VSETÍN – LUHAČOVICE 2:1 P. K. (1:1)

Domácí jsou stále ve hře o postup, ovšem další ztráta s lídrem jejich šance zmenšují, neboť jistotu má kromě vítěze jen druhý v pořadí. „Byl to pro diváka velmi atraktivní zápas, i když padly pouze dvě branky. Bylo vidět, že hrají proti sobě týmy ze špičky krajského přeboru. My jsme nakonec rádi, že jsme s kvalitním soupeřem uhráli dva body. Při penaltách nás opět podržel brankář Eliáš, hosté z nich skórovali pouze jednou. Otázku postupu osobně zatím neřeším. Je to otázka pro vedení, ale my chceme skončit samozřejmě druzí a o to se Stráním urputně bojujeme,“ řekl k utkání trenér Vsetína Pavel Charvát.

Branky: 8. Hořelica – 16. Talaš. Rozhodčí: Ševčík, 120 diváků. Vsetín: Eliáš – Dulík, Ondráš, Tureček, Nahodil – Jaroš, Amrich, Surovec, Matůš – Prešnajder (76. Mydlář), Hořelica. Trenér Pavel Charvát. Luhačovice: Švec – Ondřej Červenka (79. Jelínek), Štěpán Červenka, Bernátek (66. David Červenka), Pešek – Suchý Kryšpín, Slobodian, Popelka – Liška, Talaš. Trenér Jan Jelínek.

STRÁNÍ – ROŽNOV P. R. 5:1 (2:1)

Zápas začal opatrně z obou stran. Po vzájemném oťukávání měl první šanci zápas domácí Brázdil, ale tutovku neproměnil, stejně jako na druhé straně Rezdar. První branku vstřelil po předchozí velké šanci Hynčici z dorážky oslavenec Pilka. Strání převzalo otěže zápasu, získalo více ze hry. Ovšem byli to hosté, kterým se podařilo vyrovnat, kdy chybu Halody potrestal Zetocha. Domácí odpověděli pohotově a za necelé dvě minuty prolomil gólové prokletí Straňák. Strání i po obrátce udávali tempo, první šanci měl Pilka. V 52. minutě se Víťa Valenta blýskl svou obávanou dalekonosnou jedovkou, kterou na poslední chvíli zachránil Barabáš. Rozhodující okamžik přinesla 64.minuta, kdy nebezpečnou střelu vyrazil na čáře brankář Popelka, aby z protiútoku vstřelil třetí branku Brázdil. O té chvíle byli Stráňané pány situace a Rožnovští už přestali klást odpor. Další branky přidali Straňák a v 81. minutě po hezkém přenesení hry Valentou z úhlu dalekonosnou střelou Haloda.

Branky: 41., 68. Straňák, 24. Pilka, 65. Brázdil, 81. Haloda – 39. Zetocha. Rozhodčí: Stodůlka, 232 diváků.

BYSTŘICE P. H. – BORŠICE 1:3 (1:1)

Ze zdravotních důvodů nemohli zasáhnout hned tři stabilní hráči základní sestavy Bystřice – Krajcar, Kušík a Michálek. Přesto domácí začali aktivně, ale v 8. minutě Pumprla s Berkym přečíslení nezvládli. O tři minut později zahrával rohový kop Zapletal, který proměnil ve vedení Pumprla. Radost Bystřice netrvala dlouho, neboť o chvíli později stoper Juhás nahrál míč přímo na nohy Skřivana. Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům a Blaha krásnou střelou z 25 metrů vymetl šibenici – 1:2. Rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy bystřický Berky neproměnil pokutový kop. Naopak Boršice v závěru po akci Soldána si pojistili Kršičkou výhru.

Branky: 13. Pumprla – 14. Skřivan, 52. Blaha, 88. Krsička, rozhodčí: Konečný, 100 diváků. Bystřice p. H.: Unger – Zámorský, Juhás, Ondra, Zapletal, Ondroušek, Drápal, Bahounek, Hradil (52. Hoštálek, 67. Kocman), Berky (70. Franěk), Pumprla. Boršice: Janečka – Trlida, Blaha, Kopčil, Bartošík, Bártl (70. Soldán ), Ohnutek, Skřivan, Cigoš, Kršička, Hromada.

MORKOVICE – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:3 P. (1:1)

Domácí nastoupili bez tří hráčů základní sestavy, ale i přes to předvedli dobrý výkon. První poločas se hrál za výrazné převahy Morkovic s mnoha šancemi. Hned v úvodu šel sám na brankáře Oplt, ale nedal, vzápětí spálil tutovku Doležel. Další dvě šance měl Gröpl, ovšem ani on nedokázal překonat brankáře. Hosté toho moc nepředvedli, ale po rychlém brejku se dostali Kořenkem do vedení. V závěru poločasu po akci Rozsypala se Šimoňukem se před brankou nejlépe orientoval Gröpl a vyrovnal. Po změně stran byl k vidění pěkný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Nejprve se Štítná po rohu dostala Vaculíkem opět do vedení. Mohla přidat i další branky, ale Malaník jednu stoprocentní šanci spálili a druhou mu zlikvidoval výborným zákrokem gólman Jarka. Po pěkné akci Tesaře srovnal Gröpl. Další šanci měl Oplt, ale nedokázal překonat výborného brankáře hostí P. Vaculíka. Šimoňuk dělovkou nastřelil tyč. V penaltovém rozstřelu byli lepší hosté.

Branky: 45., 63. Gröpl – 40. Kořenek, 53. Vaculík, Rozhodčí: Schnürmacher, 70 diváků.

FRYŠTÁK – CHROPYNĚ 0:3 (0:2)

První šanci měl Fryšták, ale Hřebačka nebyl úspěšný, stejně jako o chvíli později Julina. V 9. minutě tak udeřil Dutkevič. Prakticky ze stejného prostoru ve vápně se Chropynští radovali o chvíli později a trefě Nehody – 0:2. Fryšták kapku hořkosti vypil do dna po půlhodině hry, když se po chybě v rozehrávce se na osamoceného Krhůtka řítili dva protihráči a byl z toho faul ohodnocený červenou kartou. Fryšták se nevzdával ani v oslabení, ale ani šance Hřebačky po sólu kontaktní trefou neskončila. Naopak po hodině hry a nedůrazu ve vápně zakončil z otočky Nehoda. Výhra hostů mohla být ještě větší, ale gólman Mikel svůj tým několikrát podržel.

Branky: 9. Dutkevič, 13., 62. Nehoda. Rozhodčí: Bartoň, 102 diváků.

VIGANTICE – PROVODOV 3:4 (1:3)

Domácí moc chtěli vyhrát, boj o sestup je nyní velmi aktuální sestup. Kvůli špatnému prvnímu poločasu si ale všechny body odvezl Provodov. „Důležitý zápas jsme výsledkově nezvládli. Prospali jsme první poločas. Měli jsme sice první dvě šance a nastřelili břevno, pak jsme však zbytečně inkasovali. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Dostali jsme se do hry a z velkého tlaku jsme srovnali na 3:3. Pak ale přišla chyba brankáře a na čtvrtou branku hostí jsme již nezareagovali. Zápas se sice divákům musel líbit, protože padlo sedm branek a bylo mnoho šancí na obou stranách, já jsem ale nespokojený, že doma dostaneme čtyři góly, to se nám nesmí stávat a nyní nemáme umístění na 11. místě ve svých rukou,“ řekl k utkání trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann.

Branky: 29. a 68. Marek Macíček I, 79. Mydlo – 29. Gargulák, 14. a 80. Velev, 38. Laciga. Rozhodčí: Rybka, 100 diváků. Vigantice: Slovák – Řepka, Mydlo, Vokáč, Vojtěch Vičan – Václavík (72. Bolcek), Štreit, Marek Macíček II, Martin Vičan – Marek Macíček I, Křiva (84. Kožušník). Provodov: Petr – Kroča, Laciga, Urbánek, Gargulák – Novák, Chalupa (88. Hellebrand), Velev, Zakopal – Elšík, Huťka.

KELČ – BAŤOV 2:3 (2:2)

Domácí opět prohráli zápas svou nezkušeností ve druhém poločase. „Vedli jsme, ale nepřidali druhou uklidňující branku. Soupeř po chybě našeho brankáře srovnal a po pěkné střele to otočil. Ještě jsme dokázali do kabin zareagovat. Sehráli jsme nejlepší druhý poločas za poslední tři utkání. Byli jsme lepší než soupeř, ale gólově jsme se neprosadili. Soupeř z jedné šance rozhodl. My již připravujeme kádr na novou sezonu, opět je pozitivní, že dnes nastoupil další mladý kluk Martin David,“ řekl k utkání trenér Kelče Daniel Šulák.

Branky: 12. Šindelek, 43. Martin Pastrnek – 38. Krajča, 40. Skyba, 78. Zikmund. Rozhodčí: Dunda, 90 diváků. Kelč: Hrdlička – Hegar (86. Greš), Radim Pastrnek, Škařupa, Jan Hlavica – Kulich, Šindelek, Dobeš (56. David), Škorňa – Martin Pastrnek (74. Minář), Jaroslav Machač. Trenér Daniel Šulák. Baťov: Vitásek – Dvořák (46. Večeřa), Bršlica, Novák, Krajča – Skyba, Lorenc, Kašík, Zikmund – Žáček, Spurný. Trenér Pavel Neradil.

1. Luhačovice 25 17 3 2 3 53:20 59
2. Strání 25 13 5 2 5 59:25 51
3. Vsetín 25 13 4 2 6 57:28 49
4. Morkovice 25 14 1 3 7 49:33 47
5. Provodov 25 11 4 5 5 42:38 46
6. Baťov 25 11 3 3 8 60:45 42
7. Bystřice p. H. 25 9 6 2 8 44:42 41
8. Štítná n. Vl. 25 9 4 1 11 41:44 36