Je to jeho rodné město, kde dodnes bydlí. Jako šestiletý žáček tady začínal s fotbalem.

V sobotu měl ovšem jako kouč Šardic za úkol tento klub porazit. Bývalý brankář František Ondrůšek (43), který má na svém kontě 112 zápasů v české nejvyšší soutěži v dresu Zlína, Drnovic a Dukly Příbram, si tak z „rodné hroudy“ odvezl jen bod.

Vedla k tomu ještě jedná pořádná pikantnost – o vítěztsví je krátce před koncem připravil jeho bratr Miroslav, který, ač brankář, proměnil penaltu a srovnal na konečných 2:2.

Nebývá příliš časté, aby hostující trenér koučoval mužstvo proti klubu, kde s fotbalem začínal. Byl to pro vás zvláštní zápas?

To určitě ano. Já tady dlouhá léta bydlím, vlastně tady bydlím celý svůj život mimo moji aktivní hráčskou kariéru. Trenér Brodu Zdeněk Šebesta je můj kamarád, znám hráče, znám vedení a brácha tady dokonce dělá kapitána. Bylo to rozhodně něco jiného než ostatní zápasy a určitě se tady bude celý týden to utkání rozebírat.

Bydlíte kousek od hřiště, přišel jste na zápas pěšky?

Samozřejmě, po dlouhé době jsem šel na utkání z domu pěšky.

Vzpomenete si, kdy jste naposled hrál na tomto hřišti?

Ježíši, to už je hodně dávno. Jako brankář jsem tady odchytal na podzim roku 1987 deset zápasů a potom jsem přestoupil do Zlína.

Pojďme k samotnému utkání. Domácí šli nečekaně do vedení už v úvodní čtvrthodince…

Hrálo se na velmi těžkém terénu, který více vyhovoval domácím, protože ti po celý zápas spíše bořili, než tvořili. Fotbalovost tak zůstala na nás. Museli jsme se snažit přehrát jejich vysoké hráče, ale po naší obrovské chybě brankáře a stopera jsme jim nabídli první gól. Tam byla chyba v komunikaci mezi hráči a špatné práce nohou u našeho gólmana.

Závěr poločasu a takřka celá druhá půlka byla už ve vaší režii. Proč jste zápas nedotáhli do vítězného konce?

V druhém poločase jsme se vrátili do hry a kombinačně jsme byli lepší. Naší herní převahu jsme vyjádřili i dvěma góly. Hrubou chybou našeho zadáka jsme ale třináct minut před koncem nabídli Brodu vyrovnávací gól.

Na penaltu šel váš bratr. Čekal jste, že ji tak chladnokrevně promění?

Už když šel přes celé hřiště, tak bylo vidět, že si věří. Je to zkušený fotbalista a byla to pro něj rutina.

Myslíte, že byl nejlepším hráčem domácích?

Jednoznačně. Pochytal spoustu šancí, které jsme měli. Ošemetné střely dokázal vyrážet mimo branku a nakonec také to utkání zremizoval, když proměnil penaltu.

Byla mezi vámi, co se týče zápasu nějaká sázka?

Vůbec ne.

Trénujete v Šardicích už druhou sezonu a divizní soutěž dobře znáte. Jaké dáváte Uherskému Brodu šance na záchranu v soutěži?

Jsou tam daleko horší mužstva. Když budou bojovat tak, jako proti nám, nemám obavy, že by sestoupili.

Kdo z domácích vás nejvíc zaujal?

Mně se líbil celý mančaft. I když prohrávali a věděli, že hrají proti kvalitnímu mužstvu, tak se tomu vůbec nepoddali. Byli stateční jeden vedle druhého.

Zdálo se, že byli po celý zápas také bojovnější než vaše mužstvo?

Byli. A byla hrubá chyba, že jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Naši hráči věděli, že domácí budou dřít a my musíme přidat tu fotbalovost. Částečně se nám to podařilo až ve druhém poločase.

Stanislav Dufka