ROŽNOV P. R. – MORKOVICE 1:0 (1:0)

Domácí museli obměnit sestavu, nicméně na hrotu mohli poprvé na jaře představit hlavní střeleckou zbraň Michala Maléře. Branka a v zápase zároveň rozhodující padla ve 40. minutě, když Karban nejdříve hlavičku namířil do brankáře, ale z dorážky se už nemýlil. Po přestávce měli domácí útočníci Maléř a Rezdar dva dobré momenty, ale na Jarku si nepřišli. Morkovice hrozily hlavně ze vzduchu, ale jejich dvě nebezpečné hlavičky lapil jistě chytající Barabáš. Trenér Rožnova Milan Náměstek chválil defenzivu, která ve druhém poločase hrála poprvé v novém složení a soupeře ubránila. „Na můj vkus jsme moc faulovali a nešla nám kombinace. Dostávali jsme soupeře zbytečně do hry a spoléhali jen na brejky. Na začátku druhého poločasu nás soupeř zatlačil. Jsem rád, že jsme vzadu s novým složením obrany uhájili tři body," dodal.

Branka: 40. Karban. Rozhodčí: Ševčík. Diváků: 100. Rožnov: Barabáš – Šimek (46. Pavlíček), Karban, Lukáš Maléř, Talpa (81. Seidl) – Bolf, Martin Zetocha, Bolcek, Filip Zetocha (90. Drápala) – Rezdar, Michal Maléř. Morkovice: Jarka – Koláček, Šimoňuk Radek, Síleš, Havlík (24. Dutka) – Smažinka (78. Kubík), Kapounek, Oplt, Handl – Chalupa, Šimoňuk Lukáš.

VIGANTICE – BYSTŘICE P. H. 1:2 PK (0:1)

Modrá hvězda doma ztratila dva body. „Po dvaceti pěti minutách jsme měli vést 3:0, ale když náš střelec Paleček netrefí ani prázdnou branku, co chceme víc?" byl po utkání rozladěný trenér domácích Radomír Dian. Vigantice pak vyrobily několik chyb ve středu pole a soupeř šel dvakrát sám na branku a naštěstí pro domácí ještě netrestal. Nakonec průměrně hrající hosté první poločas vyhráli. „Nechápu, jak jsme bránili standardní situaci. Osamocený hráč na čtrnácti metrech hlavičkuje úplně sám. V kabině se zeptám, kdo toho hráče neuhlídal, a všichni mlčí. Bohužel nám chybí zodpovědnost," kroutil hlavou trenér Dian. Ve druhém poločase vsadili domácí na zvýšenou bojovnost. „Nasazení bylo o poznání větší a měli jsme i nějakou mezihru. Soupeř ale i přesto měl jednu šanci po střele z deseti metrů. My jsme byli opticky lepší, ale na víc než vyrovnání po rohu to nestačilo. No a penalty jsou jen vyústěním našeho momentálního rozpoložení. Nedali jsme dvě ze tří," konstatoval Dian.

Branky: 80. Kulišťák – 37. Ondroušek. Rozhodčí: Stodůlka. Diváků: 100. Vigantice: Slovák – Řepka, Kožušník, Bolcek, Barabáš (46. Kalod) – Kučera, Kulišťák, Ondřej (85. Babinec), Chumchal, Vičan (77. Paprskář) – Paleček. Bystřice p. H.: Sedlák – Hradil (81. Hošťálek), Kašpar, Zámorský, Tureček – Chytil, Zapletal, Ondroušek, Kušík – Krajcar, Dluhoš.

CHROPYNĚ – BAŤOV 1:0 (1:0)

Na hřišti s umělou trávou se hrál od začátku svižný fotbal. První a zároveň poslední branky v zápase se diváci dočkali ve 41. minutě, kdy Prejšnajder po přihrávce Paciorka využil šanci. Druhý poločas začali lépe domácí a hned v úvodu spálil vyloženou šanci Berky, který šel sám na brankáře Červinku. Orli byli aktivní a vytvářeli si další šance, ovšem nevyužili je. S přibývajícím časem se tlačili hosté před branku, ale stejně jako na druhé straně vše řešil brankář. V 85. minutě se Baťovu podařil dát gól, ten ale rozhodčí pro ofsajd neuznali.

Branka: 41. Prešnajder. Diváků: 60. Chropyně: Večeřa, Šťasný, Machů, Urubek, Hrabal, Pospíšil, Švajda, Prešnajder, Berky, Železný, Paciorek. Střídali: Panáček. Nehoda, Hamrla, Stratil. Baťov: Červinka, Zahradník, Bršlica, Novák, Skyba, Čonka, Vitásek, Malát D., Ondráš, Zapletal, Gerych. Střídali: Sviečka. Malát J., Vrána.

PROVODOV – NAPAJEDLA 3:0 (3:0)

Na těžkém terénu Provodovští od začátku diktovali tempo hry. Napajedla začala bojácně a už ve 2. minutě spálil tutovku Ulman, o chvíli později Josefík trefil břevno. Tlak domácích byl korunován dvěma trefami Veleva, aby pět minut před přestávkou definitivně zlomil odpor soupeře po standardní situaci Ulman. „Druhá půle se již dohrávala z povinnosti, kluci si již průběh pohlídali. Z povedeného startu do jarní části mám radost, pokusíme se maximálně potrápit ambiciózní Holešov," potvrdil trenér Provodova Josef Rak.

Branky: 12. a 38. M. Velev, 40. Ulman. Rozhodčí: Mičkal, Diváků: 50. Provodov: Petr – Josefík, Hlavňovský, Urbánek, Gargulák, Novák, Chalupa, Velev, Zakopal, Beňo, Ulman. Střídali: Kovář, Hnilo, Hellebrand, Máčala. Napajedla: Vitásek – Havránek – Bejtkovský, Žáček, Zapletal, Ouroda, Zimčík, Hejda, Drga, Koutník, Leitner. Střídali: O. Haša, Škrabal, Ratiborský.

HOLEŠOV – LUHAČOVICE 4:0 (1:0)

V Holešově se v první půli hrál oboustranně útočný fotbal a už ve 12. minutě domácí Josef Křenek po samostatném úniku měnil skóre na 1:0. Zbytek prvního poločasu byl plejádou nevyužitých šancí ze strany obou celků a vynikajících zákroků brankářů. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a gólem Křenka ve 49. minutě zvyšovali na 2:0. Od té doby na hrací ploše dominovali a dostávali se po pohledných kombinačních akcích do množství šancí. Dvě z nich v 65. a 90. minutě využil Lukáš Marek a stanovil konečný stav 4:0.

Branky: 12. a 49. Křenek, 65. a 90. Marek. Diváků: 60. Holešov: Janalík – Bačík, Charuza, Roubalík, Palík, Křenek, Marek, Polomík, Matulík, Olša, Lomaka. Střídali: Chudárek, Pumprla, Kotas, Vymětal. Luhačovice: Kořenek Jakub – Červenka B., Coufalík, Červenka D., Červenka O., Polách, Liška, Kořenek Jan, Pavlík, Popelka, Pantálek. Střídali: Bernátek, Indra, Bartek.

ŠTÍTNÁ N. VL. – FRYŠTÁK 1:4 (0:2)

První poločas se hra odehrávala mezi šestnáctkami, nicméně Fryšták dvakrát udeřil. Ve 20. minutě se přímo z rohu trefil Petráš a ve 35. minutě skóroval po chybě obrany Troják. Hned po pauze snížil Vaculík a domácí se poté hnali za vyrovnáním, ale ve třech šancích si vylámali zuby na výborném Mikelovi. V 71. minutě se tak prosadili z protiútoku hosté díky Křenkovi, který v závěru ještě navýšil výhru Fryštáku.

Branky: 49. Vaculík – 20. Petráš, 35. Troják, 71. a 82. Křenek. Diváků: 120. Štítná: Vaculík P. – Sloboda, Hnaníček M., Liška, Chovančík, Štěpančík, Vaculík T., Šenkeřík, Liška J., Ocelík, Hnaníček T. Střídali: Zvoníček, Maniš. Fryšták: Mikel – Gřešák, Bednařík, Skalička, Křenek, Krhůtek, Petráš, Troják, Doležel, Hrnčiřík, Dvořák. Střídali: Hřebačka, Smékal, Rudolf.

SLUŠOVICE – BORŠICE 2:3 (1:0)

Fotbalisté Slušovic vzdorovali Boršicím, když dvakrát v utkání vedli, ale hostům se skóre podařilo otočit. V 72. minutě vyrovnal na 2:2 Šustr a v 83. minutě rozhodl o importu bodů do Boršic Franta.

Branky: 18. Burša, 67. Dobeš – 54. Dufek, 72. Šustr, 83. Franta. Diváků: 100. Slušovice: Varga – Bořuta P., Lošťák, Zbranek, Čuřík, Dobeš, Klimt, Burša A., Povolný, Kryšpín, Klečka. Střídali: Macík, Karmazín. Boršice: Janečka – Groulík, Kaspřák, Bělaška, Šustr, Kopčil, Dufek, Vlček, Zach, Přikryl, Hromada. Střídali: Franta.

1. Holešov 16 9 4 1 2 42:25 36
2. Provodov 16 9 2 1 4 50:26 32
3. Rožnov p. R 16 9 2 0 5 34:18 31
4. Boršice 16 8 1 2 5 39:27 28
5. Morkovice 16 8 2 0 6 32:29 28
6. Fryšták 16 8 0 3 5 22:20 27
7. Vigantice 16 6 2 3 5 23:23 25
8. Baťov 16 7 0 3 6 32:22 24