Oba týmy však na jaře podávají nevyrovnané výkony a provázejí je nepříjemné série - Slovácko čeká už téměř měsíc na výhru, Jihlava zase na jaře ještě nevyhrála venku.

„Věřím, že to prolomíme právě s Jihlavou,“ burcuje kouč Slovácka Leoš Kalvoda. Zároveň ale ví, že ho nečeká nic lehkého. „Dalo by se říct, že Jihlavu a její silné stránky znám. I když se tým přes zimu výrazně obměnil,“ přemítá. Víc než výkon soupeře ale bude důležité, jestli domácí prolomí smůlu v koncovce. „Věřím, že naše série bez vstřeleného gólu už skončí. Šance máme, jen je proměňovat,“ nabádá své svěřence Kalvoda.

O tom ale jihlavský kouč Karol Marko nechce slyšet. „Jedeme na hřiště soupeře uspět.“ Nepříznivá bilance z posledních venkovních zápasů jej nestraší. „Nabádá to ke spekulacím, a to já nechci. Prostě nás čeká těžký zápas. Narazí na sebe dvě technicky vyspělá mužstva, bude se hrát v divácky atraktivní atmosféře, na pěkném stadionu,“ dodává Marko.

Sestava obou týmů je zatím hodně nečitelná. „Kvůli zdravotním problémům máme několik otazníků,“ nastínil Kalvoda. K dlouhodobějším marodům Kaspřákovi s Chmelíčkem se přidali i Racko (poraněný kotník mu nedovolil absolvovat čtvrteční trénink - pozn. aut.) se Šultesem. Toho by podle všeho mohl nahradit Činčala, který už je naprosto fit. Konkrétní jména hráčů na hraně prozradil i hostující kouč. „Komplikace má Veselý a Faldyna. Ještě nevím, jestli s nimi budu moct počítat,“ krčí rameny Marko, který ale naopak může počítat s kapitánem týmu Michalem Kadlecem a dalším bekem Michalem Vepřekem, kteří se vracejí po vypršení karetního trestu.

Předpokládaná sestava Slovácka: Bolek - Nemčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Fischer, Grim, Stýskala, Gonda - Matůš, Šultes (Činčala).

(dud)