Přestože většina slovenských médií viděla Košúta na lavičce náhradníků, nastoupil odchovanec piešťanského fotbalu v základní sestavě.

„Cítil jsem se dobře už na tréninku, věřil jsem, že bych mohl nastoupit. Že budu hrát v základu, to jsem se dozvěděl po obědě v den utkání,“ uvedl Košút, který tušil, že za jeho nominací byly výkony v klubovém dresu.

„Myslím si, že jsem se do základního kádru znovu dostal díky solidním výkonům ve Slovácku, které trenér naší jedenadvacítky Ivan Galád pečlivě sleduje. V poslední době se cítím po herní stránce dobře, jsem v pohodě,“ přibližuje svou současnou formu.

Utkání se odehrálo na severozápadě Francie ve městě Angers, které je vzdálené tři a půl hodiny letu z Bratislavy. Fotbaloví mladíci Slovenska odletěli na zápas netradičním speciálem, ze kterého měl obránce Slovácka maličké obavy.

„Nebylo to klasické letadlo, letěli jsme takovým malým strojem. Musím se přiznat, že jsem se trochu bál, i když z létání jinak žádný strach nemívám,“ prozradil.

Zápas skončil pro slovenské mladíky zklamáním. Dostali dvě branky a sami nedokázali zamířit do černého ani jednou. Francouzi vstřelili oba góly po rohových kopech.

„Věděli jsme, že domácí mají skvělý tým, také jsme si řekli, jak na ně budeme hrát. Bohužel jsme oba góly inkasovali po standardkách, to by se nemělo stávat,“ zlobil se Košút.

Po reprezentační přestávce čeká Slovácko v sobotu na domácím trávníku Slovan Liberec. Soupeř, který se na hřištích soupeřů může po pražské Spartě pyšnit druhou nejlepší bilancí v lize.

Štajner a spol. vozí body z venku jako na běžícím pásu a dvacet vstřelených branek svědčí o smrtící kvalitě libereckého útoku.

Největší nebezpečí bude defenzivě Slovácka hrozit od dvojice Breznaník, Štajner, která v dosavadním průběhu ligy zatížila konta soupeřů už čtrnácti zásahy. Zvlášť ostřílený Štajner musí budit respekt u každé obrany.

„Je to zkušený a skvělý fotbalista, na kterého se těžko hraje, ale raději hraji proti takovým hráčům. Můžu říct, že se na naše vzájemné souboje už těším,“ říká Košút na adresu o čtrnáct let staršího protihráče.

Svěřenci trenéra Šilhavého mají venku neuvěřitelnou bilanci. Hned pětkrát slavili výhru, a pokud k tomu připočteme dvě remízy, dostaneme úctyhodných sedmnáct bodů. Tomáš Košút o síle soupeře dobře ví, ale se statistikou Liberce si hlavu příliš neláme.

„Nedívám se, kolik mají vítězství venku. Pokud budeme hrát svoji hru, můžeme porazit každého. Každá série jednou končí, věřím, že tu libereckou ukončíme už v sobotu. Liberec má vynikající hráče hlavně směrem dopředu. Musíme nastoupit s respektem, ale ne se strachem. Naše mužstvo má také svoje kvality,“ říká před dalším fotbalovým svátkem na Slovácku obránce modrobílých.

Stanislav Dufka