„To víte, že jsem naštvaný a neskutečně mě to se… Když se jenom díváte, jak kluci hrají, a já u toho nejsem… Trápí mě to, snad si během jara vybuduji pevnější pozici," netajil se svým rozhořčením před časem Košút.

V posledních čtyřech kolech se situace rapidně změnila. Od zápasu na pražské Slavii nechyběl odchovanec slovenských Piešťan v sestavě ani minutu. „Nevím, možná se to zlomilo při pohárovém zápase v Mladé Boleslavi. Dostal jsem šanci, myslím, že jsem nehrál špatně," opatrně hodnotí svůj návrat do základního kádru.

V uplynulém kole sice defenziva Slovácka třikrát inkasovala od rozjetého Liberce, ale Tomáš Košút podal na jaře jeden ze svých nejlepších výkonů. Téměř nechyboval, podporoval ofenzivu a na poslední chvíli se snažil odvrátit gólovou trefu libereckého Pavelky, který měl nezvykle volného prostoru na místě chybějícího předstopera.

„U první branky bylo víc chyb. Akce Liberce se začala rozvíjet na pravé straně, pak dostal balon David Pavelka. Bylo to strašně rychlé, myslím, že jsem mu mohl ve střele zabránit. Částečně to beru i na sebe," hodnotil se zbytečně kriticky Košút. Dvě výhry a dvě prohry – to je čtyřzápasová bilance urostlého stopera, s kterou je spokojený jenom částečně. „Zvládli jsme důležité zápasy proti Budějovicím a Hradci, při troše štěstí jsme mohli remizovat i na Slavii. Na rozjetý Liberec jsme jednoduše neměli."

V dalším kole narazí Slovácko na svého tabulkového souseda. Jihlavská Vysočina je na devátém místě a získala o dva body víc než svěřenci trenéra Habance. Na podzim v Uherském Hradišti dostala tři branky a totálně vyhořela. Jihlavský stratég František Komňacký tehdy mluvil dokonce o ostudném výkonu svých svěřenců.

„Na ten zápas si dobře vzpomínám. Hrál jsem celých devadesát minut, potom jsem jenom střídal. Na naši tříbrankovou výhru se nemůžeme dívat. Jihlava sice přišla o svého nejlepšího střelce Tecla, ale i tak má pořád kvalitní kádr. My se ale budeme soustředit na náš výkon, hrajeme o body a o naše peníze," říká odhodlaně Košút.

Celé mužstvo čeká částečně volný víkend, protože zápas na Vysočině se nezvykle odehraje až příští středu.

„Trošku se změní náš program, v pátek (dnes) máme dva tréninky, v sobotu jeden a neděle je volná. Asi si vyjedeme s přítelkyní na nějaký výlet, domů na Slovensko nepojedu, zůstaneme na Moravě," plánuje nedělní program Košút.

Ve zbývajících kolech čekají na Slovácko další dva moravské kluby. Nejprve se v Uherském Hradišti představí ostravský Baník v čele s Milanem Barošem a ligový kolotoč zakončí modrobílí v Brně. Jak si na zápasy s nádechem derby věří obránce Slovácka?

„Proti Ostravě jsem hrál čtyřikrát a mám celkem zajímavou statistiku. Dal jsem dvě branky a dostal jednu červenou kartu. S Brnem máme dlouhodobě špatnou bilanci a je na čase to změnit."

Při výhře Teplic nad ostravským Baníkem se v pondělní dohrávce ještě víc potopily České Budějovice a Hradec Králové. Komu nakonec zůstane černý Petr a kdo získá mistrovský titul? Košút má jasno.

„Ligu vyhraje Sparta a sestoupí Budějovice a Hradec. Nechci říkat, že mají nejslabší kádry, oba mančafty proti nám nehrály vůbec špatně, ale nasbírané body jim na záchranu stačit nebudou."