„Být osmí, nebo třináctí, to je megarozdíl. Jaro jsme zpackali, v posledním zápase to můžeme alespoň trochu napravit. Chceme na Slavii vyhrát, zamračených pohledů už tady bylo dost," nechal se slyšet trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

SLAVIA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes v 17.15 hodin

Rozhodčí: Nenadál – Kotík, Jiřík

Bilance: 25 zápasů – 9 výher, 8 remíz, 8 porážek, skóre 26:26

Ostře sledovanou osobou bude při dnešním zápase útočník Slavie Milan Škoda. Autor devatenácti branek totiž bojuje na dálku o korunu krále střelců se sparťanem Davidem Lafatou. „Aniž bych byl nějakým velkým Lafatovým příznivcem, tak musím říct, že titul nejlepšího střelce přeji právě jemu. Je to samozřejmě z toho důvodu, že chceme uhlídat Škodu, aby nám nedal gól," pousmál se Svatopluk Habanec.

Ten oceňuje progres, jaký slávistický útočník v aktuální sezoně udělal. „Je vynikající ve hře hlavou, nebojí se jít ani do průniku, je důrazný, není vůbec snadné ho bránit," nabídl kouč Slovácka Škodovu stručnou vizitku.

Trenér Slavie se však o souboji o ligového krále střelců nechtěl příliš bavit, prioritou jsou pro něj tři body. „Naším největším cílem je vyhrát poslední utkání sezony. Milan ale ukazuje celou sezonu, že góly dávat umí, takže věřím, že příležitosti přijdou a že je promění. Zda to bude stačit na zisk koruny, to nevím," poznamenal Miroslav Beránek.

Oba celky zatím nasbíraly stejně bodů, takže poslední duel sezony bude pro oba hodně důležitý. „Při účtování celé sezony se vždycky více přihlíží k jaru, které máme zpackané. Výsledek posledního zápasu by to ale mohl alespoň částečně napravit. Ať chcete nebo ne, poslední utkání vám vždycky uvízne v paměti," konstatoval Svatopluk Habanec.

Být v konečné tabulce na osmém či třináctém místě je podle něj „megarozdíl". Na druhou stranu, celkový pohled na sezonu to prý až tak nezmění. „V loňské extrémně úspěšné sezoně jsme byli šestí se čtyřiceti body. Teď budeme mít buď o tři, pět, nebo šest bodů méně," vysvětlil trenér Slovácka.

Na Slavii jeho tým pojede ještě s jednou motivací – vrátit soupeři nešťastnou podzimní porážku. „Byl to možná nejlepší zápas, který jsme v letošní sezoně odehráli. Měli jsme vyhrát 3:0, nedali jsme ale góly a dvěma individuálními chybami darovali soupeři vítězství," vrátil se Svatopluk Habanec k vůbec prvnímu zápasu letošního ligového ročníku.

Dnes mu bude vedle dlouhodobě zraněných Břečky se Šimkem chybět ještě dispečer Veliče Šumulikoski, který pyká za osm žlutých karet.