Po čtyřzápasové odmlce ukázal před krajským derby kouč Svatopluk Habanec znovu na slovenského obránce Tomáše Košúta.

Pomohla stoperovi Slovácka do nominace nepříznivá série tří proher nebo přesvědčil v přípravě trenéra Habance?

„To je spíš otázka na trenéra. Ze sestavy jsem vypadl po prohře na Bohemce, potom jsem měl nějaké menší zdravotní problémy. Proti Spartě nasadil trenér Hofiho (Stanislava Hofmanna), kterému zápas vyšel, k dalším změnám nebyl důvod. Musel jsem bojovat na tréninku, abych se znovu dostal do základu," vysvětluje odchovanec nedalekých Piešťan.

Urostlý obránce, který má na svém kontě v letošní sezoně jednu ligovou branku, nebyl z nominace příliš překvapený.

„Podle přípravy před Zlínem to vypadalo, že nastoupím, ale dozvěděl jsem se to až v den zápasu. Byl jsem za to rád, po delší pauze jsem hrál zrovna v tak prestižním zápase," vracel se k derby Košút, ale moc radosti z remízy na domácím trávníku neměl.

„Byli jsme namotivováni, ale po vedoucí brance jsme změnili naši hru a začali ztrácet balony ve středu hřiště. Vůbec nevím proč. Zlín hrál na brejky, nasadil do zápasu rychlé hráče a vyšlo jim i střídání," narážel na vyrovnávací gól Diopa, který přišel na hřiště dvacet minut před koncem.

V neděli čeká na Slovácko pražská Slavia. Mančaft, na který má Tomáš Košút příjemné vzpomínky.

„Osobě se mně tam hraje celkem dobře, je to jeden z těch mých oblíbenějších stadionů. Poslední zápas jsme tam vyhráli, ale bude to hrozně těžké utkání," přemýšlí nahlas o utkání na půdě pátého celku Synot ligy.

Slavia v posledních čtyřech zápasech remizovala, což vůbec neodpovídá cílům klubu, do kterého napumpovali čínští vlastnící před jarem miliony korun. Další bodová ztráta na domácím hřišti by mohla sešívané odsunout z páté příčky tabulky, která při určité konstelaci zajišťuje evropské poháry. Bude pro Slovácko z tohoto pohledu zápas složitější?

„Je pravda, že ten jejich kádr je kvalitní. Před jarem hodně posilovali, ale každý zápas je jiný, ani my nemáme špatný mančaft. Určitě tam nepojedeme s poraženeckou náladou. Když budeme plnit pokyny trenéra, tak je můžeme hodně potrápit. Troufám si říct, že i porazit," plánuje odhodlaně Košút.

Škoda, Mešanovič a Železník. To je útočná síla pražské Slavie, která budí respekt, jenže zatím se gólově prosazuje jenom druhý nejlepší střelec ligy třináctigólový Milan Škoda. Sám nastřílel více než třetinu branek sešívaných. Slavia celkově dává málo branek, ale také málo inkasuje.

„Může rozhodnout jedinný gól. Slavia má kvalitní obranu, my si také zakládáme na dobré defenzivě. Může rozhodnout maličkost, všechno bude záležet na nás," říká obránce Slovácka, který má smlouvu do léta příštího roku.

„Jsem v klubu spokojený, o nijakém odchodu neuvažuji," sdělil na závěr Tomáš Košút.