Stejně jako na Dukle dostal mladý jablonecko-slovácký útočník důvěru od trenéra Svatopluka Habance od první minuty i proti Teplicím. Nový lodivod Slovácka měl pro Kováře po zápase jenom slova chvály. „Odvedl slušnou týmovou práci. Po jeho akci byl penaltový zákrok," připomněl Kovářův podíl na vyrovnávacím gólu Habanec a vysvětloval další působení Kováře ve svém týmu. „Před zápasem byl pod obrovským tlakem. Má za sebou čtyři nebo pět ligových startů. Není potřeba z jeho přestupu dělat žádnou velkou vědu, než opustí klub, tak se může stát hromada věcí. Respektuji, že se uskutečnil nějaký přestup, nic víc k tomu asi nemá cenu říkat," uvedl domácí kouč, který si nemyslí, že by u mladého útočníka mohlo dojít ke ztrátě motivace. „Nemůže ztratit motivaci. Za prvé mu to nedovolím, navíc osám určitě ví, že pokud by ztratil motivaci, tak bude stagnovat."

Jestli je přestup Mariána Kováře do Jablonce jeho dalším splněným snem, nebo kariérním posunem se novináři na pozápasové tiskovce nedozvěděli. Sám útočník Slovácka nechtěl situaci kolem jeho přestupu do Jablonce nijak komentovat. „Nebudu se k tomu vyjadřovat. Před zápasem jsem to vypustil z hlavy," utnul případné další debaty mladý forvard. K samotnému vítěznému zápasu už byl ale sdílnější. Šest minut před odchodem do kabin mohl srovnat, ale jeho nedůraznou střelu mu vykopl z branky jeden z teplických obránců. „Byla to moje chyba, mohl jsem balon dorazit placírkou. Nějak mi to skočilo a myslím, že Lukáš to pak vykopával z brankové čáry," posteskl si Kovář.

Většinou se skloněnou hlavou komentoval počínání celého teplického mančaftu jeden z nejzkušenějších hráčů soupeře a zároveň autor jediné branky Teplic Štěpán Vachoušek. „O poločase jsme si v kabině něco řekli a vůbec jsme to nedodrželi. Slovácko rychle srovnalo z penalty, to je nakoplo, ale přesto jsme si vytvořili další šance, které jsme ale nedali. Domácí měli dvě šance, obě proměnili, proto mají tři body, my nemáme nic. Jedeme domů s prázdnou, což je velká škoda, protože hlavně v první půlce jsme byli lepší než Slovácko. Sváťovi (trenérovi Slovácka Habancovi – pozn. aut.) jsme usnadnili příjemnou premiéru na lavičce Slovácka," vystihl zápas nejlepší hráč Teplic.

Autor: Stanislav Dufka