Devět dnů soustředění je za vámi, jak jste zatím spokojený?

Našli jsme tady celkem slušné podmínky pro přípravu. Když vidím, co se děje u nás, tak jsem opravdu hodně rád, že tady můžeme být a na kvalitním hřišti dobře potrénovat. To, co jsme měli připravené, se nám podařilo splnit. Důležité je, že mužstvo pracuje koncentrovaně. Kluci nikdy neměli problém s přístupem, což se tady jen potvrzuje. Věřím, že to bude dobrý odrazový můstek do jarní části sezony, která bude velice těžká.

Zpočátku sužoval tureckou riviéru velmi silný vítr. Vedle toho, že byla větší zima, narušil vám i nějak skladbu tréninků?

Chladno by ani tak nevadilo, i v Hradišti jsme trénovali v mrazech. Spíš, když jsme chtěli dělat některé věci jako třeba zakončení po centru, to v tom větru nešlo. Museli jsme v prvních dnech tréninkovou náplň uzpůsobit podmínkám, ale nebyla to nijak zásadní komplikace.

Zatím máte za sebou dva přípravné duely, co vám ukázaly?

Jsme tady i kvůli tomu, abychom se potkali s kvalitními soupeři, kteří nás důkladně prověří a odkryjí určité nedostatky, na kterých je potřeba pracovat. Tato utkání to absolutně splnila. Plovdiv hrál hodně agresivně, my jsme se s tím ale dokázali vyrovnat. Mrzí jen inkasovaný gól po standardce, což byla naše bolest i na podzim. Zorja Luhansk, která ve skupině Evropské ligy dvakrát potrápila i Manchester United, nás prověřila dokonale. Spokojen jsem byl s první půlkou, po velkém prostřídání jsme ale kvůli nekoncentrovanosti nezvládli vstup do druhého poločasu a zaplatili jsme za to.

Výsledek tedy mrzí, s hrou jste ale byl z velké části spokojený?

V prvním poločase jsme hráli kompaktně a i po přestávce za stavu 0:2 bylo pozitivní, že jsme si dokázali vypracovat šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Takové zápasy proti silným mančaftům nám dají strašně moc, ukazují, kdo má blíž či dál do základní sestavy. Duely se slabšími soupeři toho tolik neodkryjí.

V mužstvu máte spoustu mladíků, kteří si za úvodní zápasy proti slabším soupeřům vysloužili slova chvály, teď je to pro ně ale jiná škola, že?

Je to pro ně superškola. Jsou to kluci, kteří za sebou mají půl roku ve třetí lize, nebo přišli přímo z dorostu. Vidí, na čem je potřeba pracovat, že fotbal spěje do rychlosti, agresivity, do bleskového přepínání ofenziva - defenziva. Je pro ně strašně pozitivní, že tady s námi můžou být.

Naznačili proti silným soupeřům, že byste s nimi mohl už na jaře počítat třeba dokonce do základní sestavy?

Nechci něco uspěchat a hodnotit je předčasně. Určitě naznačili svůj potenciál a talent, je před nimi ale ještě spousta a spousta práce. Vědí, že Slovácko je klub, který se nebrání dávat šanci mladým a je na nich, jak budou dál pracovat. Příklady v podobě Zajíce či Ťoka mají, na druhou stranu se nemůže počítat s tím, že sotva přišli ze třetí ligy či dorostu a už je z nich hotový hráč pro ligu. Tak jednoduché to není. Bylo by dokonce špatně, kdyby to bylo tak snadné.

Ve druhém utkání chyběli Daníček s Havlíkem, od čtvrtku ale trénují. Budou připravení na sobotní duel s Orenburgem?

Jak u Daníčkova kolena, tak Havlíkova malíčku na ruce se jednalo o lehčí zranění, proti Luhansku nehráli jen z preventivního důvodu.

Nasadíte proti ruskému týmu nejsilnější možnou sestavu, se kterou si pohráváte v hlavě jako s ideální pro ligový start?

Nechci říct, že to bude ta ligová sestava, mělo by se jí to ale blížit. Pořád ale jsou určité pozice, kde se odehrává větší konkurenční boj.