„Dával jsem tomu tak deset procent. Jsem typ, který raději s tím lepším nepočítá, abych potom nebyl překvapený, že se něco nepovedlo,“ hlásil přímo z Turecka mladý forvard, který si nemohl vynachválit servis kolem mužstva. „Hotel má sedm pater a my bydlíme v šestém, které máme celé pro sebe. Ubytování je na špičkové úrovni, moře máme těsně vedle hotelu, takže maximální spokojenost,“ popisuje nadšeně.

Nominace do čtyřiadvacetičlenného výběru mu však přinesla i jednu nepříjemnost obavy z letu do Turecka. „Letadlem jsem letěl podruhé v životě. Poprvé to bylo v šesti letech na dovolenou do Řecka, takže ten strach tam trošku byl, ale všechno proběhlo bez problémů a přežil jsem to.“

V prvním zápase herního soustředění proti pátému týmu ukrajinské ligy Kryvbas Kryvyj Rih vystřídal Marián Kovář na hrotu útoku Josefa Čtvrtníčka. Nechybělo mnoho a mohl se radovat ze své čtvrté branky v přípravných zápasech Slovácka. „Martin Kuncl poslal míč po lajně, natlačil jsem se do vápna a vystřelil. Bohužel balon trefil některého ze spoluhráčů,“ litoval Kovář.

V prvním středečním zápase proti rumunskému klubu Petrolul Ploiesti poslal trenér Soukup do hry sestavu mladíků s Mariánem Kovářem na hrotu útoku. Zápas skončil debaklem Slovácka 0:4. „Kdybychom první půlku vedli o tři branky, tak se nikdo nemohl divit. Za poločas se dostali dvakrát k naší brance a dali dva góly. Myslím, že výsledek neodpovídá průběhu hry. Měli jsme šance, které jsme bohužel nedali,“ okomentoval druhý přípravný duel nadějný útočník, pro kterého by nebyl problém si pobyt o pár dnů prodloužit. „Nejraději bych tady zůstal do té doby, než by se u nás oteplilo,“ pousmál se.

Stanislav Dufka