„Nervozita bude na domácí straně, protože oni musí. My bychom toho chtěli využít," plánuje trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

JABLONEC – 1.FC SLOVÁCKO

Dnes v 17 hodin

Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Nádvorník

Bilance: 27 zápasů – 12 výher, 8 remíz, 7 porážek, skóre 33:23

Modrobílí mají na severu Čech dlouhodobě mizernou bilanci. Ze třinácti zápasů tam dokázali vyhrát jediný a k tomu připojili jen dvě remízy. Vítězství je navíc hodně vousaté, od chvíle, kdy tehdejší 1.FC Synot díky trefám Polácha a Meduny triumfoval na Střelnici 2:1, uplynulo už čtrnáct let.

„Čím to? Tak, především Jablonec měl vždycky svoji sílu. Ale také je pravda, že jsme tam pokaždé jeli spíše s tím, že získáme bod, případně abychom tam nedostali debakl. To musíme změnit a jít do utkání sebevědomě. Vždyť domácí zatím získali o dva body míň než my, tak čeho se bát," naznačuje Svatopluk Habanec, že jeho mužstvo bude chtít hrát odvážně.

Na jakou kartu vsadí, to však nechce prozradit. Při vykartování Koneho zvažuje dvě varianty, koho poslat na hrot útoku – Doška nebo Diviše.

„Každopádně bych chtěl, abychom nehráli jen z bloku na rychlé brejky, ale i soupeře presovali. Zkrátka abychom oba styly podle potřeby střídali. Fotbalovou nadstavbu ale musíme mít podepřenou úspěšností v osobních soubojích, bojovnosti a nasazení," zdůraznil kouč Slovácka.

Uspět za současné situace v Jablonci nebude jen tak. Domácí totiž budou mít motivaci znásobenou předchozím debaklem na Dukle.

„Musíme všichni věřit, že na nás výsledek a potažmo výkon nezanechá stopy. Jednoznačně se musíme revanšovat, naším jediným cílem je získat tři body," nechal se slyšet jablonecký kouč Zdenko Frťala, který nabídl i stručnou vizitku Slovácka. „Jejich nejnebezpečnějším hráčem je určitě Libor Došek. Hodně nepříjemné mají hlavně útočné standardní situace. Myslím si, že jejich hra má velice dobrou kvalitu. Je to komplexní soupeř, jehož postavení v tabulce nám velí, abychom byli obezřetní a vůbec nic nepodcenili," dodal kouč Severočechů.

Před útočnou silou soupeře varuje i jeho protějšek. „Trio výborných útočníků Tecl, Wágner, Doležal umí dát gól, a když mají formu Pospíšil a kraje Romera s Mihálikem, je to opravdu síla. Na to si budeme muset dát velký pozor," konstatoval Svatopluk Habanec, který rovněž připomněl zvýšenou motivaci domácích. „Co jsem slyšel, tak tam v týdnu byla velká bouřka od pana Pelty. Některý posty mají i ztrojené, a tak tam určitě panuje smutek z toho, kde se v tabulce pohybují," naznačil, že Jablonec udělá pro výhru možné i nemožné.

Jedním dechem ale dodal, že si jeho svěřenci chtějí před následujícím domácím soubojem se Zlínem zvednout sebevědomí. „Derby bude mít obrovský náboj, protože rivalita je tam velká. Pro nás to bude odveta za podzim, přijde spousta fanoušků, které nechceme zklamat. Proto bychom se potřebovali naladit dobrým výsledkem z Jablonce. Navíc si nechceme zkazit sezonu a skončit v dolní polovině tabulky. Ve třech venkovních zápasech chceme bodovat a oba domácí duely vyhrát," vytyčil před svůj celek jasný cíl.

Ve dle již vzpomínaného Koneho bude na severu Čech kvůli čtyřem žlutým kartám chybět i Kerbr, připraven naskočit ještě není Kalouda.

Zajímavosti:

V posledních šesti zápasech dokázalo Slovácko vstřelit Jablonci vždy po jedné brance. Kromě branky Petra ve 4. minutě, ostatní góly padaly v minutách, které měly na konci číslo sedm (87., 87., 77., 37. a 67.).

Slovácko se v posledních osmnácti vzájemných zápasech radovalo z výhry jen třikrát, a to vždy v Uherském Hradišti. Ve všech případech zaznamenalo výhru 1:0, autory vítězných branek byli Rajnoch, Daníček a Petr.

Jablonec prohrál jediný z posledních osmi vzájemných ligových duelů, doma pak padl se Slováckem jedinkrát – 17. března 2002.

Den po zápase oslaví narozeniny Libor Došek (38) a Veliče Šumulikoski (35).