O levého obránce Tomáše Divíška má jednoznačný zájem, další případné posily by chtěl vyzkoušet ještě v následujícím týdnu. Hradišťský lodivod prozradil také jméno atraktivního soupeře, modrobílí změří síly s Dinamem Záhřeb.

Máte za sebou první týden přípravy, jaký byl?
Ostřejší. Trénovali jsme každý den dvoufázově, jen v pátek jsme měli jeden trénink. Přístup hráčů je stejný jako v minulé sezoně, nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Všichni pracují tak, jak si tato fáze přípravy zaslouží.

První přípravné zápasy často kvůli únavě nebývají kdovíjak kvalitní, mužstvo ale dnes herně obstálo, slovenského soupeře jste přehráli…
Vždycky jsem říkal, že i v přípravných zápasech chci mít úspěšné výsledky. Důležité ale pro mě je hlavně to, jak se mužstvo na hřišti prezentuje, jak se kdo dokáže vyrovnat s únavou, jak se pohybuje. Dnes můžu být spokojený s několika výjimkami jen s prvním poločasem, protože po přestávce jsme zbytečně nakopávali balony a měli jsme strašně moc zbytečných ztrát. První půlka byla z naší strany fotbalově lepší, líp jsme kombinovali, soupeř se k ničemu nedostal. Kvůli naší laxnosti a nevynuceným chybám už pak neměl zápas takový spád.

Přípravný zápas: 1.FC Slovácko – Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Slovácko nasázelo Zlatým Moravcům tři góly

Říkal jste, že po zápase se Zlatými Moravci byste mohl mít jasno, jak to bude se zkoušenými hráči. Už jste se rozhodli, zda je angažujete či nikoliv?
Jsem rád, že ti kluci přijeli na testy, že tady jsou, budu ale chtít, aby s námi všichni zůstali ještě příští týden. Čekají nás další dva přípravné zápasy se Znojmem a Senicou, pak bychom se rozhodli, kdo z nich tady zůstane.

Zatím jste s jejich účinkováním spokojený, když je chcete dál pozorovat?
Yu nebo Armero jsou hráči, kteří mohou mužstvu přinést něco nového, jiného. Po návratu z hostování bojují o místo Prajza se Sadílkem, bylo by předčasné někoho z nich teď posílat pryč.

Co Tomáš Vasiljev, nebude pro něj přechod ze třetí ligy mezi elitu příliš velké sousto?
Sledovali jsme ho celé jaro, víme o jeho předpokladech. Kdybychom si mysleli, že mužstvu nemůže nic přinést, nebyl by tady. Je to mladý kluk, mohl by z něj vyrůst ligový hráč.

Jakub Prajza
Priorita je zůstat ve Slovácku. Ale musím vylepšit kondici, přiznává Prajza

A Josef Divišek?
U něj to není o testování, jsme rozhodnutí, že ho angažujeme. Je to hráč středního věku, který má hodně zkušeností, něco už v lize odehrál. Navíc je levonohý, hodí se nám na levý kraj obrany. Nemělo by nic bránit dohodě, aby u nás zůstal.

Zdravotně je na tom mužstvo jak?
Zdravotní problémy nemá zatím nikdo, od pondělí se k nám připojí i Rezek s Tkáčem, kteří dostali volno, protože byli s reprezentační devatenáctkou. Uvidíme, kdy se přidá ještě Marek Havlík.

Chyběl ještě Francis Koné…
Ten se bude ještě příští týden připravovat individuálně, protože dohání kondiční manko.

Hosty ze Zlína, Bratislavy i Brna, kteří se přijeli do Uherského Hradiště podívat na zápas o Československý pohár mezi FK Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava, musela po městě doprovázet policie.
Jedenáct zadržených fanoušků. Superpohár zaměstnal stovky policistů

Pojďme kousek dál – co soupeři pro herní soustředění, už znáte jejich jména?
Už je něco předběžně domluveného, ale zatím to nemám potvrzené, tak bych jejich jména nerad předčasně říkal. Povedlo se nám ale domluvit atraktivního soupeře na 8. července, kdy se utkáme s Dinamem Záhřeb. Je to elitní chorvatský tým, který pravidelně hraje evropské poháry, takže nám stojí za to jet za ním do Slovinska (dějištěm zápasu bude v 17 hodin Murska Sobota nedaleko rakouských hranic – pozn. aut.). Pro soupeře to bude generálka na předkolo Evropské ligy, takže nás čeká nesmírně kvalitní a těžká prověrka.