Ani přes nepříjemné zranění si nepřipouštěl, že by měl v zítřejším důležitém zápase proti Příbrami chybět. „Chci hrát, jestli s ochrannou maskou, nebo bez ní, to se ještě uvidí," hlásí odhodlaně slovenský stoper.

Můžete popsat, jak k vašemu zranění v poháru vlastně došlo?

Byl to běžný souboj ve vápně. Ani nevím, jestli tam byl od protihráče loket, nebo hlava, ale byla to absolutně nezaviněná srážka.

Tušil jste po srážce, že je ohrožený další váš ligový zápas?

Právě že vůbec ne. Nestřídal jsem, že bych měl něco s nosem. Šel jsem ven, protože se mně motala z nárazu hlava. Necítil jsem ani žádnou velkou bolest, až doktor říkal, že to vypadá na zlomeninu. Nos rovnali zvenku i zevnitř, bylo to docela bolestivé, ale momentálně žádné omezení nemám.

Ani při tréninku? Připravujete se naplno?

Jasně, normálně trénuji s mančaftem. Snažím se chodit i do soubojů, ale trošku nos ještě vnímám. Chci hrát, jestli s ochrannou maskou, nebo bez ní, to se ještě uvidí.

Jak vůbec maska vznikala?

Vyráběla ji jedna speciální firma ve Frýdku–Místku. Poprvé jsem tam byl v pondělí, to mi naskenovali obličej. V úterý jsem zkoušel umělohmotnou masku a potom jsem tam jezdil dolaďovat detaily. Maska nesmí tlačit a musím přes ni dobře vidět. Asi v ní nastoupím, budu mít ve hře větší jistotu. Vůbec v ničem mě neomezuje.

Kolik maska stála?

To nevím, to je záležitost klubu.

Říkáte, že vám masku dělali přesně na obličej. To znamená, že při dalším zranění budete mít o starost méně.

Je to tak, mám ji do konce kariéry. Doufám, že ji po vyléčení už nikdy nebudu potřebovat.

Jste připravený i na vtípky a poznámky od spoluhráčů?

Už nějaké dokonce byly. Hlavně náš masér Radek Smolčák to musel komentovat.

Zítra vás čeká Příbram. Vnímáte, že po posledních výkonech jdete do zápasu jako favorit?

Tak to necítím, ale rozhodně si po posledních výkonech víc věříme a chceme tři body. Máme větší kvalitu kádru, teď to musíme dokázat na hřišti. Bereme jenom výhru, o ničem jiném nechci slyšet.

Poslední dvě utkání ale Příbram v Uherském Hradišti vyhrála. Je to varování?

Každý zápas je jiný. V těchto zápasech jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili a Příbram nás potrestala. Momentálně jde naše forma nahoru, věřím, že proměníme šance a zápas zvládneme.

Trenéru Františku Strakovi se na Slovácku daří. Z posledních tří bral plný počet bodů. To je další důvod pokazit mu jeho sérii.

Osobně to nijak nevnímám. Je mně jedno, kdo Příbram trénuje. Rozhoduje se na hřišti.

Za Příbram hraje i váš bývalý spoluhráč Petr Švancara. Jste připraveni na jeho zvýšenou motivaci?

Víme, co od něj můžeme čekat. Rychlostí nás asi nepřekvapí, to není jeho parketa. Spíš si musíme dávat pozor na jeho zasekávačky a eliminovat gólové přihrávky, v tom je nebezpečný. Na Švancaru platí hlavně důraz, kamarádství a srandičky půjdou tentokrát stranou.

Po sedmi kolech patří Slovácko k nejtrestanějším mužstvům ligy. Nasbírali jste 22 žlutých a dvě červené karty. Dá se z této statistiky něco vyvodit?

To nevím. Můžu jenom říct, že se snažíme dohrávat všechny souboje a presovat soupeře. V tom nic špatného nevidím. Není v tom žádná přehnaná tvrdost a záludnost, je tam důraz a bojovnost. Zato jsme bohužel trestaní.