Oproti zápasu v Boleslavi vyběhlo Slovácko s jednou změnou. Místo Havlíka nastoupil v záložní řadě Petr. Úvod byl svižný z obou stran.

Už po pěti minutách hry vybídl Daníček ke skórování Juroška, ale ten z gólové pozice a z nějakých deseti metrů mířil jen do gólmana hostů.

Skóre se měnilo už po osmi minutách hry. Míč potáhl po levé straně bývalý hráč domácích Milan Kerbr, nacentroval přesně do vápna a nejlepší střelec Slovanu Matěj Pulkrab se z první trefil přesně 0:1. Svým gólem vyrovnal střeleckou bilanci domácího Zajíce.

„My jsme si hned na začátku vypracovali gólovou šanci, kterou jsme neproměnili. Inkasovali jsme ze situace, na kterou jsme před zápasem hráče upozorňovali,“ zlobil se domácí kouč Michal Kordula.

Domácí mohli srovnat o dvě minuty později po hlavičce Patrika Šimka, ten ale balon poslal těsně nad. Brankou neskončila ale hrubka libereckého gólmana. Daníček darovanou šanci promrhal.

S přibývajícím časem tempo hry upadlo. Slovan byl spokojený s jednogólovým vedením a domácí si kloudnou příležitost do poločasu už nevypracovali. „První půlka byla z naší strany slušná. Respektuji, že domácí měli gólové šance. Slovácko má kvalitní tým, dobře kombinuje,“ okomentoval první dějství trenér Slovanu David Holoubek

Do druhé půlky vystřídal nevýrazného Janoška David Machalík. Po hodině hry poslal kouč domácích do hry druhého útočníka. Místo Sadílka nastoupil Filip Kubala.

Slovácko se tlačilo do útoku. Dvacet minut před koncem mohl srovnat Zajíc. Míč potáhl po pravé straně aktivní Navrátil, po zemi ho poslal před libereckou branku, ale Zajíc nepochopitelně ideální balon jen lehce tečoval. Když v síti neskončila ani parádní dalekonosná střela Patrika Šimka, odvezl si Liberec tři body.

„Byl to bojovný zápas, moc fotbalu nenabídl. S tím, jak jsme se prezentovali, moc spokojený nejsem. Přesto si myslím, že utkání by spíše slušela remíza,“ hodnotí duel domácí trenér Michal Kordula a pokračoval: „V druhé jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale nepředvedli jsme hlavně v ofenzivě takovou kvalitu, abychom ten zápas dokázali alespoň zremizovat. Měli jsme šance, mohli jsme srovnat Tomášem Zajícem, ale neznamená to, že nad Zajochem lámeme hůl. Jedeme dál, za pár dní nás čeká další důležitý špíl,“ dobře ví domácí kouč, který vnímá boj o záchranu pořád stejně. „Nic se nemění, musíme uhrát devětadvacet třicet bodů.“

Jeho protějšek David Holoubek měl pro domácí jenom slova chvály. „Jsme rádi za výhru, chtěl bych říct, že soupeř hrál výborně. Byli jsme šťastnějším týmem. Chceme hrát o poháry, z tohoto pohledu jsou pro nás tři body důležité,“ zhodnotil zápas liberecký kouč.