Celé utkání se odehrálo podle not svěřenců trenéra Habance. Byla jenom otázka času, kdy se mužstvo z Uherského Hradiště prosadí také gólově.

Deset minut před změnou stran udeřili modrobílí poprvé. Z úhlu a nějakých pěti metrů se nechytatelnou bombou prezentoval aktivní Milan Kerbr. „Hlavně jsem se soustředil, abych trefil branku. Propálil jsem gólmana a vyšlo to. Minulý zápas proti Plzni jsem byl od gólu asi deset centimetrů. V Brně to tam konečně spadlo, jsem za to strašně rád," usmíval se po zápase forvard Slovácka, který si v tu chvíli ani neuvědomil, že jeho mužstvo šlo po sedmi kolech vůbec poprvé do vedení. „V ten moment jsem to nevnímal, ale první branka nás hodně uklidnila. Měli jsme dalších pár nebezpečných momentů, ale nedotáhli jsme je do konce."

O tři minuty později byl útočník Slovácka blízko i k druhému zásahu do brněnské sítě. Místo centru měl ovšem zvolit technickou střelu, i tak jeho oblouček jen těsně minul domácí branku. „Do vápna šli tři naši hráči, chtěl jsem někoho najít, ale balon jsem přetáhl na zadní tyčku až moc. Moje chyba, měl jsem to řešit daleko lépe," líčil svoji gólovou příležitost Kerbr.

Slovácko předčilo domácí Zbrojovku prakticky ve všem. Bylo fotbalovější, techničtější, všude bylo o krok dřív a čišelo z něj daleko větší vůle po vítězství. Domácí můžou být rádi jenom za dvoubrankovou prohru. „Milan Kerbr viděl zápas podobně. „Je to pravda. Druhý poločas nás sice trošku zatlačili, ale výhru jsme si vzadu pohlídali. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě."

Ani druhý střelec zápasu Tomáš Košút nechtěl o nějakém překvapení mluvit. „Podobný průběh jsem očekával. Dobře jsme věděli, co bude Brno hrát, byli jsme na ně dobře připravení. Navíc má na sobě Zbrojovka těžkou deku, bylo to znát a naše forma šla po minulých zápasech nahoru. Věřili jsme si, že tady můžeme vyhrát, kvalita byla na naší straně," tvrdil sebevědomě obránce Slovácka.

V prvním poločase se ale příliš sebevědomě nezachoval. Po jeho nepodařené malé domů musel gólman Melichárek hasit nepřesný balon až na poslední chvíli. „Ten míč byl dobrý, jen náš brankář měl v tu chvíli trošku pomalejší nohy," usmíval se dobře naladěný nejlepší střelec Slovácka, který se dostal se třemi trefami jen gól od nejlepšího kanonýra uplynulé sezony Davida Lafaty. „Nechci to letošní sezonu Lafatovi moc zlehčovat, musí cítit v zádech konkurenci," poškádlil na dálku sparťanského snajpra Košút.

I přes výhru v moravském derby není stoper Slovácka zatím s bodovým ziskem spokojený. „Měli jsme těžký los, i tak jsme čekali víc bodů, zatím jsme zklamaní," prohlásil.

Před reprezentační pauzou se v táboře Slovácka zvedla nálada o dvě stě procent. Trenér Habanec obdaroval mančaft za výhru v Brně dnem volna navíc, ale už ve středu čeká jeho svěřence pohárový duel v Břeclavi. „K úplné spokojenosti musíme zvládnout i tento zápas a teprve potom si v klidu užijeme ligovou přestávku," dobře ví Milan Kerbr.