„Do pátku se musí rozhodnout, jestli zůstane u nás, nebo ještě vyrazí za penězi do světa," nechal se slyšet trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Podle jeho slov právě na rozhodnutí Šumulikoského do jisté míry závisí angažmá Tomáše Polácha. „Je jednou 
z možných alternativ," připustil hradišťský kouč.

O tom, jestli dá šanci Václavu Ondřejkovi, kterého předchází problémy s životosprávou, prý vůbec nepřemýšlel. „Je to náš hráč a já se ho rozhodně nechci zbavit. Zbavit šance se může jen on sám. Buď nás překvapí mile tím, že si vybojuje místo v základní sestavě, nebo nemile. Je to jen na něm," poznamenal Svatopluk Habanec.

Ten bude v nadcházející sezoně razit nový systém hry 4–3–3, v němž budou dlouhána Doška ze stran doplňovat dvě rychlá křídla. „Chceme být v příští sezoně na hřišti dominantní, více držet balon," plánuje slovácký lodivod.

Nový systém by mohl sedět nejen Ondřejkovi, ale i Matěji Biolkovi, o jehož příchodu Slovácko jedná s HFK Olomouc. „Během loňské sezony jsme ho šestkrát sledovali a jeho hodnocení bylo pokaždé nadprůměrné," potvrdil velký zájem Svatopluk Habanec.

Pro mladého odchovance Frýdku-Místku je Slovácko velká výzva. „Zájem měl i Baník Ostrava, ze strany Slovácka jsme ale cítili profesionálnější přístup. Chci se o angažmá tady poprat a přesvědčit trenéra, že na ligu mám," přeje si dvaadvacetiletý Biolek.

Mužstvo zatím opustili pouze Michal Kordula, z něhož se stal asistent trenéra, Marián Kovář (přestup do Jablonce) a Jiří Skalák s Martinem Hálou, kteří se vrátili do svých klubů z hostování. Konkrétní zájem zatím v Uherském Hradišti neregistrují o žádného dalšího hráče.

Plán přípravy

Středa 19. června: Hrušky – Slovácko (18)

Sobota 22. června: Slovácko – Nitra (18 v Boršicích)

Pondělí 24. až sobota 29. června: kondiční soustředění ve Velkých Losinách

Pondělí 1. až sobota 6. července: herní soustředění ve Starém Městě

Úterý 2. července: Györ – Slovácko

Čtvrtek 4. července: soupeř v jednání

Sobota 6. července: Slovácko – Trenčín (v Ratíškovicích)

Úterý 9. července: Slovácko – Břeclav (ve Starém Městě)

Sobota 13. července (generálka): soupeř v jednání

Slovácko prověří tým ze IV. Třídy

První přípravný duel odehrají fotbalisté 1. FC Slovácko už pozítří. A soupeř bude hodně netradiční – účastník IV. třídy Sokol Hrušky. Tým z vesnice nedaleko Břeclavi totiž vyhrál utkání v prvoligistou v soutěži Kopeme za fotbal. Už dnes navíc povede trénink Hrušek trenér Slovácka Svatopluk Habanec. „No, moc o tom nevím, snad to nějak zvládnu," pousmál se hradišťský kouč.

Přestože v Hruškách bude utkání, které začíná v 18 hodin velká sláva, Svatopluk Habanec vůbec neplánuje, že by jeho svěřenci přispěli ke sváteční atmosféře pohodovým fotbálkem. „Aby to utkání pro nás mělo na začátku přípravy i nějaký smysl, tak budu po hráčích chtít aktivní napadání a hromadu šancí a gólů," naznačil, že od Trousila a spol. bude chtít, aby zápas v rámci nabírání fyzičky odmakali naplno.

Pro fanoušky 1. FCS jistě není bez zajímavosti, že za Hrušky hraje bývalý vynikající útočník Slovácka Vladimír Malár.