až ve třetí minutě nastavení přišla po nešťastném zásahu Kotrly vlastní branka, ale pro hosty už bylo příliš pozdě, aby zápas dovedli alespoň k remízovému konci.

Branky: 21. Petr Minář, 31., 35. a 39. Topič – 48. Pajgr, 60. Kapounek, 93. vlastní. Kelč: Kiza – Aleš Škařupa, Kotrla, Tomáš Hlavica, Pitrun – Petr Minář, Chrástecký, Martin Olšák, Hegar – Topič, Jaroslav Machač. Střídali: Ordán, Jiří Škařupa, Vlček. Morkovice: Vrba – Šimoňuk, Rozsypal, Šnajdr, Havlík – Krejčí, Škrdlík, Kapounek, Smažinka – Huška, Pajgr. (Střídali: Zápařka, Oplt, Jarka). Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 120.

VSETÍN – VIGANTICE 5:1 (0:0)

Domácí pokračují ve vítězném tažení. Nezabránily jim v tom ani houževnaté Vigantice, které zejména v prvním dějství hrály s domácími naprosto vyrovnanou partii. Ovšem po změně stran jim Vsetínští uštědřili tvrdou lekci z produktivity, a to i napříč tomu, že v utkání prohrávali. Již ve 2. minutě se po dlouhém pasu z obrany dostal do dobré příležitosti na hranici velkého čtverce vsetínský Hořelica, avšak z halfvoleje minul branku. V 7. minutě se naskytla možnost hostům po faulu na Radima Vokáče, kdy zahrával trestný kop Kalod, ale mířil vysoko nad. Výhodu trestného kopu měli ve 14. minutě i domácí, dobře mířenou střelu Třasoně výborně vyrazil brankář Slovák. V rozmezí 20. až 26. minuty se Vsetínským zranili dva hráči, a to obránci, takže trenér musel v obranné čtveřici řádně improvizovat. Smolný okamžik však zažili i hosté, když se po jednom ze zákroků zranil do té doby bezchybně chytající Slovák a další část utkání absolvoval s velkým sebezapřením. Domácímu týmu se naskytla velmi dobrá možnost ve 39. minutě, kdy postupoval na gólmana Slováka zcela sám Válek, nastřelil však pouze jeho nohy. Nástup do druhé půle patřil hostům, kteří se ujali překvapivě vedení. Po levé straně postupoval Kalod, který se zbavil Mydláře, prudkým centrem na hranici malého čtverce našel nabíhajícího Vičana, jenž tvrdou střelou z bezprostřední blízkosti nedal Eliášovi v brance Vsetína sebemenší šanci. Z vedení se však hosté radovali pouze dvě minuty, neboť své zaváhání Mydlář dokonale napravil nebojácným průnikem do hostující šestnáctky a přízemní ranou, která se odrazila od tyče, stav zápasu srovnal. Netrvalo dlouho a Vsetínští šli do vedení. V 58. minutě zahrával rohový kop Třasoň, na míč si naběhl Kašpar a přesně jej poslal k pravé tyči do sítě. V té době již domácí začali svého soupeře přehrávat, zejména středová řada pracovala na plné obrátky a zcela zastínila stejnou osu soupeře. Velký rozruch na ploše nastal v 65. minutě, kdy hlavní rozhodčí nařídil proti hostům dosti přísný pokutový kop za faul na pronikajícího Hořelicu, který Válek s přehledem proměnil. Navíc po tomto dle Vigantic sporném zákroku byl vyloučen Kulišťák. Hosté cítili křivdu a na trávníku se začalo jiskřit. Domácí se ale soustředili výhradně na hru a jejich převaha začala narůstat. V 77. minutě vnikl do pokutového území Válek, kde vybídl ke skórování lépe postaveného Hořelicu, jenž zavěsil do prázdné branky čtvrtý gól. To už se výkon vsetínského mužstva změnil v exhibici a přítomným domácím fanouškům se předvedená hra musela líbit. Dílo zkázy pro hosty dokonal Hořelica, který v 88. minutě utekl po pravé straně obráncům a z úhlu lehce překonal handicapovaného brankáře Slováka popáté.

Branky: 52. Mydlář, 58. Kašpar, 65. Válek, 77. a 88. Hořelica – 50. Vičan. Vsetín: Eliáš – Kocurek (27. Kašpar), Dulík (26. Blažek, Kučera, Fojtík – Surovec, Němec, Třasoň, Mydlář – Válek, Hořelica. Vigantice: Slovák – Kožušník, Řepka, Zdeněk Vokáč, Matůš – Kulišťák, Kalod, Hostaša, Vičan – Křiva, Radim Vokáč. Rozhodčí: Vacula. Diváci: 120.

HOLEŠOV – SK BAŤOV 1930 4:1 (1:0)

Do 13. minuty se hrál vyrovnaný zápas, pak stoper Baťova Jirásek prohrál sprinterský souboj s Olšou v šestnáctce a následně ho zezadu fauloval, za což viděl červenou kartu a z pokutového kopu zařídil vedení domácích Roubalík. Hosté se však nevzdávali a byli v prvním poločase rovnocenným soupeřem Holešova. Do druhé půle vletěl domácí celek jako vyměněný a už v prvních pěti minutách druhého poločasu ohrozili branku gólmana Baťova Stýbla nejdřív Bačík, po něm Očadlík a Marek. V 57. minutě po pasu Očadlíka postupoval sám na bránu Olša, trefil však jen gólmana hostí, ale odražený míč se dostal k Markovi, který zvyšoval do prázdné brány na 2:0. Po hodině hry to byl opět Olša, který postupoval sám na brankáře Stýbla, který ho fauloval, a z nařízené penalty to byl opět Roubalík, který zvyšoval na 3:0. To už se hrálo převážně na půlce hostujícího celku a v 74. minutě to byl opět Marek, který po krásné kombinační akci zvyšoval na 4:0. V 81. minutě se povedlo ještě po několika neproměněných šancích domácích korigovat skóre hostujícímu Mařákovi, ale do konce zápasu se už nic neudálo a domácí celek slavil zasloužené vítězství.

Branky: 13. a 60. Roubalík, 57. a 74. Marek – 81. Mařák, rozhodčí Doležal, ČK: Jirásek (Baťov), 250 diváků. Holešov: Janalík – Matulík, Bačík, Charuza, Roubalík, Olša, Machálek, Očadlík, Barták, Lomaka. Münster. Střídali: Marek, Hlobil. Baťov 1930: Stýblo – Dorotík, Jirásek, Krajča, Linek, Pospíšil, Vitásek, Ondráš, Gerych, Pindryč, Spurný D. Střídali: Spurný M., Janovský, Mařák.

BORŠICE – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 3:0 (1:0)

Domácí začali náporem a výsledkem byla vedoucí branka Konráda z 11. minuty. Vývoj první půle se začal měnit po 25. minutě, kdy hosté přidali v tempu a zaměstnávali domácí zadáky hlavně centrovanými míči, s kterými si ale domácí zadáci poradili. V závěru hosté zahrávali dva rohové kopy, ale gólman Remeš si s nebezpečnými centry poradil. Domácím vyšel vstup do druhé půle, ve 48. minutě přidal druhou branku Dufek, když Brázdilovu přihrávku volejem napálil z dvaceti pěti metrů do šibenice. Diváci viděli oboustranně útočnou hru, ze které se rodily i šance; domácí Remeš se blýskl zákrokem, když centrovaný míč směřoval do horního rohu a hostující Michut zase předvedl zákrok zápasu, když zmařil Dufkovu šanci. V samém závěru Brázdil vtipně přenechal míč Slanému a ten upravil na konečných 3:0.

Branky: 11. Konrád, 48. Dufek, 89. Slaný. Rozhodčí Zicháček, 200 diváků. Boršice: Remeš – Filipský, Konrád, Kopčil, Šustr, Dufek, Kuzma, Brázdil, Zach, Klvaňa, Hromada. Střídali: Ohnutek, Slaný, Vlk, Březina. Rožnov p/R.: Michut – Bolf, Zetocha F., Maléř J., Maléř M., Šimek, Náměstek, Bolcek, Karban, Fuksa, Maléř L. Střídali: Zetocha M.

FRYŠTÁK – PROVODOV 3:2 (3:0)

V první půli hosté zcela propadli, domácím vyšel vstup do utkání a ve 2. minutě otevřel skóre Talaš a v 11. minutě přidal druhou branku T. Křenek. Hosté tahali v první půli za kratší konec a ke slovu se dostali až v samém závěru první půle, kdy zahrozili z několika standardních situací. To už na ukazateli skóre svítila na straně domácích „trojka", neboť ve 42. minutě přidal další branku Doležel. Ve druhé půli začali hosté svého soupeře přehrávat, ale brankově se prosadili až v samém závěru; v 88. min. Ulmanem a v 90. Hellebrandem.

Branky: 2. Talaš, 11. T. Křenek, 42. Doležel – 88. Ulman, 90. Hellebrand. Rozhodčí: Kostelník, 200 diváků. Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Talaš, Křenek T., Krhutek, Valášek, Skalička, Chudý, Lahola, Doležel. Střídal: Petráš. Provodov: Novák – Urbánek, Josefík, Hellebrand, Laciga, Ulman, Gargulák, Chalupa, Velev, Zakopal, Beňo. Střídali: Hnilo, Slončík.

LUHAČOVICE – VIZOVICE 3:0 (0:0)

Na travnaté ploše se očekával tuhý boj o důležité body dvou posledních celků tabulky. Luhačovice, pod vedením nového trenéra Ervína Haragy, nastoupily v silnější sestavě, když se vrátil po zranění střelec David Červenka. Již od úvodního hvizdu vzali osud utkání do svých rukou domácí svou aktivitou a hosté pouze čekali na brejk. Největší šanci měl ve 20. minutě po rohovém kopu Rejda, když jeho dorážku vykopával obránce z brankové čáry. Další téměř stoprocentní šanci měl na kopačce Řihák, když nedoklepl míč do prázdné branky. Po faulu na Ondřeje Červenku se kopala penalta zhruba ve 40. minutě, ani tu však jmenovec David neproměnil. Ve druhé půli pokračovalo dobývání svatyně Vizovic. Obranný val se prolomil střelou z dálky, kterou vyslal po výletu obránce Kořenek. To dodalo klid na kopačky domácích. Skóre se zvýšilo po přečíslení, které vedl Chuchma od své poloviny, míč předal do strany Knotovi a ten jej naservíroval před prázdnou branku Davidovi Červenkovi – 2:0. Skóre ještě upravil Polách hlavičkou po centru Bernátka. Domácí si připsali první 3 body a začali úspěšně boj o záchranu.

Branky: Kořenek, D. Červenka, Polách. Rozhodčí Mikulášek, 100 diváků.

BYSTŘICE P. HOSTÝNEM – CHROPYNĚ 1:2 PK (0:1)

Hosté v utkání vsadili od začátku na pozornou obranu a tato taktika jim vycházela až do 65. minuty, kdy domácí Krajcar hlavou zužitkoval rohový kop Zapletala. V první půli se nejdříve zastřelovali Zapletal se Sadilem, Krajcar mířil jen do břevna. Hosté se k vážnému ohrožení dostali až v 18. min., kdy z opakovaného rohového kopu se přímo trefil Horák – 0:1. V dalším průběhu první půle se domácí snažili smazat náskok soupeře, ale jejich hra postrádala přesnost, přesto dobré šance měli Zapletal s Kušíkem. Po přestávce domácí diktovali hru a šance Turečka a Krajcara volaly po gólu. I po už zmíněném vyrovnání byli domácí aktivnější a šance na vstřelení vítězné branky promarnili Kušík s Ondrouškem. Hosté tento stan ubránili a v penaltovém rozstřelu měli pevnější nervy.

Branky: 65. Krajcar – 18. Horák. Rozhodčí Lysák, 100 diváků. Bystřice p/H.: Trochta – Dluhoš, Zámorský, Tureček, Dostál, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Krajcar, Sadil, Kotas. Střídal: Vašík. Chropyně: Večeřa – Štěpánek, Buksa, Hošek, Navrátil, Vaňhara, Stratil D., Horák, Stratil L., Hrabal, Trávníček, Střídal: Jurčík.

1. FK Vsetín 7 7 0 0 0 26:7 21
2. Holešov 7 6 0 0 1 20:9 18
3. Boršice 7 5 0 0 2 14:8 15
4. Rožnov p. R. 7 4 0 1 2 13:7 13
5. Fryšták 7 3 1 1 2 17:15 12
6. Morkovice 7 2 2 0 3 18:13 10
7. Chropyně 7 2 1 1 3 14:14 9
8. Bystřice p. H. 7 2 1 1 3 8:9 9