Přesto dostal od trenéra Habance šanci na reparát v pohárové odvetě s Boleslaví. „Nečekal jsem, že po Jablonci nastoupím. Dostal jsem šanci a snad jsem ji chytil. Myslím si, že na rozdíl od minulého zápasu jsem neudělal žádnou vážnou chybu," povídal urostlý stoper Slovácka.

Už v úvodu svedl několik důrazných soubojů s ještě důraznějším Martinem Nešporem. Od kopaček se pořádně zajiskřilo hlavně ve 12. minutě. Dva rozparáděné kohouty musel uklidňovat i hlavní arbitr Jiří Jech. Obránce Slovácka ale o nějaké záludné hře svého protihráče nemluvil. „Nešpor je důrazný fotbalista, to k fotbalu patří. Musím jít do souboje s každým hráčem. Nervy pracovaly na obou stranách, ale nějak speciálně vyhrocené jsem to neviděl."

Deset minut před koncem první půle měl Tomáš Košút na hlavičce vyrovnávací gól Slovácka. Míč po rohovém jenom o centimetry minul břevno Millerovy svatyně. „Trošku mě tam obránci Boleslavi drželi, snažil jsem se trefit bránu, ale nemohl jsem pořádně zamířit," litoval slovenský stoper.